Diğer:
Sayısal Loto Çekiliş Sonuçları (06.07.2013)

6 Temmuz sayısal loto sonuçları bu akşam çekiliyor. Sayısal loto sonuçları spothaber.com 'da yer alacak.. Sayısal loto sonuçları 'na göre kazanan ikramiye tutarları belli oldu. Sayısal loto sonuçları 'nı geçen hafta 6 bilen 3 kişi çıktı.  Milli piyango idaresinin düzenlendiği şans oyunları arasında en çok ikramiye veren ve en çok tercih edilen şans oyunu olma özelliğini sayısal loto sürdürmektedir..

Sayısal loto sonuçları geçen hafta 6 bilen 3 kişi olunca ikramiye tek kişiye verilmişti. Sayısal loto sonuçları her hafta cumartesi günleri çekilmektedir. Milli Piyango idaresi 'nin düzenlendiği sayısal loto rakamları belli olduktan sonra eş zamanlı olarak duyurulacaktır. Sayısal loto sonuçları her hafta olduğu gibi bu haftada kazandırmaya devam ediyor.

Sayısal Loto Çekiliş Sonuçları
Çekiliş Tarihi:
 
Hafta: 869
 
 
  • 7
  • 15
  • 21
  • 30
  • 34
  • 40
 
Büyük İkramiye Kazanan İl/ İlçe: ADANA / YÜREĞİR - ANKARA / YENİMAHALLE - İSTANBUL / BAYRAMPAŞA - İZMİR / BERGAMA - MUĞLA / MİLAS
 
6 bilen kişi sayısı :
5 bilen kişi sayısı :
4 bilen kişi sayısı :
3 bilen kişi sayısı :
5
410
16.537
260.323
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
275.770,65 TL
1.417,85 TL
26,90 TL
4,70 TL

 

dare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

  • (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
  • (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
  • (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.kaynak:spothaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Fethullan Gülen : Yolsuzluğu tasvip edemeyiz
Zaman Gazetesi'nde yolsuzluk ve 17 Aralık sürecini değerlendiren Pensilvanya zat'ı Fethullah Gülen(Hoca Efendi)...

Haberi Oku