Dünya:
ABD'de Irkçılık Yeniden Hortladı

ABD Başkanı Barack Obama resmi Twitter hesabı üzerinden attığı Tweet’te “Polise karşı saldırı kabul edilemez. Dualarımız Missouri’deki polislerle. Adalete giden yol, hepimizin birlikte yürümesi gereken bir yol”  dedi.
Ferguson Emniyet Müdürü Thomas Jackson’ın istifası sonrası emniyet binası önünde gösteriler düzenlenmiş ve polis memurları burada vurularak yaralanmıştı. Yaralanan polislerden birisinin 32 diğerinin ise 41 yaşında olduğu belirtildi.
Vuran kişilerin kimlikleri tespit edilemedi ve soruşturma devam ediyor. Polislerden birisi yüzünden diğeri ise omzundan vuruldu.

Ferguson Emniyet Müdürü Thomas Jackson ABD’de siyahî genç Michael Brown'un öldürülmesi sonrası Adalet Bakanlığı’nın hazırladığı rapor sonrası istifasını sunmuştu.
ABD Adalet Bakanlığı tarafından açıklanan raporda polisin siyahilere karşı ırkçı ve ayrımcı olduğu anayasal haklarının ihlal edildiği belirtildi.

28 yaşındaki bir polis memurunun 18 yaşındaki siyahi genci vurarak öldürmesi sonrsı polisin yargılanmasına gerek görülmemişti. 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Camiye saldırı: 32 ölü
Yemen'in başkenti Sana'da bulunan el-Müeyyed camisine düzenlenen bombalı saldırıda ölü sayısı 32'ye...

Haberi Oku