Eğitim:
Performans ödevi kalktı mı? Nabi Avcı açıkladı Performans ödevine son.. Performans ödevleri yapılamayacak mı? Flaş haber

Performans ödevi kaldırıldı mı? Performans ödevi ne zaman kaldırılıyor? Performans ödevi neden kaldırıldı? Performansa ödevi yapılmayacak mı? Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı performans ödevinin kaldırılacağını açıkladı. Nabi Avcı'nın açıklamasının ardından öğrenciler bu haber ile çok mutlu oldular. Performans ödevi nedir? Performans ödevleri kaldırılırsa ne olacak? Performans ödevinin yerine ne gelecek? Performans ödevlerinin yerine sözlü mü gelecek?

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı performans ödevlerinin kaldırılıcağını açıkladı. Performans ödevinin yararlı olmadığını ve öğrenciler için ağır geldiğini söyleyene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı performans ödevlerini öğrencilerden çok ailelerin yaptığını söyledi.

İlköğretim öğrencilerinin kabusu olan performans ödevleri kaldırılıyor. Pek çok öğrencinin yapmakta zorlandığı ve ailelerine yaptırdığı performans ödevleri artık olmayacak. Bakan Nabi Avcı'nın açıklamasının ardından performans ödevlerinin kaldırılacağını öğrenen öğrenciler büyük bir sevinç yaşarken performans ödevinin yerine nasıl bir uygulamanın olacağını da merak etmeye başladılar. Performans ödevleri kalkıyor fakat yerine sözlü geliyor.


Öğretmenlerin, öğrencilere verdiği performans ödevlerinin yol açtığı karışıklığa Milli Eğitim Bakanlığı el attı. Bakanlık Performans ödevinin kaldırılmasına karar verildi. Öğretmenlerin, öğrencilere verdiği performans ödevlerinin yol açtığı karışıklığa Milli Eğitim Bakanlığı el attı. Performans ödevlerinin çokluğu ve zorluğu sebebiyle MEB'i şikâyet yağmuruna tutan veliler, sistemin değiştirilmesini talep etti. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye'ye yaptığı açıklamada velilerden performans ödevleri konusunda çok ciddi şikâyetler geldiğini ifade etti. Velilerin 'Siz bu ödevlerle çocuklarımızı değil, bizi ölçüyorsunuz. Çünkü verdiğiniz performans ödevlerini çocuklarımız değil biz yapıyoruz” dediğini aktaran Avcı, hatta bu işin 'ticaretini' bile yapanların olduğunu söyledi. Konuyla ilgili tedbirler alacaklarını anlatan Avcı, “Yapacağımız düzenlemede öğretmelerimizi ve velilerimizi karşı karşıya getirmemeye dikkat etmemiz gerekiyor” dedi. Veliler, öğrencilerin ödevleri internetten indirdiğine de dikkat çekerken, bu şekilde hazırlanan ödevlerin öğrencilere hiçbir katkısının olmadığını vurguladı.
 
İLK DEFA BU YIL VERİLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl ilk defa lise öğrencileri için e-Karne düzenledi. Öğrenciler, karnelerini, e-Okul sisteminde yapılan düzenlemeyle Veli Bilgilendirme Sisteminin “e-Karne” bölümünden görebilecek. Böylece öğrenci ve veliler, e-Okul sistemi üzerinden ders puanlarını ve öğrenciye ait diğer bilgileri karne formatında öğrenecek. Karnede başarı ve devamsızlık durumu, öğrencilere ilişkin sınıf rehber öğretmeninin öğrenciyle ilgili görüşü yer alacak. e-Karne'nin onaylı bir örneği isteyen öğrencilere verilecek.
 
KONTENJANLAR AÇIKLANDI


10 bin öğretmen için başvuru zamanı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), şubat ataması başvuruları ve kontenjanlarına ilişkin kılavuzu yayımladı.Bakanlığın internet sitesinde yer alan kılavuza göre, 105 alanda 10 bin öğretmen ataması yapılacak. Başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki Elektronik Başvuru Formu'nu kullanarak başvurularını yapacak.
Başvurular için tüm alanlarda taban puan 50 olarak belirlendi. Bazı alanlardaki kontenjanlar şöyle: “Sınıf öğretmenliği 1050, İngilizce 1000, ilköğretim matematik öğretmenliği 751, Türkçe 675, fen bilimleri/fen ve teknoloji 597, sosyal bilgiler 529, Türk dili ve edebiyatı 503, beden eğitimi 422, matematik 415, okul öncesi öğretmenliği 402.”
Başvurular, 29 Ocak- 04 Şubat'ta kabul edilecek. Atamalar ise 6-7 Şubat'ta yapılacak. Atanan öğretmenler göreve 10 Şubat'ta başlayacak.
 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) velilerin yoğun şikâyeti üzerine başta liseler olmak üzere performans ödevlerinin kaldırılmasına yönelik çalışma başlattı. Konuyla ilgili tedbirler alacaklarını anlatan Avcı, "Yapacağımız düzenlemede öğretmelerimizi ve velilerimizi karşı karşıya getirmemeye dikkat etmemiz gerekiyor" dedi. Velilerin "Siz bu ödevlerle çocuklarımızı değil, bizi ölçüyorsunuz. Çünkü verdiğiniz performans ödevlerini çocuklarımız değil biz yapıyoruz" dediğini aktaran Avcı, bu işin ticaretini bile yapanların olduğunu söyledi. Veliler, Bakanlığa yaptığı şikâyette öğrencilerin ödevleri internetten indirdiğine de bu şekilde hazırlanan çalışmaların eğitimlerine hiçbir katkısının olmadığını vuguladı. Eğitimci Oktay Aydın performans ödevinin kaldırılmasının doğru bir karar olduğunu belirterek "İlköğretimlerde bu sistem oturdu sayılır ancak liselerde bu şekilde hiçbir altyapı, hazırlık olmadan geçilmesi doğru olmamıştır. Kaldı ki öğrencinin yapacağı herhangi bir sunumu, etkinliği vb. hangi zamanda yapacağı programda yoktur" dedi.

PERFORMANSA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ ELEŞTİRİLERİ

Öğrenciler üzerinde üniveriste sınavı baskısı ve tek odak noktası olduğu sürece havanda su döveceğiz.
Performans değerlendirme çalışmalarında verilen puanların güvenirliklerinin düşük olduğu kabul edilmiş bir gerçektir. Çünkü çalışmaların tamamı okulda yapılmaz. Bu nedenle öğrencinin doğrudan geçip kalmasına etki edecek biçimde kullanılması doğru değildir.
Öğretmenlere, idarecilere eğitim vermeden daha da önemlisi onları dinlemeden, değişiklikleri içselleştirmelerine fırsat vermeden 'ben yaptım oldu' mantığıyla yönetmeliklerin uygulamaya konulması uygulamaları başarısız kılacaktır.
Öğretmenlerin doğrudan sözlü puanı vermelerini engellemek (ellerinden almak) öğretmenlere güven duyulmadığının bir göstergesi olarak algılanmakta ve yine bu uygulamaları başarısız kılacak psikolojik yıpranmaya neden olmaktadır.Bizleri değersizleştirmekte ısrar eden bir bakanlığımız var.

15 TATİL NE ZAMAN BİTECEK?
 

24 Ocak 2014 günü kapanıp yarı yıl tatiline giren okullar 10 Şubat Pazartesi günü açılacak. 

Okullar da bir dönem sona erdi ve yarı yıl tatili başladı. Karnelerini alan öğrenciler ailelerinden karne hediyelerine aldı. 15 tatil bugün başladı öğrenciler için. Bugün pazartesi ve milyonlarca öğrenci ve öğretmen okula gitmeyip sömestr tatilinin keyfini çıkartıyor. Cuma günü karneler alındı birçok aile haftasonundan itibaren tatil yerlerine hucüm ettiler. 

15 Tatil ne zaman başlayacak? Sömestr tatili ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman kapanacak? Sömestr tatili hangi tarihte başlayacak? Okulların kapanmasına kaç gün kaldı? 15 tatilde neler yapılır? Sorularının cevapları Spothaber.com adresinde sizlerle.

15 Tatil başladı ternimaller ile havalimanları doldu taştı. Sömestr tatilini evinde geçirmek istemeyenler otobüs terminallerine ve havalimanlarına akın ettiler. Otobüs firmaları ek seferler ile yoğunluğu hafifletmeye çalıştı. 

15 Tatil ne zaman bitiyor? Sömestr tatili ne zaman bitiyor? Yarı yıl tatili ne zaman bitiyor? 15 Tatil kaç gün? Sömestr tatili kaç gün? Okullar ne zaman açılacak? Yarı yıl tatili kaç gün? 15 Tatil ne zaman bitecek? Okulların açılmasına kaç gün kaldı? 15 Tatil uzayacak mı? 15 Tatilinin bitmesine kaç gün kaldı? Sömestr tatili uzayacak mı?  hepsi ve daha fazlası spothaber.com'da

15 tatilin başladı. Havalar buz gibi okula sabahın köründe gitmek ise bir işkenceye dönüşüyor bu soğuk havalarda. Sömestr tatilinin başlamasını dört gözle bekleyen öğrenciler artık muradlarına erdiler. Mlyonlarca öğrenci karnelerini aldı 15 tatile başlangıç yaptı. 15 tatil geldi. Öğrenciler artık okula gitmeyip sömestr tatilinin tadını çıkaracaklar. 

15 Tatil ne zaman bitecek? Ocak ayının gelmesiyle beraber koca bir eğitim ve öğretim yılının ilk yarısının sonuna gelindi. Milyonlarca öğrenci bugün karneleri aldı. Peki yarıyıl tatili ne zaman bitecek? Sömestr tatilinin bitmesine kaç gün kaldı? 15 Tatil ne zaman bitecek? sorularının cevapları spothaber.com adresinden ulaşabilirsiniz. .

 2013-2014 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısı çok yakında bitmek üzere. 2013 2014 Yarıyıl Tatili Ne Zaman bitecek? Peki 2013 2014 Dönem Arası Tatili Ne Zaman Başlayıp ne zaman bitecek? 15 Tatil Ne Zaman 2013 2014 okullar ne zaman tatil olup ne zaman başlayacak? İşte 2013 2014 Yarıyıl Tatili okulların kapanacağı ve açılacağı tarihler ve detaylar..

Ocak ayının yaklaşmasıyla beraber milyonlarca öğrenci 15 tatilin ne zaman olacağını merak etmeye başladı. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısı bitti. Öğrenciler karneleri aldı. Tatil bittikten sonra ikinci döneme başlayacaklar. 

2013 2014 Yarıyıl Tatili Ne Zaman? Peki 2013 2014 Dönem Arası Tatili Ne Zaman Başlayacak? 15 Tatil Ne Zaman 2013 2014 okullar ne zaman tatil olacak.? İşte 2013 2014 Yarıyıl Tatili okulların kapanacağı ve açılacağı tarihler ve detaylar.. Eylül ayında başlayan 2013-2014 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısının bitmesine sayılı günler kaldı. Öğrenciler 15 tatili dört gözle bekliyor. Koca bir dönemin ardından güzel bir tatili hak eden öğrenciler için yarıyıl tatili 24 Ocak 2014 tarihinde başlayacak.

Eylül ayında başlayan 2013-2014 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısının bitmesine sayılı günler kaldı. Öğrenciler 15 tatili dört gözle bekliyor. Koca bir dönemin ardından güzel bir tatili hak eden öğrenciler için yarıyıl tatili 24 Ocak 2014 tarihinde başlayacak. 

2 hafta sürecek olan sömestr tatili bütün öğrenciler için rahatlatıcı bir tatil olacak. Ders stresinden uzak 2 hafta tatil yapacak olan öğrenciler 15 tatilin gelmesini dört gözle bekliyorlar.  2013 2014 Eğitim Öğretim dönemi sürerken öğrencilerin ve velilerin en çok merak ettikleri sorulardan biri de 2013 2014 Yarıyıl Tatili Ne Zaman? Peki 2013 2014 Dönem Arası Tatili Ne Zaman Başlayacak? 15 Tatil Ne Zaman 2013 2014 okullar ne zaman tatil olacak.? İşte 2013 2014 Yarıyıl Tatili okulların kapanacağı ve açılacağı tarihler ve detaylar..

SÖMESTR TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

16 Eylül 2013 tarihinde açılan 2013-2014 öğrenim döneminin 15 tatili 24 Ocak 2014 Cuma günü karneleri alacaklar ve 24 Ocak 2014 Cuma günü ile 10 Şubat 2014 arasında yarıyıl tatiline girecekler.

Yarıyıl tatilinin iyi bir değerlendirme ve dinlenmenin ardından 2. öğrenim dönemi 10 Şubat 2014 Pazartesi günü başlayacak ve 13 Haziran 2014 Cuma günü sona ermesi beklenmektedir.

24 Ocak Cuma günü karnelerini alacak olan öğrenciler tam 2 hafta sürecek olan muhteşem tatile başlayacaklar. 15 Tatil'in bitiş günü ise 2 haftanın ardından ilk ders zilinin 10 Şubat Pazartesi günü çalması ile başlayacak.

1 Ocak, Çarşamba günü resmi tatil olduğu için mesai yapılmayacak. 31 Aralık 2013, yanı yılın son günü, yılbaşı gecesi ise Salı günü.
Yılbaşı 2014.

2014 yılına girmiye 1 aydan az bir zaman kala en çok merak edilen soru öğrencilerden geliyor. Peki 15 Tatil ne zaman? 15 Tatil ne zaman başlayacak? 15 Tatil ne zaman sona erecek? 15 Tatil hakkında merak ettiğiniz her şey burada.

2014 yılına 1 aydan az bir zaman kala en çok merak edilen detay yılbaşı tatilinin kaç gün olduğu. Peki Yılbaşı tatili akç gün? Yılbaşı tatili hangi gün başlayacak? Yılbaşı tatili hangi gün bitecek?

Yılını bitirmeye 1 aydan az bir zaman kala şimdiden yılbaşı içişn planla yapılmaya başlandı. Peki yılbaşı hangi güne denk geliyor? Yılbaşı tatili bu sene yok. Çünkü 31 aralık Salı gününe denk geliyor ve 1 Ocak 2014 Çarşamba günü tekrar iş başı yapılacak. Yani bu yıl Yılbaşı tatili maalesef yok.

Tüm okul çağındaki öğrenciler ve velilerin en çok merak ettiği detay olan 15 Tatil acaba ne zaman başlayacak? 15 Tatil de hem dinlenecek hem de rahat rahat gezecek olan öğrenciler bu sevinci ne zaman yaşayacak?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku