Eğitim:
2014 AÖL Sonuçları ne zaman belli olacak..AÖL Meb Açıkladı

4-5 Ocak AÖL Sonuçları ne zaman açıklanacak? 2013-2014 AÖL sınav sonuçları açıklanacak mı? Açıköğretim lisesi 2013-2014 dönemi sınav soru ve ceapları ne zaman açıklanacak? 4-5 Ocak 2014 AÖL sınav soru ve cevapları açıklandı mı? AÖL sınavıyla lise eğitimini tamamlamak isteyen öğrenciler 4-5 Ocak tarihlerind sınavlara girerek derslerini vermeye çalışıyorlar. Şimdiden akıllarda açıköğretim lise sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve sınav soru ve cevaplarının ne zama yayınlanacağı var. AÖL geçmiş sınav soru ve cevaplarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. AÖL 2013-2014 sınav soru ve cevapları açıklandığı anda sitemizden ulaşabilriisiniz. 

Açıköğretim lisesine kayıtlı aktif öğrenci sayısı şanda toplamda 901487.  Bu rakamın çoğunluğu erkeklerden oluşuyor şöyle ki erkelerin sayısı 507213 iken kız öğrenci sayısı 3.94.274 olarak açıklanmıştır. en fazla AÖL öğrecisi ise İstanbulda bulunuyor. İstanbul'da bulunan toplam AÖL öğreci sayısı 203.868 olarak bildiriliyor. TEOG sınav tarihlerinin değişmesi nedeniyle AÖL sınav tarihlerinde de değişiklik yaşandı. AÖL Sınav takviminde yapılan değişiklikle 

1. Dönem sınavları 4-5 Ocak 2013'te yapılacak. 2. Dönem sınavları 31 Mayıs- 

2.Oturum 4Ocak 2014 tarihinde saat 14.00'da yapılacak süre 180'dk olacak, AÖL 
3.Oturumu 5 Ocak 2014'te saat 09.00'da yapılacak ve sınav süresi 180dk olacaktır.

1 haziran 2014 ve 3. Dönem sınavları ise 23-24 Ağustos 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek. AÖL 1. Oturum 4 Ocak 2014 tarihinde saat 09.30 'da yapılacak olup sınav süresi 180dk'dır. AÖL 

AÖL SINAV SONUÇLARI VE BİLGİLER İÇİN TIKLA


1. Açık Öğretim Lisesi Alanlı Öğrenci Mezuniyet Şartları (Öğrenimlerine, Genel Kültür, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Türkçe Matematik alanında devam edenler.) Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması, Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması, Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması, Alan kredisinin 80 veya üzerinde olması (Genel Kültür alanı hariç), Alan derslerinin tamamından en az bir defa sınava girilmiş olunması, Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması, 

2. Açık Öğretim Lisesi Alansız Öğrenci Mezuniyet Şartları (Öğrenimlerine Alansız (Alan Yok) devam edenler.) Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması, Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması, Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması, Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava gitmiş olması, Açık Öğretim Lisesi 

1. Dönem Cevap Anahtarı hakkında sizlerde aklınızda kalan soruları aşağıdaki yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Hepimizin bildiği gibi günlük hayatın koşuşturması için çoğu şeye vakit ayıramamaktayız bu nedenle ders tekrarlarının süresi bizim için oldukça önemli. İnsan beyni kendi yazdıklarına ve kendi cümleleriyle çıkardığı özetleri hatırlamaya daha yatkın olduğu için çağrışım yöntemiyle derslerinizi çalışarak sınavlarınızdabn geçmeniz daha kolay olacaktır.

MEB AÖL sınav giriş yerleri açıklandı.Açıköğretim lisesi sınav giriş belgesi çıkart.MEB AÖL sınav giriş yerlerini öğren.MEB AÖL sınav giriş yerleri bugün belli oldu.
 
2014 yılı Açıköğretim lisesi 1. sınav tarihleri ne zaman olacak?
 
Sınavlara az bir süre kaldı.. Öğrenciler hazırlıklarını sürdürüyor. MEB Ortaöğretim sınavlarından olan SBS yeni adı ile TEOG sınavının tarihleri değiştiği için, Açıköğretim Lisesi AÖL sınav tarihleri de değişti. AÖL sınavı ne zaman? AÖL sınav tarihleri değişti mi? AÖL 1.dönem sınav tarihleri sizinle...
 
2014 AÖL sınav tarihleri. MEB ortaöğretim geçiş sınavı olan ve ismi değişen SBS yeni isme TEOG olan sınavın tarihi değiştiği için Açık Öğretim Lisesi sınav tarihleri de değişti. AOL 2013-2014 sınav tarihlerinde değişiklik oldu yeni tarihleri 1.dönem sınavı 4-5 Ocak 2014 tarihinde, 2.dönem sınavları 31 Mayıs-1 Haziran 2014 tarihlerinde 3.dönem sınavları ise 23-24 Ağustos 2014 tarihleri olarak değiştirildi.
 
Açıköğretim lisesi sınavları heyecanla bekleniyor. 2013 2014 Açıköğretim lisesi sınavları son dönem sınavları ne zaman olacak? AÖL 2013 sınavları içim büyük heyecan var. Açıköğretim'de son dönem sınavları başlayacak. Öğrenciler büyük heyecan içinde sınav tarihlerinin açıklanmasını bekliyor. Açıköğretim sınavları ne zaman olacak? AÖF Açıköğretim sınavları sınav sonuçları sınav yerleri..
 
Açıköğretim sınav tarihleri ne zaman olacak? Öğrenciler merakla beklemeye devam ediyor.  Merakla beklenen sınav tarihleri sonunda açıklandı.  Merakla beklenen sınav tarihleri sonunda açıkladı. Açıköğretim AÖL 2013 2014 sınav tarihleri açıklandı mı? Heyecan içinde sınav tarihlerinin açıklanması bekleniyor. AÖL Açıköğretim lisesi sınavları ne zaman yapılacak? 
 

 
Açık Öğretim Lisesi Yeni Sınav Tarihleri 
 
1. Dönem Sınavları 
04-05 Ocak 2014 
2. Dönem Sınavları 
31 Mayıs – 1 Haziran 2014 
3. Dönem Sınavları 
23-24 Ağustos 2014
 
SINAVLARA NASIL HAZIRLANABİLİRİM? 
 
Milli Eğitim Bakanlığı, Açıköğretim Okulları öğrencilerinin televizyon, radyo ve internet teknolojilerini kullanarak sınavlara hazırlanabilmesi için gerekli alt yapıyı oluşturmuştur. Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin sınavlara çalışırken yaralanabileceği kaynaklar aşağıdaki maddelerde sıralanmıştır.
 
Kitap Dağıtım Merkezlerinden aldığınız Açıköğretim Okulları ders kitapları (ders notları) ile hazırlanabilirsiniz.Daha önceki Açık Öğretim Lisesi sınavlarında çıkmış soruları gözden geçirebilirsiniz. 
 
İnternet TV ya da İnternet Radyomuzu takip edebilirsiniz.Web sayfalarımızda bulunan kitap içeriklerini bilgisayarınıza kaydedip, hazırlanabilirsiniz. 
 
Bazı Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri, Açıköğretim Okullarında okutulan bazı dersler için kurs düzenlemektedirler. Sizin için açılan bu kurslara katılarak hazırlanabilirsiniz.
 
Unutmayınız ki bu sınavların telafisi, örgün eğitimde olduğu gibi mümkün değildir. Bu nedenle lütfen bu sınavlara girmenizi engelleyebilecek unsurlara dikkat ediniz. Sınavda mutlaka Sınav Giriş Belgeniz ile geçerli bir kimlik belgenizi (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Pasaport) yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sınavdan en az yarım saat önce sınav yerinizde olmalısınız. Aksi takdirde bu nedenlerden dolayı sınava alınamayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sınav esnasında da cevap kâğıdınızın çevrenizdekiler tarafından görülmediğinden emin olunuz. Sınavlarınızın optik okuyucularda değerlendirmeleri yapılırken aynı zamanda kopya analizi de yapılmaktadır.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku