Eğitim:
Şubat Ayı Öğretmen Atamaları Klavuzu, Kontenjanlar, Branşlar, Başvuru tarihleri

Öğretmen adaylarının merakla beklediği atama başvuruları sonunda açıklandı. Şubat ayında 10 bin öğrtemen atanacağı açıklandı. En çok sınıf öğetmenliği ataması yapılacak ikinci sırada ise İngilizce öğretmenliği yer alıyor. 

Şubat Ayı öğretmen ataması başvuruları açıklandı. 10 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Öğretmen atamaları branşlar belli oldu mu? Şubat ayı öğretmen atama başvuru tarihleri. Şubat ayında kaç tane öğretmen atanacak? Şubat öğretmen atamalarında en çok hangi branştan öğretmen atanacak? Şubat ayı öğretmen atamaları ne zaman başlayacak? Şubat ayı öğretmen atamaları kontenjanları. Şubat ayı öğretmen ataması branşları. Şubat ayı öğretmen ataması klavuzu Şubat ayı öğretmen atamalarında taban puan kaç? Atamalar ne zaman yapılacak? Atanan öğretmenler ne zaman göreve başlayacak? ... merak edelin tüm sorular spothaber.com'da

Başvurular, 29 Ocak- 04 Şubat'ta kabul edilecek. Atamalar ise 6-7 Şubat'ta yapılacak. Atanan öğretmenler göreve 10 Şubat'ta başlayacak. Taban puan 50 olacak Başvurular için tüm alanlarda taban puan 50 olarak belirlendi.

Bazı alanlardaki kontenjanlar şöyle:

"Sınıf öğretmenliğinden bin 50,

İngilizce 1000,

ilköğretim matematik öğretmenliği 751,

Türkçe 675,

fen bilimleri/fen ve teknoloji 597,

sosyal bilgiler 529,

Türk dili ve edebiyatı 503,

beden eğitimi 422,

matematik 415,

okul öncesi öğretmenliği 402."

Öğretmen ataması kontenjanları açıklandı. Merakla beklenen 10 bin öğretmen atama başvuruları açıklandı. Öğretmen atama başvuru şartları, Öğretmen atamaları başvuru kılavuzu ve Öğretmen atama başvuru duyurusu buradan indirebilirsiniz. 2014 Yılı Şubat Dönemi Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Duyurusu indirmek için tıklayınız Bakanlığın internet sitesinde yer alan kılavuza göre, bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, açıktan ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında, 105 alanda 10 bin öğretmen ataması yapılacak.

Öğretmenliğe başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Bu kapsamda elektronik başvuru sayfası "İlk Atama", "Açıktan ve Kurumlar Arası Yeniden Atama" ve "Milli Sporcuların Atanması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi. Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki Elektronik Başvuru Formu'nu kullanarak başvurularını yapacak. Türkçe, ilköğretim matematik, fen ilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (Lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi yabancı dil (Almanca, Fransızca, İngilizce) alanlarına başvuruda bulunacak adaylar atanacağı alanda KPSSP121 puan türünden taban puan ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecek.

Bu alanlar dışındaki diğer alanlara atanacaklar ise KPSSP10 puan türünde atanacağı alan için belirlenen taban puan ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecek. Mezuniyeti birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, atanabileceği alan için öngörülen KPSS sonucu esas alınmak üzere sadece bir alana başvuruda bulunabilecek. Adaylar şahsen veya noter aracılığıyla vekalet vereceği kişi vasıtasıyla elektronik ortamda yaptıkları başvurularını ve bu başvurularına ilişkin Elektronik Başvuru Formu'nun çıktısını ilçe veya il milli eğitim müdürlüklerine onaylatacak. Başvurularda aslı ibraz edilen belgelerin birer örneği il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünce onaylanarak teslim alınıp asılları adaylara geri verilecek.

Başvurular, başvurunun yapıldığı gün ya da en geç bir sonraki gün mesai saatleri içinde onaylatılması gerekiyor. Halen devlet memuru olarak çalışmakta olanların kurumlarından alacakları muvafakatlerinde, yazı örneği ibraz edilmek suretiyle belgenin ilgili bölümünün görevli bulunulan kurumun muvafakat vermeye yetkili amirince onaylanması gerekiyor. Kurumlarınca muvafakati onaylanmayanların başvuruları kabul edilmeyecek. Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı personelinden öğretmenliğe atanmak üzere başvuru yapacaklarda muvafakat şartı aranmayacak. Öğretmen olarak görevli iken görevinden ayrılmış olanlardan bakanlıkça en son düzenlenen kararnamelerinde "iki alan" yazılı olanlar, bu alanlardan sadece öğrenimi itibarıyla atanabileceği alana başvuruda bulunabilecek. Elektronik Başvuru Formu'nda beyan edilen bilgilerden adaylar sorumlu olacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku