Diğer:
Maaşlarını alamayan taşeron firma çalışanları iş bıraktı
Antalya Büyükşehir Belediyesine taşeron firma üzerinden hizmet veren Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları maaşlarını alamadıkları iddiasıyla iş bıraktı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan yaklaşık 700 Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanı, maaş alamadıkları gerekçesiyle iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Burada bir süre bekleyen işçiler, belediye yetkilileriyle görüşmek istedi.
İşçilerin isteği üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin belediye önüne gelerek işçilerle görüştü. Aktekin, belediyenin kullanmak istediği bir kredi limiti bulunduğunu belirtti. Bununla ilgili 3 gündür çalışma yaptıklarını anlatan Aktekin, bankanın kredi vermesinin 10 gün süreceğini ifade etti. Aktekin, "Oradan gelecek parayı şirkete aktaracağız. Taşeron sistemi şirketin elini güçlendiren bir sistem. Bu yüzden dolayı maaşlarınızı alamadığınız için çok özür diliyorum" diye konuştu.
Yaklaşık iki saat belediye önünde bekledikten sonra dağılan işçiler maaşların ödeneceği güne kadar iş bırakma eylemlerini sürdüreceklerini ifade ettiler.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

7. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu
Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen "Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu"nun...

Haberi Oku