3. Sayfa:
Antalya'da Bir Garip Tecavüz ve Cinayet Davası
Antalya’da bir garip cinayet ve tecavüz davası sürdürülüyor. Şahin Arık’ı döverek öldürdüğü iddia edilen Selçuk Baydar, “Şahin'i eşimin üzerinde görünce elime odun alıp kafasına bir ya da iki kez vurdum" diyerek kendisini savundu
22 Haziran’da polisi arayan 36 yaşındaki Selçuk Baaydar kayın biraderi olan 23 yaşındaki Şahin Arık’ı öldürdüğünü söyledi.
İhbar sonrası harekete geçen polis ekipleri Şahin Arık'ın cesedini belirtilen adreste buldular.
Selçuk Baydar ise kayınbiraderinin cebindeki parayı ve motosikletini de alarak 27 yaşındaki karısı Döndü Baydar ile şehir dışına kaçtılar.
Ekipler çiftin Aksaray’a gittiklerini tespit ettiler. Daha sonra yeniden Antalya’ya dönen çift yolda yürürken yakalandılar.
Haklarında tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek ve kişinin ölümünden faydalanarak hırsızlık yapmak suçlarından kamu davası açıldı.
Döndü Baydar ifadesinde, 12 yıl önce amcasının oğlu Selçuk Baydar ile kaçarak evlendiklerini, İstanbul’a yerleştiklerini, eşinin kullandığı uyuşturucu madde nedeniyle tutuklandığını ve çocukları ile birlikte Antalya’da yaşayan annesinin evine yerleştiklerini söyledi.
Bu evde annesinin ikinci evliliğinden olan erkek kardeşi Şahin Arık da kalıyordu. Anne bir baba ayrı olan Şahin Arık’ın kendisini sürekli taciz ettiğini ve kendisine kardeş olduklarını söylediğini iddia etti.
Kendisinden özür dilediğini ve bir gün sonra kola getirdiğini ve bu kolayı içtikten sonra kendinden geçtiğini, kendine geldiğine ise tecavüz edildiğini anladığını söyledi.
Ayrıca cep telefonu ile kendisinin çıplak görüntülerinin çekildiğini de söyledi.
Döndü Baydar, "Selçuk'un geldiğini görmedim. Sadece Şahin'in kafasına odunla bir kez vurduğunu gördüm. Ben bayılmışım. Ayıldığımda Şahin baygındı. Şahin ayılmayınca motosiklete binerek evden ayrıldık" dedi.
Selçuk Baydar, "Bu sırada eşim de kendinden geçmişti. Şahin'e baktığımda nefes almıyordu. Eşimi Aksaray'daki ailemin yanına yerleştirip polise teslim olmaya karar verdim. Şahin'in motosikletiyle Akseki'ye kadar gittik. Oradan da Aksaray'a gittik. Aksaray'a gidince polise telefon açarak durumu bildirdim" dedi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Asker cinnet getirdi!
İzmir Çiğli 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı Hizmet Bölüğü’nde görev yapan bir asker tartıştığı...

Haberi Oku