3. Sayfa:
Bulunan cesedin kimliği belirleniyor

Kurban tanınmayacak hale gelmiş! Başka bir yerde öldürüp olay yerinde yakıldığı ihtimali değerlendiriliyor. 

Polis il genelinde eşlerinden şiddet gördüğü için haklarında koruma kararı bulunan 1300’e yakın kadının evlerine giderek ya da telefonla hayatta olduklarını teyit etti.

Geçen pazar günü Akhisar Cumhuriyet Mahallesi Su yolu Mezarlığı Mevkii’nde bulunan zeytinlik içindeki barakada, yakılmış bir kadın cesedi bulundu. Barakada ve çevresinde delil arandı. İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemede; cesedin yüzde 90’ının yanması yüzünden ölen kişinin bıçak, silah ya da darp sonucu mu yaşamını yitirdiği belirlenemedi. Ayrıca yine aynı sebeple, ölen kişinin tecavüze uğrayıp uğramadığı da tespit edilemediği kaydedildi. 20 ila 49 yaşları arasında olabileceği sanılan kadının henüz kimliği de belirlenemedi. Elinde ölen kişiye ait bir tayt parçası bulunan polis, çalışmalarını sürdürürken, kimliğinin belirlenmesini sağlayacağını düşündüğü DNA testini de beklemeye başladı. İstanbul Adli Tıp İhtisas Daire Başkanlığı’nda yapılacak DNA ve diş otopsilerinden çıkacak sonucun da, kayıp başvurusunda bulunan kişilerle karşılaştırılacağı kaydedildi. Kentte kayıp başvurusu olmadığı için çevrede kentlerdeki müracaatların ve Manisa’da olası yeni başvuruların değerlendirileceği ifade edildi.

Olay yerine getirilip yakıldı şüphesi

Manisa emniyeti yetkilileri; yüzde 90’ı yanmış cesette yapılan otopside darp, tecavüz, kesici alet ve kurşun yarası tespit edilemediğini, başka yerde öldürüldükten sonra ıssız olan olay yerine getirilip yakıldığının düşünüldüğünü belirtti. Yerleşim yerlerinin olay yerine uzaklığının da etkisiyle henüz herhangi bir görgü tanığına ulaşılamadığı, bölgede güvenlik kamerası bulunmamasının, araştırmaları zorlaştırdığı, DNA sonucunun soruşturmayı hızlandırabileceği kaydedildi.

1300 kadına soruldu: Yaşıyor musunuz?

Habertürk'ün haberine göre ise kentte kayıp müracaat olmadığı öğrenilince, Türkiye genelinde son 1 haftadaki kayıp başvuruları incelendi. İlk araştırmadan sonuç alamayan ekipler, Manisa genelinde eşlerinden şiddet gördüğü için haklarında koruma kararı bulunan 1300’e yakın kadının evlerine giderek ya da telefonla hayatta olduklarını teyit etti. Aramalar sırasında koruma altında bulunan 7 kadına ulaşılamayınca kayıp kadınların peşine düşüldü.

Bar ve birahanelerdeki kadınlara da bakıldı

Koruma altındaki kadınlardan bir sonuç çıkmaması üzerine bu kez bar ve birahanelerde çalışan kadınlar araştırıldı. İlk incelemede buralarda da kayıp vakasına rastlanmadı. Güvenlik kameralarını da inceleyen ekipler, bölgede bulunan benzin istasyonlarından bidonla benzin alan kişileri tespit etmeye çalışıyor.

Anahtar Kelimeler
KİMLİKCESEDHaberHaberi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Asker cinnet getirdi!
İzmir Çiğli 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı Hizmet Bölüğü’nde görev yapan bir asker tartıştığı...

Haberi Oku