Eğitim:
TEOG mazeret sınavı soru ve cevapları 14-15 Aralık MEB

Öğrenciler tek bir sınav stresşnden kurtuldu kurtulmasına, ancak bu sefer de sürekli bir sınav stresi çekiyorlar. Geçen ay asıl sınavlarını gerçekleştiren öğrencilerden, bu sınavlara giremeyenler mazeret sınavlarına girecekler. Herkesin girmeyeceği bu mazeret sınavları, aynı şekilde devam edecek. Bugün Türkçe, Matematik ve Dün Kültürü bazında gerçekleşecen TEOG 2013 mazeret sınavları, Ocak ayında ilk yağılan sınavlarla birlikte açıklanacak. TEOG 2013 soru ve cevap anahtarları Spothaber.com'da olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl uygulanmasına başlanan merkezi ortak sınavlara katılamayan yaklaşık 46 bin öğrenci için mazeret sınavı yapıldı. TEOG sınav sonuçları Teog sınav soruları, Merkezi sınav ortak yazılı Din Kültürü, Türkçe  ve Matematik soru ve cevapları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl uygulanmasına başlanan merkezi ortak sınavlara katılamayan yaklaşık 46 bin öğrenci için mazeret sınavı yapıldı. TEOG sınav sonuçları Teog sınav soruları.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl uygulanmasına başlanan merkezi ortak sınavlara katılamayan yaklaşık 46 bin öğrenci için mazeret sınavı yapıldı. Sınav merkezlerine gelen öğrencilere eşlik eden veliler, yeni sisteme alışmaya çalıştıklarını ancak bunun zaman alacağını belirtti. 

Mazeret sınavı için okullara gelen öğrenciler, panolardaki listeleri ve sınavlara ilişkin bilgileri kontrol etti. Görevlilerin uyarısıyla salonlara alınan öğrenciler 28-29 Kasım 2013 tarihinde gerçekleşen merkezi sınavı telafi etmeye çalıştı. Türkiye genelinde 46 bin öğrencinin girmesi beklenen sınavlarda Cumartesi günü (bugün) Türkçe, matematik ve din kültürü ve ahlak bilgisi sınav oturumları gerçekleştirilecek. Pazar günü ise fen ve teknoloji,inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavlarına yapılacak. 

Türkiye genelinde 818 merkezde yapılan sınavlara, İstanbul'da da yaklaşık 6 bin öğrenci giriyor. Sabah 09.00'da başlayan sınav için velileri ile birlikte okullara gelen öğrencilerin heyecanlı oldukları gözlendi. Veliler, yeni sisteme ve sınavlara alışmaya çalıştıklarını ancak bunun zaman alacağını söylerken, mazeretleri nedeniyle daha önce yapılan merkezi sınava giremeyen öğrenciler de heyecanlarını gizleyemedi. 

Mazeret sınav soru ve cevapları açıklandığında aşağıdaki linkimiz aktif hale gelecektir

 

MAZERET SINAV SORU VE CEVAPLARI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku