Eğitim:
KPSS 2013 öğretmen atamaları nihayetindeki minimum puanlar (11.09.2013)

KPSS 2013 öğretmen atamaları maratonu nihayetlenmek üzere. Bugün yepyeni öğretmenlerin kayıtları da il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde başladı. 2. ek yerleştirme ilanını merakla bekleyen öğretmen adayları ise bir hayli kızgın ve tedirgin. MEB'den bir açıklama bekleniyor.

Öte yandan, hangi okula kaç puanla atama yapıldığını gösteren liste ikgm'den açıklandı. Hangi bölüme minimum kaç puanla atama yapıdığı, kaç kişinin başvuruda bulunduğu, bunlardan kaç tanesinin atamasının yapıldığına yönelik tüm ayrıntılar listede yer alıyor.

KPSS 2013 öğretmen atamaları sonucunda gerçekleştirilen atamalar, 36 bin 837 yüzü güldürdü. Ailelerini de sayarsak, yüzbinlere ulaşan bir sevinç dalgası ülkeyi kapladı. Öte yandan atanamayan öğretmenler arasında özellikle yıllardır çabalayanların hüznü ise büyük oldu.


Atama sonuçlarında ortaya çıkan minimum puanlar tablosu ise, adaylar tarafından merak ediliyor. 111 alanda minimum puanların açıklandığı tablo Spothaber.com'da. 

40 bin öğretmenin merakla beklediği atama haberi dün öğlen 11:00 saatlerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

99 bin 514 adayın katıldığı atamada 36 bin 837 öğretmen adayının ataması gerçekleşti.

Atamalar Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Başöğretmen Salonunda elektronik ortamda yapıldı.

4 bin öğretmen adayının atama yerleri bugün öğle saatlerinde belli oldu. Programa katılamayan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı atamaya telekonferans yöntemiyle katıldı.


Bugün ataması yapılan öğretmenler, 11 Eylül'den itibaren tebligat beklemeksizin atandıkları il milli eğitim müdürlüğüne gerekli belgelerle başvurarak göreve başlayabilecek.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku