Eğitim:
Açık öğretim ortaokulu-MEB AÖO Sınav sonuçları 2014

açık ilköğretim sınav sonuçları açıklandı mı? açık ilköğretim sınav sonuçları öğren 3 kasım 2013, açık ilköğretim sınav sonuçları öğrenci girişi, açık ilköğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık öğretim ortaokulu (aio) sınavı 3 Kasım 2013 Pazar günü saat 10.00 ve 14.00′de olmak üzere 2 oturum halinde MEB tarafından yapıldı.

Öğrenciler yeni kayıt veya kayıt yenileme esnasında belirtmiş oldukları sınav merkezinde sınava girecektir. Öğrencinin seçmiş olduğu sınav merkezi, sınav merkezi olma konusunda yeterli öğrenci sayısına ulaşamazsa en yakın sınav merkezine yönlendirilir. İl-İlçe Sınav Yürütme Kurulunca yedek salonda sınava alınması uygun görülenler dışında her ne sebepten olursa olsun belirtilen bina ve salon dışında başka bir merkezde sınava alınmaz.

Geçerli mazereti sebebiyle yedek salonda sınava girecek olan adaylar cevap kâğıdını, her oturum için test kitapçığında bulunan derslerin sırasına göre kodlamalıdır. Sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır.

Sınavda sınav giriş belgesi ile fotoğraflı ve geçerli bir kimlik belgesi ( nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport ) bulundurulması zorunludur. 15 yaşından büyük olduğu halde nüfus cüzdanında resmi bulunmayanlar sınava alınmayacaktır.
Merkezi Sistem Sınav Yönergesi gereğince yerine başkasını sınava girdiren ve iletişim araçlarıyla kopya çektiği tespit edilen öğrencilerin, sınav sonuçları iptal edilecek ve bu öğrenciler bir yıl süreyle sınavlara alınmayacaktır.

Sınavınızın geçersiz olmaması için yerinize başka birini sınava girdirmeyiniz, sınav salonlarında cep telefonu bulundurmayınız.

Sınavlar sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum halinde yapılır.

Sabah oturumu saat 10.00’da, öğleden sonraki oturum saat 14.00’te başlar.
Sınava başlama saatinden en az yarım saat önce sınav yerinde bulunulması gerekmektedir.
Sınavın yapılacağı bina ve salonu sınav gününden önce gidip görmek yararlı olacaktır.
Sınavda yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurulmalıdır.
Açık Öğretim Ortaokulu iletişim organ http://aio.meb.gov.tr/ web sayfasıdır. Sınava giriş ve sınav sonuç belgeleri adrese gönderilmemektedir. Sınav giriş ve sonuç belgeleri Açık Öğretim Ortaokulu bilgi sisteminde duyurulmaktadır. Açık Öğretim Ortaokulu tarafından yapılan duyuruların takip edilmesi öğrencilerimizin yararına olacaktır.

ÖNEMLİ UYARI: Sınavlarda sınav salonunda bulunan diğer öğrencilerin cevap kâğıtları dikkate alınarak Sınav Hizmetleri Şubesi tarafından kopya analizi yapılmaktadır. Sınavlarınızın iptal olmaması için kopya çekmeyiniz, çektirmeyiniz.

1998- 1999 eğitim öğretim yılında 68 bin 886 öğrenciyle yola çıkan Açık İlköğretim Okulu aynı dönemde 2 bin 897 öğrenci mezun etmiştir. Kuruluşunun 15. Yılında aktif öğrenci sayısı 250 bini aşmış, mezun sayısı ise 432 bin 829 olmuştur. Mezun olan öğrencilerden yaklaşık 200 bin kişi Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi’ne kayıt yaptırarak bir üst kademeye devam etmiştir.
1999- 2000 Eğitim öğretim yılından itibaren; Yurtdışı programları ve UNICEF işbirliğiyle de Kızlar için Açık İlköğretim Okulu Öğrenme Merkezleri uygulamaları başlatılmıştır.
Açık İlköğretim Okulu öğretime başladığı ilk yıllarda kayıtlar il merkezlerinde açılan bürolarda düzenlenen optik formlarla alınmakta, sınavlar ise sadece il merkezlerinde yapılmaktaydı. 2005 yılından sonra internet üzerinden öğrenci kaydı alınmaya başlanmış, öğrenci hizmetleri Türkiye’nin en ücra köşelerine kadar ulaştırılmıştır. Ayrıca öğrencilerle ilgili yürütülen kayıt kabul, sınavlar, sınıf geçme, mezuniyet, haberleşme gibi iş ve işlemlerin büyük bir bölümü internet üzerinden yapılabilir bir duruma getirilmiştir.
Açık İlköğretim Okulu Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle 2009- 2010 öğretim yılından itibaren Açık İlköğretim Okulu’nu bitirme süresi üç yıldan bir yıla düşürülmüştür. 20 Eylül 2010 da yayınlanan 56 sayılı Genelge ile de Açık İlköğretim Okulu öğrencilerinin kayıt işlemleri ve veri girişleri örgün eğitimde olduğu gibi adrese dayalı nüfus sistemini esas almak suretiyle il, ilçe ve belde merkezlerindeki ilköğretim okulu müdürlükleri tarafından yapılıp, kayıt evrakı kayıt yapılan okullarda saklanmaya başlanmıştır. İşlemlerin tamamı elektronik sistem üzerinden gerçekleştirilmekte olup okul yöneticilerinin yapacakları iş ve işlemlere yönelik açıklamalar internet sayfasında yer almaktadır. Yönetmelikte yapılan değişiklikler ve 56 sayılı Genelge ile öğrencilerimizin rahat bir ortamda hizmet alabilmeleri için her türlü kolaylık sağlanmıştır.
Kasım 2011′e kadar Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Açık İlköğretim Okulu 11 Kasım 2011 tarihli Bakanlık hizmet birimlerinin alt birimleri ve görevleri hakkındaki Makam Oluru ile kurulan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Öğretim Grup Başkanlığı’na bağlanmıştır.
21/07/2012 Tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Açık İlköğretim Okulu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile adı “Açık Öğretim Ortaokulu” olarak değişmiştir. Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin kayıt işlemleri ve veri girişleri 2012/45 sayılı genelge ile Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkez Müdürlüklerine devredilmiştir.

ÖĞRENCİ GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

 

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü, 09.10.2003 tarih ve 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 8. Maddesi gereğince, halkın bilgi edinme hakkını etkin kullanabilmesini temin ve bu kanun uyarınca yapılacak bilgi edinme müracaatlarını değerlendirmek amacıyla Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nü görevlendirmiştir. Açık Öğretimle ilgili başvurular doğrudan Açık Öğretim Fakültesine yapılacaktır.
 
AÖF'ye yapılan sonuç başvuruları faks, posta, elden direk olarak ta yapılabiliniyor.Fakültenin internet sayfasının solunda bulunan menüde adresleri verilen gerçek ya da tüzel kişiler için başvuru dosyalarının (PDF formatında) yazıcı çıktısını alıp doldurarak posta ile formları elden teslim ederek ya da aşağıda bildirilen bilgi edinme başvurusu faks adresine gönderilebilir. Bunların haricinde internet üzerinden başvuru yapılabilir.
Posta Adresi:Anadolu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Yunus Emre Kampusu, 26470 Eskişehir
Telefon: (0 222) 335 79 23
Faks: (0 222) 320 51 90
E-posta: aubhim@anadolu.edu.tr
Üniversite ile iletişim için:
Telefon (Santral): (0 222) 335 05 80
Faks:(0 222) 335 36 16
E-posta: aubhim@anadolu.edu.tr
Açık öğretim ile ilgili bilgi edinme başvurusu için:
Posta Adresi:Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Yunus Emre Kampusu, 26470 Eskişehir
Telefon: (0 222) 335 05 81/2776
Faks: (0 222) 320 07 58
E-posta: aofak@anadolu.edu.tr

2013- 2014 Açıköğretim Sınav Tarihleri
AÖF Güz Dönemi Ara Sınavı 14 – 15 Aralık 2013
AÖF Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 25 – 26 Ocak 2014
AÖF Bahar Dönemi Ara Sınavı 19 – 20 Nisan 2014 ( Sonradan değiştirildi)
AÖF Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 07 – 08 Haziran 2014

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku