Bugün

19 °C

Yarın

27 °C
13.06.2013 00:00:00

SBS 2013 sınavı Açıklandı mı? SBS 2013 Sınavı ne zaman açıklanacak? Liseye giriş

Milyonlarca öğrencinin girdiği SBS 2013 sınavı açıklandı mı? ne zaman açıklanacak? Öğrencilerin hayallerini süsleyen bu sınav aynı zamanda iyi bir lise hayatınıda sunacak. SBS 2013 sınavı açıklandı mı? SBS 2013 Sınavı ne zaman açıklanacak? Sınav çıkışı ağlayanda vardı , gülende vardı. Artık lise hayatına başlayacak öğrenciler, öğrenimlerine daha kaliteli ve daha iyi bir okulda devam etmek için bu sınavdan yüksek alması lazım. SBS 2013 sınavı açıklandı mı? SBS 2013 sınavı ne zaman açıklanacak?
SBS 2013 sınavı Açıklandı mı? SBS 2013 Sınavı ne zaman açıklanacak? Liseye giriş

SBS 2013 Sınavı ne zaman açıklanacak? Milyonlarca lise adayının girdği sınav geçen hafta sonlandı. Bakalım sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıklandıktan sonra muradına eren öğrenciler kimler olacak? Kimisi düz,kimisi anadolu,kimisi meslek lisesini tercih edecek. Ancak girdikleri bu yol hayatları söz konusu olacak. SBS 2013 Sınavı açıklandı mı? ne zaman açıklanacak. Henüz bir açıklama yağılmadı ancak sınav sonuçlarının 12 Temmuz'da açıklanması bekleniyor!..

 

8 haziran sbs sınavına giren öğrenciler sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmektedir. İLKÖĞRETİM 8. sınıf öğrencilerinin girdiği 100 sorudan oluşan ve 120 dakika sürecek olan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) saat 10.00'da başlammıştı. SBS sınavından çıkan öğrenciler sabırsızlıkla ne zaman açıklanacağını merak etmektedir. SBS sonuçları açıklanma tarihi daha önceden belirtilmişti.

 

SBS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

 

1 Milyon 127 bin 211 ilköğretim 8. sınıf öğrencisi sbs sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmektedir. Milli eğitim bakanlığı resmi internet sitesinde 2013 SBS sınav sonuçlarının 12 temmuz 2013 günü açıklanacağını daha önceden duyurmuştur.

 

 

SBS 2013 sınavı saat 10:00'da başladı 12:30'da sona erecek. Sınav bitiminden sonra saat 13.00 itibariyle sorular ve cevap anahtarı http://www.meb.gov.tr adresinde yayınlanıyor. SBS 2013 soru ve cevapları MEB tarafında yayınlanır yayınlanmaz spothaber.com 'dan öğrenebilirsiniz

 

Öğrencilerin yaklaşık 2 saat boyunca ter döktüğü Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sona erdi.

 

İlköğretim 8. sınıfların girdiği SBS için bitiş zili çalmasıyla sınav sona erdi. Sınavdan çıkan öğrenciler heyecanlarını ailelerine sarılarak paylaştı. Öğrenciler 120 dakika boyunca toplam 100 soruya cevap verdi.

 

Sınavdan çıkan bir öğrenci, “Sorular kolaydı. En çok matematikte zorlandım. Yaklaşık 350 alırım” dedi. Bir başka öğrenci ise, “Güzel geçti. Bazıları kolaydı ama bazıları zor geçti” diye konuştu.

 

SBS GİRMEYİP EVLENDİRİLECEKMİŞ

 

- Adana'da Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) ailesi tarafından gönderilmeyince polisin son anda evinden alınarak sınava yetiştirdiği kız öğrencinin, dedesi tarafından evlendirilmek istendiği ileri sürüldü.

 

Adana'da dedesi ve babası tarafından SBS'ye gönderilmeyince polisi arayıp "Alo 155 dedem ve babam beni SBS'ye göndermek istemiyor ama ben okumak istiyorum" telefonunun ardından polis tarafından evinden alınarak son anda sınava yetiştirilen H.Ş'nin ailesi tarafından okula gönderilmeyip evlendirilmek istendiği ortaya çıktı. H.Ş. sınava girdikten sonra ifadesi alınmak üzere Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Burada ifadesinde ailesinin kendisini okutmak istemediğini, "Kızlar ortaokuldan sonra okumaz, kocaya gider" dediğini belirterek, "Ama ben okumak istiyorum bu nedenle ailemin yanına gitmek istemiyorum. Ben okuyup doktor ya da avukat olmak istiyorum" dedi. Bunun üzerine polis öğrenciyi ailesini istemediği için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bir yurda yerleştirdi. İfadesi alınan baba ve dede ise maddi durumları iyi olmadığı için kız çocuğunu okutmak istemediklerini belirtirken, dede Ali Ş.'nin (65) torununu evlendirmek istediği bu nedenle okula göndermek istemediği ileri sürüldü.

 

Bu arada, maddi durumu iyi olmadığını söyleyen ailenin fırıncılık yaptığı ve maddi durumlarının bir kız çocuğunu okutacak düzeyde oluduğu da öğrenildi.

 

Kızın okuma azmi karşısında bütün masraflarının devlet tarafından karşılanacağı bildirildi.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum