Eğitim:
AÖF Açıköğretim Sınavı 2013 Ara Sınav Ne Zaman Yapılacak?

 

 

 

4-5 Mayıs 2013 AÖF sınav giriş yerleri belli oldu. Giriş belgesi için ogrenci.anadolu.edu.tr adresini ziyaret edin... Açıköğretim 2012-2013 bahar dönemi ara sınav giriş yerleri açıklandı . 4-5 Mayıs Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan Kredili sistem bahar dönemi sınav giriş belgeleri Anadolu Üniversite’sinin açıköğretim öğrencileri sayfasında yayınlandı. Anadolu Üniversitesi öğrencilerin sınava girecekleri okulların yerlerini önceden öğrenmeleri ve sınav günü sıkıntı yaşamamaları için sınavdan 20 gün önce sınava giriş belgesini yayınladı. 

 

4-5 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak AÖF Bahar Dönemi Sınavına girmek için sınav giriş belgesi almak için yapılması gereken işlemler şunlar: 

 

1- https://aofburo.anadolu.edu.tr internet adresinden TC kimlik no'nuz ve büronuzdan aldığınız şifrenizle sisteme giriş yaparak sınav giriş belgenizi A4 ebadındaki bir kağıda printer çıktısı alarak 

 

2- Büro şifresi olmayan veya internet erişiminde problem yaşayanlar Kimlik kartları ve Öğrenci Kimlikleriyle en yakın AÖF bürosuna giderek sınav giriş belgesi alabilirler. 

 

AÇIKÖĞRETİM 4-5 MAYIS ARA SINAV GİRİŞ BELGESİ

 

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayın

 

 

2012- 2013 Aöf Açıköğretim Sınav Tarihleri

SINAV ADI SINAV TÜRÜ

Güz Dönemi Ara Sınavı 05 – 06 Ocak 2013

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 09 – 10 Şubat 2013

Bahar Dönemi Ara Sınavı 04 – 05 Mayıs 2013

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 01 – 02 Haziran 2013

 

AÖF son sınıf öğrencileri için şok iddia 

 

Anadolu üniversitesi AÖF son sınıfa giden öğrencileri şoke eden olayın detaylarını sizlere vereceğiz birazdan. İşte aöf öğrencilerini düşündüren o haber ve bilgileri. 

 

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi son sınıf öğrencileri, okul idaresinin aldığı bir karardan dolayı mezun olmalarının engellendiğini öne sürdü. 

 

"Anadolu Üniversitesi AÖF 4.Sınıf öğrencilerinin mezun olmalarını engelledi! Kredili sistem otomatik olarak 6 ders eklemiş. Çoğu öğrenci de sadece 6 dersten sorumlu olduklarını düşünüp bankanın öngördüğü miktarı yatırarak kayıtlarını yeniletti. Fakat bulunduğu yıl içerisinde mezun olmak isteyen öğrencilerin sistemde bir ders daha eklemesi gerekiyormuş. 

 

Bunu sonradan öğrenen öğrenciler, eklemedikleri o tek ders yüzünden mezun olamıyor. 

 

Derslerimiz başarılı olduğu halde mezun olamıyoruz, ekleyemediğimiz tek ders için 1 yıl beklemek istemiyoruz. 

 

Biz öğrenciyiz, bizim için zaman çok önemli. Mağduruz, sesimizi duyun." 

 

Ücretini ödedikleri halde kitapları hala ellerine ulaşmayan öğrenciler sosyal medya üzerinden kampanya başlattı. 

 

2012- 2013 eğitim öğretim yılında kredili sisteme geçen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi gerekli hazırlıkları yapmadığı için binlerce öğrenci mağdur oldu. Sene başında bütünleme sınavlarının kaldırılmasına isyan eden öğrenciler şimdi de kitap şoku yaşıyor. Sınavların yapılmasın 1 aydan daha kısa bir süre kalmasına rağmen kitaplar henüz öğrencilere verilmedi. Önceki dönemlerde de benzer sorun yaşadıklarını ve çoğuna hiçbir zaman kitap ulaşmadığını belirten öğrenciler, imza kampanyası başlattı. 

 

SINAVLAR YAKLAŞTI KİTAP YOK 

 

Bugün'ün haberine göre, Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) 22.06.2012 Tarih ve 5854-27380 sayılı kararı uyarınca 2011-2012 eğitim döneminden itibaren tüm üniversitelere bütünleme sınavı hakkı tanınması zorunluluğu getirilmişti. Ancak Anadolu Üniversitesi 11.07.2012 tarihinde yapılan senato toplantısında YÖK'ün öğrencilere verdiği bütünleme sınavı hakkının, Dönemlik-Kredili Sistemde mümkün olmayacağını belirterek kaldırılması kararını aldı. Bütünleme haklarının ellerinden alınması binlerce öğrenciyi zor durumda bıraktı. Aynı öğrenciler şimdi kitap şoku yaşıyor. 

 

2013 bahar dönemi ara sınavı 04-05 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak. Ancak sınavların başlamasına az bir süre kala ücretini ödedikleri kitabı bulamıyor. Her hafta AÖF Bürolarına giden öğrenciler her defasında kitap olmadığı gerekçesiyle ya eli boş dönüyor ya da sadece kitaplarının bir kaçını alarak evine dönüyor. Sosyal medyada tepkilerini dile getiren öğrenciler kitaplara bir an önce ulaşmak için imza kampanyası başlattı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku