Eğitim:
2013 ÖYP tercihleri. Son başvuru tarihleri ne zaman? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Bugünlerde akademisyenliği hedefleyenleri tatlı bir heyecan sarmış durumda. Merakla son gün olan 30 Ekim 2013 tarihini bekleyen ÖYP adaylarının en çok merak ettikleri soru sonuçların ne zaman açıklanacağı. 2013 ÖYP tercihleri ve başvuru tarihi ne zaman? İşte YÖK'te son durum.

YÖK tarafından açıklanan ÖYP ilanları için tercih dönemi devam ediyor. Özellikle tercihlerini adım adım yapmış ve herşeyi tamamlamış olan ÖYP adaylarının merak ettiği sonuçların ne zaman açıklanacağı durumu aratılıyor. YÖK tarafından henüz sonuç açıklama hakkında resmi ve net bir açıklama yapılmadı.

YÖK tarafından ilan edilen ve halihazırda şuan başvuru tarihleri arasında olduğumuz ÖYP başvuru döneminde, ÖYP tercihi yapmak ve başvuru sürelerini öğrenmek için haberimize devam edin. ÖYP başvuruları son gün ne zaman? ÖYP puan hesaplama robotu da Spothaber.com'da.

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı anlamına gelen ÖYP, 2013 yılı Ekim ayında 1222 kişilik kontenjanı ile adrenaline yol açıyor. 2013 ÖYP tercihleri tıkla başvur! ÖYP başvuruları ve puan hesaplama robotu Spothaber.com'da sizlerle. ÖYP 2013.

21 Ekim 2013 tarihinde başlayan ÖYP başvuruları yüksek lisans ve doktora öğrencilerini heyecanlandırıyor. Ekim ayında sürpriz bir şekilde Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı açan YÖK, ÖYP tercihlerini de başlattı. ÖYP tercihleri tıkla başvur, ÖYP puan hesaplama robotu Spothaber.com'da.

Öğretim Üyesi Yetiştirme programı anlamına gelen ÖYP ile YÖK, EKim ayında bir sürpriz yaparak 1222 kontenjan açıtı. İlanların duyurulduğu sayfada aynı zamanda ÖYP tercihleri yapılabiliyor. Özellikle lisansüstü eğitim gören öğrencileri ve akademisyen olmak isteyenleri etkileyen bu habere göre, ÖYP başvurularınızı yapmak için Spothaber.com'da kalın. 30. EKim 2013 tarihine kadar devam edecek olan 2013 ÖYP başvuruları ve tercihler, YÖK'ün ilgili sayfasından yapılabiliyor. Tercih yaparken öncelikle kişisel bilgiler ve eğitim durumlarının bilgisi girildikten sonra, ALES, yabancı dile ve lisans not ortalaması puanları isteniyor. Sonrasında kendisi bir ÖYP puan hesaplama yapıyor ve sonrasında tercihler tek te yapılabiliyor. ÖYP tercih sayfası ve başvurular, kadro ilanları ve puan hesaplama sayfası Spothaber.com'da.

ÖYP BAŞVURU SAYFASI TIKLA

ÖYP İLANLARI İÇİN TIKLAYIN!

ÖYP PUAN HESAPLA!ÖYP, yani Öğretim Üyesi Yetiştirme prorgamı Ekim ayı 2013 dönemi için kadrolarını günler öncesinden açıkladı. Buna göre, eğer sizin bölümünüzde bir kadro ilanı varsa o ilana vereceğimiz linke tıklayarak girebilir ve başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. ÖYP başvuruları linki ve ÖYP puanınızı hesaplamak için Spothaber.com'da kalın. Adım adım gerçekleştirilen ÖYP başvurularında öncelikle okuduğunuz okulları ve sınav puanlarınızı giriş yapıyorsunuz, ardından da ilan numarasından tek tek ilanlara başvuru yapıyorsunuz. ÖYP puanınızı da YÖK'ün söz konusu bu başvuru sayfası otamatik olarak hesaplıyor.

ÖYP kadro ilanları yayınlandı! Özellikle yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilerin odak noktası olan bu sürpriz açıklama YÖK'den geldi. ÖYP başvuru tarihleri ne zaman? İşte ÖYP kadro ilanları hakkında tüm detayla Spothaber.com'da.

Özellikle lisansüstü eğitim alan öğrencilerin ilgilerine mazhar olan Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı olan ÖYP yeniden hayata heyacan katıyor. Bu dönemde 1222 adet kontenjan belirlenen ÖYP'de başvurular bugün başladı. 30 Ekim 2013 tarihine kadar sürecek olan ÖYP 2013 Ekim dönemi, bugün açılması gerekn başvuru sayfasından yapılacak. Ancak 21 Ekim'de açılacağı söylenilen başvuru sayfası henüz açılmadı. ÖYP başvurularınızı Spothaber.com sayesinde linke tıklayarak yapabilirsiniz.

Araştırma görevlisi olmak için büyük çaba sarf eden, ancak bazı illegal yollara başvurulmasından ötürü bir türlü akademisyenliğe adım atamayan öğrencilere müjde! ÖYP kadro ilanları YÖK tarafından açıklandı bile. ÖYP başvuru tarihleri tıkla öğren.

YÖK tarafından ilan edilen ÖYP kadro ilanları akademisyen olmak isteyenlerin yakın markajında. ÖYP başvuruları hakkında tüm ayrıntılar ve ÖYP puan hesaplama robotu da Spothaber.com'da. Öğretim Görevlisi Yetiştirme Programı olan ÖYP'ya başvurular 21 Ekim - 30 Ekim arasında gerçekleştirilecek.

Akademisyen olmak isteyenlerin merakla bekledikleri ÖYP kadro ilanları nihayet açıklandı. Bölüm bölüm açıklanmış olan ÖYP kadro ilanları YÖK tarafından ilan edildi. Başvurular ne zaman başlıyor? İşte Öğretim Görevlisi Yetiştirme Programı ile ilgili bu flaş haberin ayrıntıları Spothaber.com'da.

Öğretim görevlisi yetiştirme programı anlamına gelen ve akademisyen olmak isteyenlerin yakınen bildiği ÖYP'de yeni bir kadro ilanı yapıldı. ÖYP başvuru tarihleri ne zaman? ÖYP başvuru ilanlarının açıklanmasıyla ilanlara hurra eden akademik kariyer hedefleyenler, özellikle kaç kişinin kadroya alınacağını merak ediyor. YÖK tarafından ilan edilen ÖYP kadro ilanları Ekim 2013. Başvurular ne zaman başlıyor?

Akademisyen olmak isteyenlerin büyük bir hırsla yerleşmek istedikleri kadroların ilanı nihayet YÖK tarafından ilan edildi. ÖYP kadro ilanları Ekim 2013. Bu senenin sürpriz yerleştirmesi olacak. ÖYP kadro ilanları Ekim 2013 tıkla öğren. ÖYP başvuruları ne zaman başlıyor? İşte araştırma görevlisi olmak isteyenlere o sevindiri ÖYP haberinin ayrıntıları Spothaber.com'da.


Öğretim Görevlisi Yetiştirme Programı ile bu dönemde 1222 adet akademik kariyer hedefleyen öğretim üyesi alınacak. Başvuru tarihleri ve kadrolar Spothaber.com'da. ÖYP ilanları Ekim ayının sonunda, 21/10/2013-30/10/2013 arasında başvuru tarihleri olacak. ÖYP 2013 Başvuru tarihleri ve kadroları görmek için tıklayın.. YÖK tarafından ÖYP kadroları ilan edildi, tıkla öğren.

Ekim 2013'te yüksek lisans ve doktora yapan öğrenciler için güzel bir haber var. Akademisyen olmak isteyenler için önemli bir sıçrama tahtası olan Öğretim Görevlisi Yetiştirme Programı sayesinde, bu yıl 1222 adet akademisyen kadroya alınacak. ÖYP kadroları ilan edildi bile. Başvuru tarihleri ise 21 Ekim ila 30 Ekim arasında gerçekleştirilecek. ÖYP başvuru tarihleri ve kadrolar içim Spothaber.com'da kalın.

ÖYP ilanlarını bölüm bölüm görebilmek için tıklayın. Başvuru tarihleri 21/10/2013-30/10/2013 arasında akşam saat 17.30'a kadar.

Başvuru yapılabilmesi için adayların, 31.07.2008 tarihli Resmi gazetede yayımlanan "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"te belirtilen şartları sağlıyor olması gerekmektedir.

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında, araştırma görevlisi kadrolarına başvuran adayların, yerleştirme işlemleri lisans genel not ortalamalarının %25'i ile Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavında (ALES) ilgili alanda alınan puanlarının %60'ı ve varsa yabancı dil puanlarının 'i dikkate alınarak Başkanlığımızca merkezi sistemle gerçekleştirilecektir.

Akademisyen olmak isteyenler için önemli bir adım olan Öğretim Görevlisi Yetiştirme Programı sayesinde, bu yıl Ekim ayında toplam 1222 adet akademisyen kadroya alınacak. Başvurular 21 Ekim ve 30 Ekim arasında gerçekleştirilecek. ÖYP başvuru tarihleri ve kadroları açıklandı.

10/10/2013 tarihinde ilan edilen ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına tercih işlemleri 21/10/2013-30/10/2013 (Saat:17:30) tarihleri arasında Başkanlığımız resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Usul ve Esaslar'ın "Tanımlar" başlıklı 3. Maddesinin 1. fıkrasının (h) bendi uyarınca belirlenen ÖYP puanına göre yapılacak yerleştirmelerde, adaylar başvurularını beyana dayalı olarak yapacaklardır.

Bu nedenle, ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrosuna atanmaya hak kazandığı halde göreve başlamayanlar, göreve başladıktan sonra istifa edenler, kendilerine avantaj sağlamak amacıyla yanlış beyan vererek ataması yapılmayanlar ile halen ÖYP araştırma görevlisi kadrosunda bulunanların yeniden ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına başvurmaları halinde ÖYP puanları 1 yıl süreyle % 10 oranında düşürüleceğinden başvuru ve tercih işlemlerinin titizlikle yapılması çok büyük önem taşımaktadır.

Buna göre, Başkanlığımızca 2012 Aralık ayında ve 2013 Temmuz ayında yapılan yerleştirmeler sonucu ataması yapılan veya yukarıdaki sebeplerle ataması yapılmayan adayların başvuru yapmaları halinde ÖYP puanlarına

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku