Diğer:
Başbakan Yardımcısı Bozdağ:
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında dinleme cihazının bulunduğu iddialarına ilişkin, "Yaklaşık bir sene önce Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığındaki böyle bir dinleme hadisesi nedeniyle Cumhuriyet savcılığında suç duyurusunda bulunuldu ve tahkikat devam ediyor. Esasında şu anda tahkikatın kapsamında neler var, neler yok onu tam detaylı olarak bilme imkanımız yok ama bu ismi geçen kişilerin 'AK Parti kurucusu olduğuna' ilişkin kısım külliyen yalandır. Böyle bir şey söz konusu değildir" dedi.
Bozdağ, AK Parti Genel Merkezi'ndeki Demokratikleşme Paketi Değerlendirme Toplantısı'na gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bir gazetecinin kendisine bağlı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında dinleme cihazının bulunduğu ve bununla ilgili diğer iddiaları hatırlatarak değerlendirmesini sorması üzerine Bozdağ, söz konusu haberin bir kısmının doğru bir kısmının ise doğru olmadığını belirtti.
Bozdağ, şunları kaydetti:
"Yaklaşık bir sene önce Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığındaki böyle bir dinleme hadisesi nedeniyle Cumhuriyet savcılığında suç duyurusunda bulunuldu ve tahkikat devam ediyor. Esasında şu anda tahkikatın kapsamında neler var, neler yok onu tam detaylı olarak bilme imkanımız yok ama bu ismi geçen kişilerin 'AK Parti kurucusu olduğuna' ilişkin kısım külliyen yalandır. Böyle bir şey söz konusu değildir.
Bununla ilgili tahkikat şu anda devam ediyor. Zaten şikayetçi olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı'dır. Bu konuda gerekli tahkikatın yapılması, sorumluların tespiti ve cezalandırılması talebindedir. Soruşturma devam ediyor. Soruşturma da gizli. Şu ana kadar savcılık tarafından yapılmış bir açıklama yok. Ancak kurumdan bizim aldığımız bilgiler, daha önce sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde bunun AK Parti ile AK Parti kurucularıyla hiçbir ilgisinin, alakasının bulunmadığının altını özellikle çizmek isterim."
Bir gazetecinin İran bağlantısıyla ilgili kısmını hatırlatması üzerine Bozdağ, "O kısmını bilemiyorum. Şu anda dosyada ne var onu bilmiyorum. Ama 'AK Parti'nin kurucuları arasında, AK Partililer arasında İran ajanı var. İran onları dinliyormuş' kısmı koca bir yalandan ibaret" karşılığını verdi.
Anahtar Kelimeler
Kanal D Boykot Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

7. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu
Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen "Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu"nun...

Haberi Oku