Diğer:
-Türk turizm heyeti Moskova'da
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan başkanlığındaki Türk heyeti, Türkiye ile Rusya arasındaki turizm hareketliliğini değerlendirmek ve kış sezonuna ilişkin görüşmeler yapmak üzere Moskova'da temaslarda bulunacak.
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in talimatıyla Moskova'ya son 3 ayda 2 Türk tuzirm heyeti gitti. Heyet, Rus turistleri kış aylarında da Türkiye'ye çekmek için çalışma yürütüyor.
Konuyla ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Müsteşar Özaslan başkanlığındaki heyet, 2013 yaz sezonunun değerlendirileceği "Türkiye-RusyaTurizm Çalışma Grubu" toplantısına katılmak üzere Moskova'ya gitti. Türk ve Rus heyetleri yarın yapılacak toplantıda, iki ülke arasındaki turizm hareketliliğini değerlendirecek ve kış sezonuna ilişkin görüşmeler yapacak.
Bakanlık yetkililerine eşlik eden sektör temsilcileri de turizm sektöründe hizmet kalitesi ve turist güvenliğinin arttırılması, turizm yatırımları ve turizm tanıtımında karşılıklı işbirliği olanaklarıyla 2012-2013 eylem planı programının uygulamasını ele alacaklar. Kış sezonuna ilişkin temaslarda bulunacak Türk heyetinde TUROFED Başkanı Osman Ayık, TYD Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Bektaş, Cüneyt Baltaoğlu, RBK Firması'ndan Ruhittin Kader ve Sağlık Bakanlığı temsilcileri yer alıyor.
Rusya Federal Turizm Ajansı, Tüketici Hakları Koruma Ajansı, Olağanüstü Haller Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Yurtdışı Ruslara Yardım, Koruma ve Destekleme Merkezi, Rusya Sigortacılar Birliği, Türkiye-Rusya Turist Güvenliği Alt Çalışma Grubu, Tur Operatörleri Birliği, Uluslararası Yat Festivali Karadeniz Organizasyon Komitesi ile Otelciler ve Restoranlar Birliği temsilcilerinden oluşan Rus heyetine ise Rusya Federal Turizm Ajansı Başkanı Aleksandr Radkov başkanlık ediyor.
Türk heyeti, Türkiye-Rusya Turizm Çalışma Grubu toplantısı öncesinde, Moskova'da kış turizm temasıyla gerçekleştirilen ve Türkiye'nin de 350 metrekarelik bir stantla katıldığı Leisure 2013 Moskova Turizm Fuarı'na da katıldı. Türk heyeti, Rus turistlerin kış aylarında da Türkiye'yi tercih etmesini hedefleyor.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

7. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu
Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen "Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu"nun...

Haberi Oku