Eğitim:
Performans ödevleri kaldırıldı. Nabi Avcı'dan ilk açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz yıllarda getirdiği performan ödevini kaldırdı. Veliler tarafından itiraz edilen performan ödevi kaldırıldı yerine tekrar sözlü getirildi. Velilerin performans ödevlerini çocukların değil genelde kendilerinin yaptığına dair itirazları Milli Eğitim Bakanlığınca değerlendirildi ve karara bağlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı performan ödevlerini kaldırma kararı aldı. Öğrencilere sözlü yerine getirilen performans ödevleri kaldırıldı. Milli Eğitim Bakanlığı performans ödevlerinin kaldırılması için çalışma başlattı. "Bu işin ticaretini bile yapanlar var" diyen Bakan Nabi Avcı, yeni bir düzenleme üzerinde çalıştıklarını söyledi

Performans ödevi kaldırılmadan önce Bakan Nabi Avcı açıklamalrda bulunmuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) velilerin yoğun şikâyeti üzerine başta liseler olmak üzere performans ödevlerinin kaldırılmasına yönelik çalışma başlattı. Konuyla ilgili tedbirler alacaklarını anlatan Avcı, "Yapacağımız düzenlemede öğretmelerimizi ve velilerimizi karşı karşıya getirmemeye dikkat etmemiz gerekiyor" dedi. Velilerin "Siz bu ödevlerle çocuklarımızı değil, bizi ölçüyorsunuz. Çünkü verdiğiniz performans ödevlerini çocuklarımız değil biz yapıyoruz" dediğini aktaran Avcı, bu işin ticaretini bile yapanların olduğunu söyledi. Veliler, Bakanlığa yaptığı şikâyette öğrencilerin ödevleri internetten indirdiğine de bu şekilde hazırlanan çalışmaların eğitimlerine hiçbir katkısının olmadığını vuguladı. Eğitimci Oktay Aydın performans ödevinin kaldırılmasının doğru bir karar olduğunu belirterek "İlköğretimlerde bu sistem oturdu sayılır ancak liselerde bu şekilde hiçbir altyapı, hazırlık olmadan geçilmesi doğru olmamıştır. Kaldı ki öğrencinin yapacağı herhangi bir sunumu, etkinliği vb. hangi zamanda yapacağı programda yoktur" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku