Eğitim:
Türkiye'nin ilk OSB kolejinde ders zili çaldı
Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ASO Teknik Koleji yeni eğitim ve öğretim yılı açılış töreni ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya’nın katılımıyla gerçekleştirildi. ASO ve  1. OSB’nin işbirliğiyle kurulan ASO Teknik Koleji’nde geçtiğimiz yıl ilk kez eğitim ve öğretim gören 72 öğrenciye bu yıl 42 öğrenci daha katılarak yeni eğitim yılında öğrenim görece öğrenci sayısı 114’e çıkmış oldu.

1.OSB BAŞKANI AHMET KAYA: “YENİ GİRİŞİMCİLER, YENİ KEŞİFLER VE YENİ BİR GELECEK YETİŞTİRİYORUZ”


ASO Teknik Koleji’nin eğitim ve öğretim yılı açılış töreninde konuşan ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, ASO Teknik koleji ile birlikte standardizasyonun çok ötesinde bir eğitim anlayışını ülkeye kazandırdıklarını burada eğitim gören gençlerin ülke geleceğine yeni ufuklar, yeni keşifler ve yeni bir vizyon katacaklarının altını çizdi. Kaya konuşmasında, “Burada eğitim gören gençlere girişimcilik ve yenilik eğitimleri veriliyor. Ülkemizde alışılmış eğitim sisteminden farklı olarak uygulamalı ve inovasyona yönelik çalışmalar ağırlık kazanmıştır.


Buradaki gençlerimiz, sanayicimizin yaşadığı ara eleman sıkıntısına çare olmakla kalmayıp gelecekte ekonomi ve iş dünyasının yetişmiş, becerikli ve hünerli bireyleri olarak aramıza katılacaklardır. Ülkemizin 2023 yılı hedefleri arasında olan dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında olmak istiyorsak genç kuşağın eğitimine önem vermemiz gerektiğinin bilincinde olmalıyız. Bu minvalde kurmuş olduğumuz ASO Teknik Koleji, yakın tarihte yaşamış olduğumuz siyasi çalkantılar nedeniyle meslek liselerinin bozulmuş olan imajına son vererek meslek liselerine olan olumsuz bakış açısını yenileyeceği ve ülkemizin eğitim politikasına örnek teşkil edeceği kanaatini taşıyorum” dedi.

“YATIRIMCIMIZ AVRUPALININ RÜYALARINI SÜSLÜYOR”

 

ASO 1. OSB Başkanı Ahmet Kaya konuşmasının devamında “Ülkemizin günden güne büyüyen sanayileşme adımları artık yeni eğitim anlayışlarını da beraberinde
getirmektedir. Geçtiğimiz günlerde geçekleştirdiğim İtalya seyahatinde bir kez daha Türkiye ekonomisinin ve Türk iş adamının yükselen itibarı beni son derece mutlu etmiştir.
İtalya’nın köklü kuruluşlarından bir tanesi bizlere firmalarını devretmek istediklerini yoksa yakın gelecekte firmalarını kapatmak zorunda kalacaklarını ifade ettiler. Bundan 20 yıl önce Türk sanayicisi dış yatırımcıdan umut beklerken şimdilerde Türkiye’nin gücü Avrupa’nın birçok köklü kuruluşunun rüyalarını süslemektedir. Bizler Türkiye’de örnek oluşturacak bu eğitim yatırımlarının destekçisi ve takipçisi olacağız. Önümüzdeki günlerde açılışını yapacağımız yeni ASO Teknik Koleji eğitim binasıyla da eğitim ve teknolojisinin buluşmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Ankara Batıkent'te ilk Montessori Eğitimini...
Ankara Batıkent'te Özel Çağ Okulları gelenekselleşmiş eğitimin aksine Montessori eğitim sistemiyle ilk...

Haberi Oku