Eğitim:
2013 öğretmenlik atama yapılan okulların puanları. Hangi okula kaç puan gitti?

KPSS 2013 süreci sonunda, artık tercihlerine atanamadıklarını da öğrenen adayların, okullara kaç puanla atama yapıldığını gösteren tabloyu da görmeleri ve içlerinin rahat etmesi gerekiyor. Tercih yaptıkları onca okula kendilerinden yüksek kişiler alınmış olmalı ki, kendilerine sıra gelmemiş demek ki... İşte o okullara kaç puanla alım yapılmış, o liste ikgm'nin sitesinden açıklandı.

 

KAÇ PUANLA HANGİ OKULA ATANDILAR TIKLA ÖĞREN!


Linke tıkladıktan sonra, "2013 Öğretmen Ataması Sonucu Oluşan Minimum Puanlar İçin Tıklayınız." yazan yere tıklayarak, excel dosyalarını kaydedin ve onlara bakın. 

KPSS 2013 sürecinde artık son aşamaya gelindi. Atama sonuçlarının dün 11.00 sularında belli olmasının ardından, atanan öğretmenler sevnce boğulurken, atanamayan adaylar ise hüzünlere gark oldu. 60 barajına takılarak kontenjan dahilinde olmasına rağmen atanamayan öğretmen adayları ise en çok üzülen kesim oldu.

Bu yıl ilk kez getirilen her bölümde 60 barajı uygulaması sonucunda yaklaşık 3 bin kadar kadro boş kaldı. Boş kontenjanalara yapılacak olan 2. ek yerleştirme ise, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'in Twitter'dan yaptığı açıklamaya göre, 2 gün içerisinde ilan edilecek.

 

Yusuf Tekin@Yusuf__Tekin19 sa
Değerli arkadaşlar, atama sonrası boş kalan 3000 e yakın kontenjan için yeni bir değerlendirme yapıyoruz. İki gün içinde ilan edeceğiz.

Yusuf Tekin@Yusuf__Tekin20 sa

Değerli arkadaşlar, 40.000 öğretmen arkadaşımızın atamalarını biraz önce yaptık. Sonuçlar şu anda web sayfamızda. Herkese hayırlı olsun

Yusuf Tekin@Yusuf__Tekin8 Eylül

*** atandığı okullardan memnun olmayan arkadaşlar bunu dilekçe ile bildirirlerse atamaları iptal edilebilir.

 

Minimum Puan tablosu


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku