Dünya:
Irak Başkanı El-Badi:'Kimse içişlerimize karışmasın'
İbadi, Bağdat'taki Teknoloji Üniversitesi'nde düzenlenen güvenlik güçlerine destek eylemine katıldı. Burada bir konuşma yapan İbadi, Şii milislerden oluşan Halk Topluluklarının, Irak'ın milli savunma sisteminin bir parçası olduğunu savunarak, "Sosyal medya aracılığıyla onlara karşı yapılan ithamlar, yalan ve sahtelikten ibarettir. Toplulukların durumu, Bakanlar Kurulu tarafından onaylanmış ve Meclis'ten de geçerek yasalaşmıştır. Bütçeden pay alan Halk Toplulukları, sivil vatandaşlarla askeri ve güvenlik kurumları arasındaki kaynaşmaya vesile oldu" diye konuştu.

"DAEŞ'in sonu gelecek"

Güvenlik güçlerinin son dönemlerde terör örgütüne karşı ciddi başarılar elde ettiğini aktaran Başbakan İbadi, şunları söyledi:

"Güvenlik güçlerinin, DAEŞ'e karşı başarısı, Iraklılarındır. DAEŞ, tehdidini hisseden dünya da bizim yanımızda yer alıyor. Kırmızı çizgi olarak gördüğümüz egemenliğimize ve içişlerimize de kimsenin karışmasına izin vermeyeceğiz. Musul'u DAEŞ'in elinden geri almaya karar verdik. Terörizm ve öldürme amacıyla kurulan DAEŞ'in sonu gelecek."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Camiye saldırı: 32 ölü
Yemen'in başkenti Sana'da bulunan el-Müeyyed camisine düzenlenen bombalı saldırıda ölü sayısı 32'ye...

Haberi Oku