Diğer:
Suriyeli aile Türkiye'de kaybolan çocuğunu arıyor
Ülkelerindeki iç karışıklık nedeniyle Suriye'nin Halep kentinden kaçarak Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde kendi imkanlarıyla hayata tutunmaya çalışan Edayi ailesi, bir hafta önce kaybolan 14 yaşındaki çocuklarını arıyor.
Halep'ten yaklaşık 4 ay önce kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Viranşehir ilçesinde kendi imkanlarıyla kiraladıkları evde kalan, günübirlik işlerde çalışarak geçimlerini sağlamaya çalışan Edayi ailesi, oğulları Mustafa Edayi'nin bir hata önce kaybolduğunu öne sürdü.
Kışla Mahallesi'nde oturan 3 çocuk babası Mahmut Edayi (35), AA muhabirine, mahalledeki bir fırında çalışan oğlunun bir hafta önce işe gitmek için evden ayrıldığını, bir daha dönmediğini iddia etti.
Edayi, oğlunun bir aydır fırında çalıştığını belirterek, "Oğlum bir hafta önce yine işe gitti ve bir daha geri gelmedi. Her yerde aradık, sorduk, bir cevap alamadık. Emniyet ve jandarmaya da söyledik ama şu ana kadar herhangi bir sonuç alamadık. Çocuğumun hayatından endişeleniyorum" dedi.
Anne Delel Edayi ise Suriye'deki akrabalarına da ulaştıklarını ancak oğlunun orada da olmadığını öğrendiklerini söyledi.
Gece, gündüz oğlunu aradığını anlatan Delel, "Savaştan çocuklarım için kaçtık, tek oğlum da kayboldu. Allah rızası için çocuğumu bulan bize haber versin. Fotoğrafına bakıp, elbiselerini koklayarak uyumaya çalışıyorum ama onsuz olmuyor" diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
Kuş Gribi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

7. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu
Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen "Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu"nun...

Haberi Oku