Eğitim:
AFAD personel alım ilanı? Ne kadar memur alınacak? Şartları nelerdir?

"İl AFAD müdürlüklerindeki mevcut 6 bin 511 kadro Başkanlığımızın kadro cetveline eklenmiştir. Yeni bir kadro ihdası söz konusu değildir"

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), kurumla ilgili yapılan kanun değişikliği uyarınca, il AFAD müdürlüklerindeki mevcut 6 bin 511 kadronun Başkanlığın kadro cetveline eklendiğini, yeni bir kadro ihdasının söz konusu olmadığını belirtti.

AFAD'tan yapılan yazılı açıklamada, geçen hafta TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan, AFAD ile ilgili düzenlemeleri de içeren kanun değişikliğinin, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği anımsatıldı.

Kanun değişikliğinde öne çıkan maddelere yer verilen açıklamada, il özel idareleri bünyesinde valiye bağlı kurulan il afet ve acil durum müdürlüklerinin Başkanlığın taşra teşkilatına dönüştürüldüğü kaydedildi. İl AFAD müdürlüklerindeki mevcut 6 bin 511 kadronun Başkanlığın kadro cetveline eklendiğine işaret edilen açıklamada, yeni bir kadro ihdasının söz konusu olmadığı bildirildi.

Açıklamada, bütünleşik afet ve acil durum yönetiminin tüm unsurlarını içeren şekilde AFAD'ın taşra teşkilatı olarak yeniden yapılandırılan il afet ve acil durum müdürlüklüklerinin sevk ve idaresinden, ildeki afet ve acil durum faaliyetlerinin yönetiminden birincil derecede valinin sorumlu olacağı vurgulandı.

İl müdürlerinin AFAD başkanının teklifiyle, başbakan veya yetkilendirdiği başbakan yardımcısı tarafından atanacağı belirtilen açıklamada, il afet ve acil durum müdürlüğü personelinin ise norm kadrolar dahilinde ilin valisince atanacağı ifade edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku