Eğitim:
Şubat ayı öğretmen ataması son durum. Branş branş öğretmen kadroları KPSS 2013

Bu sene Şubat ayı öğretmen atamaları sonucunda 10 bin öğretmen kontenjanının atamasının yapılacağı açıklandı. 2014 yılı Şubat ayında KPSS 2013 puanlarıyla gerçekleştirilecek olan bu atamalarda branş branş öğretmen kontenjanları henüz belli olmadı, ancak hangi bölümlerden daha çok atama yapılacağı belli oldu.

Öğretmen atamaları konusunda ilginç gelişmeer yaşandı. Özellikle Başbakan Erdoğan tarafından verilen son müjde ile birlikte, Şubat ayı öğretmen atamaları 10 bin kontenjan şeklinde gerçekeleşecek. Ancak hangi bölümden kaç öğretmen ataması yapılacağı yönünde henüz bir haber çıkmadı.


Bu sene öğretmen adayları beklenmedik bir sürprizle karşılaştılar. Bakan Nabi Avcı'nın umutsuzca yok dediği Şubat ayı öğretmen ataması Başbakan Erdoğan tarafından 10 bin kadro olarak doğrulandı. Hangi branştan kaç öğretmen atanacağı henüz belli olmazken, 6 branştan daha çok öğretmen atanacağı açıklandı.
 

Şubat atamaları atanamayan öğretmenler tarafından sık sık takip edilen bir mevzu. Özellikle son alınan KPSS puanıyla ikinci bir şans elde etmek bir hayli sevindirici bir durum. Özellikle fena olmayan bir puan almışsanız, ancak yine de sınırda takılıp kalmışsanız, Şubat ayındaki bu öğretmen atamaları çok işe yarayıcı olabiliyor. Ancak üzülmemek lazım, Eylül ayında da 40 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek. Hangi branştan kaç öğretmenin atanacağı henüz belli olmasa da 6 branştan daha fazla atama yapılacağı açıklandı. Ancak zaten bu 6 bölümden hep daha fazla alım yapılıyor...

Atanamayan öğretmenlerin en büyük çilelerinden biri olan Şubat atamaları büyük de bir merak konusu. Ancak artık bir kaygı olmaktan çıktı, zira KPSS 2013 puanınızla Şubat ayı öğretmen atamasına girebileceksinizç Atama olacak mı olmayacak mı diye soruyorsanız, sizlere cevap veriyoruz, 10 bin atama olacak.

MEB müsteşar yardımcısı Salih Çelik ŞUBAT AYI 10 BİN ÖĞRETMEN ALIMI tayin döneminde altı branşta DAHA fazla alım gerçekleşeceğini söyledi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 
Matematik
Fen Bilgisi
Sosyal  Bilgiler
İngilizce
Türkçe

branşlarında DAHA fazla atama olacağını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku