Eğitim:
Pedagojik Formasyon tercih kılavuzu tıkla indir! Tercih dönemi ne zaman bitecek?

Bugün günlerden 4 Aralık 2013 Salı günü, bölüm okuyup da öğretmen olmak isteyenlerin uğrak noktası olan pedagojik formasyon tercih dönemi ne zaman bitecek? Pedagojik formasyon bu sene ALES ile yapılıyor ve merkezi bir sisteme sahip, işte formasyon için tercih kılavuzu Spothaber.com'da.

Bu sene yepyeni bir pedagojik formasyon süreci başladı. ALES'i de işin içine sokan YÖK, pedagojik formasyon tercih kılavuzunu da yayınladı. Peki, tercih dönemi ne zaman? İşte pedagojik formasyon süreci ve tercih kılavuzu Spothaber.com'da.

Bölüm mezunlarının öğretmen olarak atanabilmeleri için gerekli olan ve eğitim bilimleri derslerinin verildiği pedagojik formasyon süreci tercih dönemi dün başladı. 28 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında sürecek olan tercih döneminde, pedagojik formasyon tercih kılavuzu işinizi görecek. İşte formasyon tercih kılavuzu tıkla indir linki Spothaber.com'da.

Bugün Pedagojik formasyon tercih kılavuzuna ulaşmak için Spothaber.com'da kalın. Özellikle eğitim alanında önemli bir süreç olan pedagojik formasyon, çocuk eğitimi psikolojine karşılık geliyor. Bölüm mezunlarının öğretmen olabilmeleri için gerekli olan formasyon eğitimi 1 buçuk ila 2 yıl arasında değişiyor. Bu sene yapılan açıklama ile 2 bin TL'yi geçmeyeceği söylenen formasyonda ilk kez ALES puanı da etkili olacak. Pedagojik formasyon tercih dönemi ise dün itibariyle başladı. Formasyon tercih kılavuzuna Spothaber.com farkıyla ulaşabilirsiniz. Tercih süreleri 28 Kasım - 6 Aralık 2013 tarihleri boyunca sürecek.


PEDAGOJİK FORMASYON TERCİH KILAVUZU TIKLA İNDİR

 

Pedagojik Formasyon kılavuzu Pedagojik Formasyon başvuru kılavuzu Pedagojik Formasyon tercihleri ne zaman yök Pedagojik Formasyon  2014 Pedagojik Formasyon 

2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yapılacaktır. Programlara yerleştirme için adaylardan tercih alınacaktır. Adaylar tercihlerini, 28 Kasım-6 Aralık 2013 tarihleri arasında, kılavuzlarda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır. 
Bu amaçla hazırlanan kılavuzlara aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Yerleştirme için tercih yapacak adayların kılavuzları dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, pedagojik sertifika programlarına başvurularda ALES'in yüzde 60, diploma notunun ise yüzde 40 etkili olmasını kararlaştırdıklarını bildirdi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku