Dünya:
O Cumhurbaşkanı 6 yıl hapse çarptırıldı

Tunus'ta başlayan arap baharı sırasında Cumhurbaşkanı olan Zeynelabidin bin Ali, hakkında açılan 140 davadan biri olan ve bir taş ocağı ihalesiyle ilgili dava karara bağlandı. Tarafları şok eden karar devrik lider arap baharı sırasında Suudi Arabistan'a kaçtığı için cezasını çekmeyecek gibi görünüyor. Tunus'un devrik lideri Bin Ali, görevini kötüye kullanmaktan yargılandığı davada 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Trabulsi'nin avukatı Visam es-Saidi, başkent Tunus'taki asliye mahkemesinin, müvekkili Trabulsi ve devrik lider Bin Ali'yi, el-Kayravan ilindeki devlete ait taş ocağının ihalesi ile ilgili haklarında açılan dava sonucu 6'şar yıl hapis cezasına çarptırdığını belirtti. Mahkemenin, Bin Ali ve Trabulsi'ye, devlet memurluğunu kötüye kullanarak şahsına menfaat sağlamak suretiyle yönetime zarar vermek suçlamasında bulunduğu kaydedildi. 

Ülkede 14 ocak 2011'de başlayan devrimin ardından Suudi Arabistan'a kaçan Zeynelabidin bin Ali, hakkında açılan 140 davadan yargılanıyor. İmad et-Trabulsi ise hakkında açılan farklı davalardan dolayı 2011 yılından beri tutuklu bulunuyor. 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Camiye saldırı: 32 ölü
Yemen'in başkenti Sana'da bulunan el-Müeyyed camisine düzenlenen bombalı saldırıda ölü sayısı 32'ye...

Haberi Oku