Eğitim:
2 Şubat Ehliyet sınavı sonuçları 2013 ne zaman açıklanır. yeni haber

Ehliyet almak için sınava giren adaylar 2 Şubat 2013 tarihindeki ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu sormaya başladı. Sınavda ilkyardım, Motor ve Sağlık branşlarından sorumlu olan sürücü adayları en az 70 almak zorunda. Herhangi bir dersten düşük not alan adaylar ehliyet alma hakkı kazanamıyor. 2 Şubat 2013 Ehliyet sınavı sonuçları ve puanlar ne zaman açıklanır. Sonuçlar spothaber.com'da olacaktır. Ehliyet sınavından geçen adaylar ehliyet alabilmek için direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklar. Sürücü adayları ehliyet alabilmek için direksiyon sınavından da geçer not almalı. 

2 ŞUBAT 2013 EHLİYET SINAV SONUÇLARININ 12 ŞUBAT TARİHLERİNDE AÇIKLANMASI BEKLENİYOR.


 

2 Şubat 2013 Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ehliyet sınav sonucu açıklanma tarihi belli oldu.

Ehliyet sınav soruları cevapları yayınlandıktan sonra herkes puanını hesapladıktan sonra sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak edecektir. 2 Şubat ehliyet sınav sonuçları MEB 'nin yayınlandığı 2013 Ehliyet sınav takvimine göre 12 Şubat 2013 salı günü yayınlanacaktır. Ehliyet sınavı sonuçları sitemiz spothaber'de olacaktır.

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?

 

2 Şubat 2013 günü yapılan ehliyet sınavı 'nın soruları ve cevapları salı günü yayıınlanması beklenmektedir. MEB bu zamana kadar hep ehliyet sınav soruları cevaplarını sınavdan sonraki ilk salı günü yayınlamıştır. Bu seferde salı günü veya en geç çarşamba günü yayımlanacaktır.

 

2 Şubat 2013 Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?


Ehliyet sınav soruları cevapları yayınlandıktan sonra herkes puanını hesapladıktan sonra sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak edecektir. 2 Şubat ehliyet sınav sonuçları MEB 'nin yayınlandığı 2013 Ehliyet sınav takvimine göre 12 Şubat 2013 salı günü yayınlanacaktır.

SINAVDAN GEÇEMEYEN ADAYLAR NE YAPACAK?

Sürücü adaylarının Ehliyet sınavları için 5 sınav hakkı bulunuyor. Adaylar 5 kere teorik 5 kere de uygulama sınavına girme haklarını bitirdiğinde ise yeniden başvuru yapmaları gerekiyor. Teorik sınav yazılı, uygulamalı sınav ise direksiyon sınavı anlamına gelmektedir. Sürücü adayları ise teorik sınavda uygulanan Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre bilgisi testlerinden 70 puanın altında aldıkları testin sınavına girecekler. Yani başarılı oldukları bölümden tekrar teste tabi tutulmayacaklar.

Direksiyon Sınavı Ne Zaman?

 

Teorik sınav sonuçları açıklandıktan sonraki ilk haftanın sonunda (cumartesi bitmezse pazar günü veya takip eden diğer hafta sonları) uygulama sınavı yapılacaktır (özel durumlarda Bakanlık açıklama yapacaktır). Sertifika farkı için sınava girecek adaylar, ilgili mevzuatta belirtilen derslerden sorumlu olacaktır. Aday, MTSAS sonuçlarından sonra başarılı ise sertifika almaya hak kazanacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü on-line olarak merkezimizden sertifika kontrolü yaptıktan sonra sürücü belgesi düzenleyecektir.

 

 

2013 EHLİYET SINAV TARİHLERİ AÇIKLANDI

2013 Ehliyet sınav tarihleri belli oldu. MEB Milli Eğitim Bakanlığı 2013 yılı ehliyet sınav tarihlerini açıkladı. İşte Tarihler;

2013 Yılındaki diğer Ehliyet sınav tarihleri

2 Şubat 2013 Ehliyet Sınav Sonuçları Tıkla Öğren - MEB

 

 02 şubat 2013 cumartesi sabahı gerçekleştirilen ehliyet sınavının sonucu ne zaman açıklanır? Ehliyet sınavı sonucu hemen açıklanır mı? 02 Şubat Ehliyet sınavı sonuçları 12 Şubat 2013 günü açıklanacak. MEB tarafından gerçekleştiren yılın ilk ehliyet sınav sonucu açıklanır açıklanmaz sitemizden duyurulacaktır. Adaylar sınav sonucunun açıklandığı gün kimlik numaraları ile sonuçlarını öğrenebilecek.Ehliyet sınavından geçebilmek için her testten 70'şer puan almak gerekiyor. bu durumda ilk yardım 70, trafik 70,motor 70 puan olmalı. Ehliyet sınavında teoriden tek ders kalınsa bile ehliyet almazsınız. 

02 Şubat 2013 Cumartesi

16 Mart 2013 Cumartesi

13 Nisan 2013 Cumartesi

29 Haziran 2013 Cumartesi

24 Ağustos 2013 Cumartesi

02 Kasım 2013 Cumartesi

14 Aralık 2013 Cumartesi

 

Milli eğitim bakanlığı 2013 Yılında yapacağı ehliyet sınav sonuçları için daha çabuk açıklanma tarihleri belirlemiş.2013 yılında yapılacak olan her sınav tarihinden itibaren 10 gün içeresinde 2013 ehliyet sınav sonuçları açıklanma tarihi belirtmektedir.

 

 

Ehliyet sınavında başarılı olabilmeniz için önceki sınavlarda çıkmış sorular hakkında bilgi sahibi olmanız büyük önem taşıyor. Yılda 6 kez yapılan ehliyet sınavı için önceki yıllarda yapılmış sınavlara ait MTSK geçmiş dönem ehliyet sorularını sitemizde bulabilirsiniz. Motorlu taşıt ehliyet sınav soruları yapıldıkları tarihlere ve yıllara göre ayrı ayrı verilmiştir.

Ancak, olağanüstü durumlarda (doğal afet, yangın, vb.) Bölge Sınav Yürütme Komisyonunun teklifi ve YEĞİTEK Ölçme Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığının uygun görüşü ile adayınsınav yeri değiştirilebilir.
 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku