Bugün

17 °C

Yarın

24 °C
22.11.2012 00:00:00

2012 KPSS tercih robotu.. KPSS tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenler

KPSS tercih robotu ile KPSS tercihi yapmak daha kolay. 2012 KPSS tercihleri 19 Kasım tarihinde başladı. KPSS tercihlerinin KPSS robotunu kullanarak çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.2012 KPSS ortaöğretim, ortaöğretim, lisans tercih robotu sitemizde. KPSS tercihlerini yaparken nelere dikkat edilmeli? KPSS tercih robotu ve KPSS tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenler…
2012 KPSS tercih robotu.. KPSS tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenler

KPSS robotu ile tercihlerinizi daha kolay yapabilirsiniz. KPSS heyecanı bir türlü bitmek bilmiyor. KPSS sınavına girenler başarılı olmanın ardından şimdi de KPSS tercih yarışına girdi.  KPSS Tercih kılavuzunu hazırlayan ve kamu kurumlarının görüşlerine cevap veren, Devlet Personel Başkanlığı, KPSS Rehberi hazırladı. ÖSYM’de KPSS tercih kılavuzunu yayınladı. KPSS tercih robotu ile tercihlerinizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Kasım ayında yapılacak memur atamalarında KPSS önlisans, Ortaöğretim ve Lisans mezunlarına yönelik kadrolar yer alacaktır. Tercihler ÖSYM başkanlığınca 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında alınacak ve tercih kılavuzu 19 Kasımda yayınlanacaktır. Atanacak memur sayısıhakkında kesin bir açıklama yok ancak geçmiş yılların ortalaması ve bu yılki yoğunluk göz önüne alınırsa 17-20 bin arası memur atanabilir

2012/1 KPSS Tercih Robotu İçin Tıklayın!
 
Devlet Personel Başkanlığı’ndan “2012 yılı Kasım ayında KPSS sonucuna göre yapılacak Merkezi Yerleştirme İşlemi hakkında” bir açıklama yapıldı.
 
Açıklama şu şekilde:
Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.
 
Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.
KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır.
 
TERCİHLERİ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
1. Tercihlerinizi yaparken size uygun olan kadro ve pozisyonların bulunduğu tablolardaki “Aranan Nitelik Kodları”sütununda yer alan nitelik kodlarını dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir.
2. Bir kadro veya pozisyon için mezun olunan program / alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir.
3. Tercih kılavuzundaki Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı tarafından düzenlenen “Başvuru Genel Şartları ve Diğer Hususlar” başlıklı uyarıları mutlaka okumanız ve tercihlerinizi yaparken bu uyarıları da göz önünde tutmanız gerekir.
4. DİKKAT: Koşullarından herhangi birini karşılamadığınız bir kadro ya da pozisyona tercihleriniz arasında yer vermeniz ve yerleştirilmeniz halinde ilgili kurum tarafından atamanızın yapılmayacağını göz önünde bulundurunuz.
5. Mağduriyete uğramamanız için tercihlerinizi internetle ÖSYM’ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz.
6.Tercihlerinizi internetle ÖSYM’ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz.
7.Tercih süresi bitene kadar, sisteme işlenen tercihlerde değişiklik yapılabilecektir.
8. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi http://ais.osym.gov.tr adresinden elektronik ortamda yapacaklardır.
9. Tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali veya mezuniyet 2 tarihinde değişiklik taleplerini içeren dilekçeler Merkezimizde kesinlikle işleme alınmayacaktır.
10. Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır.
11. Tercihlerde 30 tercih hakkı tanınmaktadır. Tercih yapmak istediğiniz kadro ve pozisyonları belirleyiniz ve 30’u geçmemek üzere istek sıranıza göre yazınız.
12. Yapacağınız sıralamada kadro ve pozisyonun size uygunluğu ve sizin bunlara vereceğiniz öncelikler son derece önemlidir. Tercihlerinizi yazmanız için bu kılavuzdaki boş Tercih Listesinden yararlanabilirsiniz. Böyle bir hazırlık size tercihlerinizi internete girmenizde kolaylık sağlayacaktır. Üzerinde çalışma yaptığınız listeyi ÖSYM’ye kesinlikle posta ile göndermeyiniz veya elden teslim etmek için girişimde bulunmayınız. Böyle bir liste ÖSYM’de hiçbir şekilde işleme konmayacaktır.
13. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerli olacaktır.
14. Tercih işlemlerinizi son günlere bırakmamanızı tavsiye ediyor, sistemde yaşanacak yoğunluğa karşı uyarıyoruz.
15. Tercih öncesinde 2012/1 Atamalarında oluşan taban puanlara göz atmanız size yardımcı olacaktır.
 
Başka bir tercih önerisi:
 
KPSS Tercihlerini yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Kpss tercihleri nasıl yapılacak? Başvurular ne zaman ve nereye yapılır sorularının cevabı aşağıdaki gibidir.
 
1. KPSStercihleri büyük ihtimalle ÖSYM tarafından tercih klavuzunun yayınlanmasına müteakip internetüzerinden yapılacaktır. Adresinize tercih klavuzu gelmeyecek olup, tercih işlemlerinin başladığı basın yayın araçları ve ösym’ nin internet adresinden duyurulacaktır.
 
2. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları KPSSP94, önlisans mezunları KPSSP93 ve lisans mezunları KPSSP3 puanlarını kullanacaklardır. Herkes Kpss’ ye girdiği öğrenim düzeyinden tercih yapabilecektir. Örneğin sınava ortaöğretim düzeyinden başvurduysanız fakat şimdi önlisans mezunu olduysanız, ortaöğretim düzeyinden tercih yapabilirsiniz.
 
3. Tercih başvurularının yapılacağı son güne kadar istenen şartları sağlamanız gerekir. Örneğin tercih başvurularının son gününe kadar bilgisayar sertifikanızın olması gerekir veya o tarihe kadar okulunuzdan mezun olmanız gerekir. Eğer bu şartları sağlayamıyorsanız tercih yapar da yerleştirilirseniz aynı puanla bir daha 2010 yılında yapılacak sınava kadar tercih yapamazsınız. Bu nedenle tercih yaparken çok dikkatli olmanız ve şartlarını sağlayamadığınız kadrolara başvurmamanız gerekir.
 
4. Tercih yaparken sisteme girebilmek için şifre edinmeniz gerekmektedir. Eğer daha önceki yerleştirmelerde şifre edindiyseniz onunla giriş yapabilirsiniz. Şifre almadıysanız ya da unuttuysanız “şifre edin” alanına tıklayarak kimlik bilgilerinizi girecek ve ekrandaki açıklamaları izleyerek şifrenizi alacaksınız. Eğer bilgilere e mail adresi de yazarsanız daha sonra şifrenizi unuttuğunuzda daha kolay şifreye ulaşabilirsiniz.. detaylar: kpssrehber.com – İnternet üzerinden 15 tercih yapacaksınız. İlk önce istediğiniz kadrodan başlayarak tercihlerinizi belirleyiniz.
 
5. Daha önceki kpss yerleştirmelerine başvurup yerleştirilen adaylar eğer yerleştirildikleri kurumlarca atamaları yapılmadıysa yerleştirildikleri kurum veya kuruluştan yerleştirildikleri kadro veya pozisyona atanmadıklarını gösteren resmi bir belge alarak bu belge ile birlikte şahsen Ösym’ ye başvurması gerekmektedir. Yoksa tercih yapamayacaklardır.
 
6. Şartlarınıza uyan 15 tercihi belirliyorsunuz. Sistem tercih ve puan üstünlüğüne göre çalışıyor. İlk tercihten başlayarak o kadroyu tercih etmiş olanlar arasında puan üstünlüğüne göre yerleştirme yapılıyor. Tercih listenizde yer alan hiçbir kadroya sizden daha düşük puan alan birisi atanamıyor. ÖSYM’nin klavuzu açıkladığı gün kpssrehber.com’da tercih motorunu yayınlanacak ve tek tıkla hangi kadrolara başvurabileceğinizi öğreneceksiniz.
ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum