Eğitim:
TEOG puan hesaplama Merkezi sınav soru ve cevapları... TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

Teog puan hesapla nasıl yapılır? Adayların merak ettiği hesaplama yöntemi spothaber.com farkıyla burada. Teog puan hesaplama nasıl yapılır sorusuna cevabı burada bulabilirsiniz. Teog puan hesaplama robotu ve TEOG Puan hesaplama sistemi. 

 

TEOG puan hesaplama robotu hizmetinize girmiştir. Merkezi Ortak Sınavlara giren öğrencilerin şimdi gözleri puanlara çevrildi. İlk kez uygulandığı için sınav için kaygılar devam ediyor. TEOG puan hesaplama. Merkezi ortak sınav puan hesaplama. Ortak sınav puanları. TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak.

TEOG Hesaplama robotu ile öğrenciler gerçek puanlarına en yakın puanlara ulaşabilecekler. TEOG hesaplama robotu spothaber.com farkıyla sitemizde. TEOG puanı nasıl hesaplanır? TEOG hesaplama robotu. Yeni SBS puanı nasıl hesaplanır? SBS sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

2013 Ortaöğretime Geçiş Sistemi TEOG sınavı yapıldı. Sınava gire 8. sınıf öğrencileri Soru ve cevapların açıklanmasıyla puanlarını merak ediyor. TEOG Puanlarınızı hesaplamak için tıklayınız.

Bu sene ilk kez uygulamaya geçen TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG sonuçlarının 2014'ün ilk günlerinde açıklanması bekleniyor. TEOG puan hesaplama, TEOG sonuçları, TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

8. sınıflar için yapılan MEB TEOG 1. dönem sınavları bitti. TEOG sınavlarının sonuçları e-okul sayfasında yayınlanacak. TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

Merkezi Sına Sistemi gerçekleşti. Gözler şimdi MEB'in duyurusuna çevrildi. Öğrenciler merakla gelecek puanları bekliyor. TEOG puan hesaplama robotu, TEOG puan hesaplama formulü, TEOG puanını hesapla. Yeni Sistemde puanını hesaplamak isteyen öğrenciler için TEOG puan hesaplama robotu spothaber.com farkıyla burada.

Bakanlığın, Türkiye genelinde 8. sınıflar için düzenlediği birinci dönem merkezi ortak sınavları tamamlandı.

Sınavda yer alan Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil sorularına ait kitapçıklar, bakanlığın internet sitesinde yayımlandı. Soruların cevaplarına da buradan ulaşılabilecek.

MEB 'in bildirisine göre 8.sınıf ortak sınav sonuçları Ocak 2014 'de açıklanacak ibaresi bulunmaktadır.

Bakanlık, ayrıca görme engelliler için hazırlanan soru kitapçıklarını da yayımladı.

TEOG yani yeni SBS sistemi. Bu sene ilk kez uygulandı bu sistem. Merkezi Ortak yazılı sistemi. 8. Sınıflar ikişer oturumla sınava giriip bu sınavaların ortalamaları alınacak. Okul başarı puanları ile birlikte de hangi okula girebilecekleri belli olacak. İşte yeni sistemin puan hesaplama robotu.

2014 TEOG puanınızı hesaplamak için aşağıdaki alanlara puanlarınız ve yıl sonu başarı puanlarınızı yazınız. Türkçe,Matematik,Fen Teknoloji ve Yabancı dil dersleri için 2.yazılı puanınızı (örnek: 78.46) , İnkılap Tarihi ve Din Kültürü dersleri için 1.yazılı puanlarınızı giriniz. TEOG puan hesaplama robotu (Yeni SBS sistemi)


 Teog Puan Hesaplama Robotu (8. Sınıf Merkezi Sınav Sis.)   TEOG Puan Hesaplama Robotu 2013-2014  Merkezi Sınav Sistemi TEOG Puan Hesaplama Robotu  TEOG Merkezi Sınav Sistemi Puan Hesaplama Robotu 2013-2014  Teog puan hesaplama robotu siz değerli okuyucularımız için sizlerle. Teog puan hesaplama 8. sınıf merkezi sınav sistemi puan hesaplama toeg puan hesaplama sistemi 28-29 kasım teog sınavlarının ardından sizlerle. Teog merkezi sınav sistemi puan hesaplamayöntemi ile puanlarınızı hesaplayabilir teog puan hesaplama sistemi sayesinde tahmini puanınızı bulabilirsiniz. Teog puan hesaplama formülü ile toeg puan hesaplama sistemini kıyaslarak puanınızı öğrenebilirsiniz. 

Uzun bir marotonun ardından teog merkezi sınav sistemlerinin 1. oturumunun sonuna gelindi. Teog puan hesaplama robotunu kullanarak TEOG merkezi sınav sistemi puanınızı öğrendikten sonra yorumlar kısımından aktararak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Teog puan hesaplama robotu sayesinde puanınızı hesaplayabilir teog puan hesaplama robotu sayesinde gerçeğe yakın puanınızı öğrenebilirsiniz.

Modelin amacı, öğrenci başarısını anlık bir performansa dayalı olarak değil, geniş bir zaman dilimine yayarak belirlemektir.
Bu amaçla kullanılacak puanları; Merkezi Yazılı Sınavlar, Yılsonu Başarı Puanı ,olmak üzere iki ana unsur ile belirleyen öğrenci odaklı bir sistemdir. TEOG puan hesaplama robotu, TEOG hesaplama, Merkezi yazılı sınav sonuçları, SBS puan hesaplama robotu

TEOG PUAN HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

Ortaöğretime geçiş sistemindeki yeni uygulamalara neden ihtiyaç duyuldu?

Eğitimin doğasında var olan değişim ve gelişime paralel bir şekilde ortaöğretime geçiş sisteminin sürdürülebilir, dinamik ve esnek bir yapıda güncellenme gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu doğrultuda ortaöğretime geçiş sistemindeki uygulamalar,

Öğrenci, öğretmen ve okul ilişkisini güçlendirmek,
• Başarı değerlendirmesini sürece yaymak,
• Eğitim sürecinde öğretmenlerin ve okulun rolünü daha etkin kılmak,
• Ülke çapında müfredatın eş zamanlı uygulanmasını sağlamak,
• Öğretmenin meslekî performansını artırmak,
• Öğrencilerin okula devamsızlığını en aza indirmek,
• Okul dışı eğitim kurumlarına yönelik ihtiyacı azaltmak,
• Telafi imkânı sağlayarak tek sınavdan kaynaklanan olumsuzlukları azaltmak,
• Sınav kaygısını sürece yayarak azaltmak,
• Öğrenci kazanımlarını objektif bir şekilde izlemek ve değerlendirmek,
• Orta ve uzun vadede ders dışı sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikleri değerlendirmek

amaçlarını gerçekleştirmek için yenilendi. 

Ortaöğretime geçiş sisteminde yapılan yenilikler nelerdir?

Temel Eğitimden Ortaöğretime geçişteki yeni uygulamalar, öğrencilerin okullarında girmekte oldukları yazılılardan bir tanesinin daha denetimli bir şekilde ortak yapılmasından ibarettir. Öğrenci başarısının anlık performansa dayalı olarak değil geniş bir zaman dilimine yayılarak belirlenmesini sağlayan bu uygulama,

• Telafi imkânının sağlanması,
• Ortak sınavların iki okul gününde yapılması,
• Ortak sınavların, sınav gününe kadar işlenen konuları kapsayacak olması,
• Ortak sınavların süresinin bir yazılı süresi kadar olması,
• Yanlış cevapların doğru cevapları etkilememesi,
• Ortak sınavların ilerleyen zamanlarda açık uçlu soruları da içerecek olması,
• Her öğrencinin sınavlara kendi okullarında girebilmesi,

gibi yenilikleri içermektedir.  

Ortak sınavlar hangi derslerden yapılacak?

Ortak sınavlar 2013-2014 eğitim öğretim yılı için Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından belirlenmiş “temel dersler” olan Fen ve Teknoloji, Matematik, Türkçe, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi derslerinden yapılacaktır.  

Ortak sınavlarda hangi yabancı dillerden soru sorulacak?

Ortak sınavlarda, okullarımızda yabancı dil olarak okutulan İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Fransızca derslerinden soru sorulacaktır.  

Ortak sınavlar hangi konuları kapsayacak?

Ortak sınavlar, öğrencilerin okullarında hâlihazırda girmiş oldukları yazılılardan bir tanesinin daha denetimli bir şekilde yapılmasıdır. Öğrenciler, birinci dönem girecekleri ortak sınavda sınav tarihine kadar işlemiş oldukları konulardan, ikinci dönem girecekleri ortak sınavda ise eğitim öğretim yılı başından itibaren işlemiş oldukları konulardan sorumlu olacaklardır.  

Temel derslerin hangi yazılıları merkezi olarak yapılacak?

Ortak sınavlar, üç yazılısı olanlardan ikincisi, iki yazılısı olanlardan birincisi olarak yapılacaktır.

Neden iki yazılısı olan derslerden birincisi, üç yazılısı olan derslerden ikincisi merkezi olarak yapılacak?

Ortak sınavlar 28-29 Kasım ve 28-29 Nisan tarihlerinde yapılacaktır. Bugünlerde sınav yapılan okullarda ve bu okullarla aynı bahçeyi kullanan okullarda eğitim öğretime ara verilecektir.  

Yeni uygulamada son sınavların merkezce yapılması halinde bu sınavların anlık bir performansa dayalı tek sınav algısı oluşmasının önüne geçilmek istenmektedir. Ortak sınavların ilk ve ikinci sınavlar olarak gerçekleştirilmesiyle sınav sonrası dönemde öğretmene zaman verilerek değerlendirme imkânı sunulmak istenmiştir. 

Ortak sınavlar ne zaman yapılacak?

Akademik takvim belirlenirken sınav dönemlerinin mümkün olduğunca ağır kış şartları yaşanan dönemlere denk gelmemesi üzerinde durulmuştur. Buna rağmen okulların hava koşulları nedeniyle tatil olması durumunda ortak sınavların başka bir tarihte uygulanması planlanmaktadır. Bunun haricindeki durumlarda öğrenciler ortak sınavlara zaten kendi okullarında gireceğinden zorlu hava koşulları sınava katılımları en az derecede etkileyecektir. Bununla birlikte öğrenciler zorlu hava koşulları nedeniyle ortak sınavlara giremezse bu öğrencilere Bakanlığın belirlediği takvime göre telafi imkânı sağlanacaktır.

Ortak sınavların yapılacağı günlerin zorlu hava koşullarına denk gelmesi halinde ne yapılacak?

Ortak sınavların süresi kaç dakika olacak?

Ortak sınavlar, okulda yapılan yazılılardan sadece bir tanesinin ortak olarak yapılmasıdır. Bu yüzden ortak sınav süreleri de yazılı süreleri gibi 40 dakika olacaktır.  

Ortak gerçekleştirilecek sınavlar kaç sorudan oluşacak?

Ortak sınavlarda her ders için 20 soru sorulacaktır.  

Ortak sınavlar nerelerde yapılacak?

Ortak sınavlara olağanüstü şartlar dışında öğrenciler kendi okullarında gireceklerdir. Yurtdışında yaşayan öğrencilerimiz ise; Bakanlıkça belirlenen yurtdışı sınav merkezlerinde sınavlara gireceklerdir.

Ve diğer tüm sorularınız için BURAYA tıklayınız.

13. Okulların fiziki durumlarının yeterli olmadığı hallerde öğrenciler kendi okullarında sınava nasıl girecekler?

14. Hasta olan, evde bakım gören öğrencilerin sınavı nerede yapılacak?

15. Açık ortaokula devam edenler bu sınavlara girecek mi?

16. Kaynaştırılmış eğitim alan öğrenciler bu sınava girecek mi?

17. Orta ve ağır düzeyde zihinsel engelli öğrenciler sınava girecek mi?

18. Başta Suriye’den gelen öğrenciler olmak üzere misafir durumdaki öğrenciler sınava girebilecekler mi?

19. Sınav evraklarının dağıtımından sonra nakil olan öğrenci nasıl sınava girecek?

20. Sınavın yapılacağı hafta spor müsabakaları için başka bir İle giden öğrenciler müsabakaların yapıldığı yerde sınava girebilir mi?

21. Sınavlar kaç oturumda yapılacak?

22. Öğrenciler sınava geç gelirse ek süre verilecek mi?

23. Sınav esnasında öğrenciler dışarı çıkabilecek mi?

24. Ortak sınavlarda yanlış cevaplar doğru cevapları etkileyecek mi?

25. Yeni uygulamaya göre 6 temel ders dışındaki derslere olan ilgi azalmaz mı?

26. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi almayan öğrenciler de bu dersin sınavına girecek mi?

27. Ortak sınavlara 6 ve 7. sınıflar girecek mi?

28. Mazeret sınavına kimler girebilecek?

29. Mazeret sınavlarına girme şartları neler olacak? Mazeret sınavları istismar edilmez mi?

30. Sınav esnasında rahatsızlanan ve sınava devam edemeyen öğrenci mazeret sınavına girebilecek mi?

31. Mazeret sınavına da raporu dolayısıyla giremeyen öğrencilerin durumu ne olacak?

32. Kopya çektiği anlaşılan öğrencilere nasıl bir yaptırım uygulanacak?

33. Performans ve proje ödevleri nasıl değerlendirilecektir?

34. 8. sınıfta puanlama sistemi nasıl olacak? Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemi nasıl yapılacak?

35. Öğrenciler, yerleştirmeye esas puanlarıyla istedikleri okulu tercih edebilecekler mi?

36. Özel yetenekle öğrenci alan spor ve güzel sanatlar liselerine yerleştirme nasıl yapılacaktır?

37. Askeri okullara ve Polis Kolejine giriş nasıl yapılacak?

38. Fen Liselerine ve Sosyal Bilimler Liselerine giriş nasıl sağlanacak?

39. Özel ve özel statülü okullar nasıl öğrenci alacak?

40. Puan eşitliği halinde yerleştirme nasıl yapılacak?

41. Yerleştirmeye esas puanın hesaplanmasında kullanılan yılsonu başarı puanı ortalamasına neden 5. Sınıflar dâhil edilmiyor?

42. Öğrencinin ders notu başarısının %30 olduğu bu uygulamada, öğretmenin verdiği notlarda objektiflik nasıl sağlanacak?

43. Öğretmenlerin izinli, raporlu veya görevli olmaları durumunda işlenmeyen konuların telafisi nasıl sağlanacak?

44. Yeni uygulamada öğrencinin devamsızlığını azaltmak amaçlanıyor, bu nasıl gerçekleştirilecek?

45. Sınav güvenliği nasıl sağlanacak?

46. Sınav evrakının ulaşımı, teslimi ve güvenliği nasıl sağlanacak?

47. Güvenliği sağlayan emniyet görevlilerine ücret ödenecek mi?

48. Sınav evraklarının ulaştırılmasında araçları kim temin edecek?

49. Araçların yetersiz olduğu durumlarda hizmet alımı yapılabilir mi?

50. Ortak sınavlarda kitapçık türleri olacak mı? Soru kitapçıkları kişiye özgü mü hazırlanacak?

51. Ortak sınavlarda öğrencilerden ücret alınacak mı?

52. Ortak sınavlarda üst araması vb. uygulamalar olacak mı?

53. Her bir temel ders için çoktan seçmeli olarak yapılacak Ortak sınavlar müfredatta öngörülen kazanımları ölçecek bir nitelik taşıyacak mı?

54. Açık uçlu sorular sisteme nasıl dâhil edilecek?

55. Ortak sınav sorularını kimler hazırlayacak? Öğretmenlerin soru havuzuna katkısı olacak mı?

56. Öğretmen görevlendirmelerini kim yapacak?

57. Özel okullardaki öğretmenlere sınavda görev verilecek mi?

58. Yeterli sayıda asil öğretmen olmayan okullarda ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılabilir mi?

59. İlkokul öğretmeni ortaokulda görevlendirilebilir mi?

60. İlk gün ve ikinci gün oturumlarındaki tüm sınavlarda ayrı ayrı öğretmenler mi görevlendirilecek?

61. Öğretmenlere sınav görevlendirilmelerinde sınav ücreti ödenecek mi?

62. Tek okullu bölgelerde öğrencilerin ve öğretmenlerin rotasyonu nasıl sağlanacak?

63. Öğretmen ve öğrencinin taşınamayacağı okullar var. Bu durumda aynı okuldaki panş öğretmenleri sınavda görevli olabilirler mi?

64. Özel okullarda bina sorumlusu özel okul müdürü olabilir mi?

65. Yeni uygulama öğretmenin meslekî performansını nasıl etkileyecek?

66. Yeni uygulama sınav kaygısının azalmasını sağlayacak mı?

Merkezi Ortaöğretime Geçiş Sınavı Soru ve Cevaplarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku