Eğitim:
2014 Şubat öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Başvuru ve tercih tarihleri ne zaman

Şubat Ayı öğretmen atamalarının ne zaman yapılacağı ve hangi brfanştan ne kadar öğretmen alımı yapılacağı açıklandı. 2014 Şubat ayı öğretmen ataması başvuru tarihleri ne zaman? Öğretmen ataması başvuruları ne zaman yapılacak? 2014 Şubat ayı şubat ataması tercih işlemleri tarihleri, hangi branştan ne kadar alım yapılacağı spothaber.com'da.

Binlerce öğretmen için Şubat ataması ümidi gerçek oldu. 2014 Şubat atamasında hangi bölümden kaç öğretmen atanacak? 2014 Şubat ayı öğretmen atamaları kontenjanları belli oldu? Tarih öğretmeni, sınıf öğretmeni, Türkçe öğretmeni, din kültürü öğretmeni, matematik öğretmenş, sosyal bilgiler öğretmeni. Hangi bölümden kaç öğretmen atanacak?  Öğretmen atamaları branç kontenjanları spothaber.com'da.

2014 Şubat ayında nihayet kaç öğretmen atanacağı öğretmenlerin hangi bölümden en çok atanacağı belli oldu. Hangi bölümden kaç kontenjan var. Toplamdan 10 bin öğretmen ataması yapılacak. KPSS 2013 puanı ile öğretmen atamalrı nasıl yapılacak? Şubat ayı öçğretmen atamalrı tercihleri ne zaman başlıyor?

Binlerce öğretmen bu atamayı beklerken o gün geldi çattı. Kimi gidip çalıkuşu olacak kimi, öğrencilerine en doğru bilgileri vermen,npeşine d

üşecek. Mesleklerin en kutsalı öğretmenlik ve onu yapacak öğretmen adaylarına müjde. 10 bin öğretmen alımı yapılacağı açıklandı. 10 bin öğretmen alımı nereye yapılacak? Hangi Bölümden ne kadar öğretmen alıncak?  Hangi bölümden kaç öğretmen atanacak?

Şubat ayı öğretmen atamaları belli oldu.

10 bin öğretmenin ataması 6-7 Şubat tarihlerinde yapılacak.10 bin öğretmen ataması olacak. Öğretmenlerin merakla beklediği 2014 şubat ayında atama olacak mı? 2014 şubatında 20 bin öğretmenataması olacak ama... Öğretmen atamasındaki ama ne. İşte 2014 şubat ayı öğretmen atamaları tüm bilgileri medya365' te. 

Maliye Bakanlığı' nın 2014'te yapacağı 74 bin memur atamasının 20 bin civarındaki bölümünün öğretmenleri kapsayacağı bildirilirken, kulislerde seçim yılı olması nedeniyle bu sayının ikiye katlanabileceği ifade ediliyor.
 
MEB, 2013'te 113 bin 973 personelin yer değişikliğinin gerçekleştirildiğini belirtirken, 2014'te bu sayının 70 bin civarında olmasını beklediklerini açıkladı.
 
En çok yakınılan konuların başında gelen atama konusuna da değinen MEB, "2013-2014 eğitim öğretim yılına esas öğretmen ihtiyaç sayısı 162 bin 105'tir. 2013'te 40 bin 342 öğretmen ataması yapıldığından 2014'te öğretmen ihtiyacı 121 bin 763'tür. Maliye Bakanlığı' nın öngördüğü kadro sayısı kadar atama yapılması planlanmaktadır" dedi.

MEB müsteşar yardımcısı Salih Çelik ŞUBAT AYI 10 BİN ÖĞRETMEN ALIMI tayin döneminde altı branşta DAHA fazla alım gerçekleşeceğini söyledi.
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 
Matematik
Fen Bilgisi
Sosyal  Bilgiler
İngilizce
Türkçe
branşlarında DAHA fazla atama olacağını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku