Eğitim:
Ücretli öğretmenlik 2013 nasıl başvurulur? Ne kadar maaş alınır?

Ücretli öğretmenliğe bu sene de ihtiyaç var. Zira boş kalan kontenjanlara veya raporlu öğretmenlere en iyi çözümü ücretli öğretmenlik sunuyor. Başvuru formunda iki ilçe işaretliyorsunuz, o ilçelerden açık olan kontenjanalara telefonla arayarak sizleri çağıracaklar. Ücretli öğretmenlik 2013 nasıl başvurulur ve ne kadar maaş alınır, hepsi Spothaber.com'da.

Ücretli öğretmenlik başvuruları eylül başından itibarem devam ediyor. Henüz hiç bir atama sonucu belli olmadan da ücretli öğretmenlik başvuruları yapabilirdiniz. Eğer ilk atama ve ek atamada işiniz olmadıysa zaten son şansınız da bu. Zaten dershaneler kapanıyor... MEB Bakanı Nabi Avcı ise bu sene şubat ataması olmayacağını muştuladı. Eylül 2013 ücretli öğretmenlik başvuruları ve ders maçı ücret maaş bilgisi Spothaber.com'da. (26.09.2013)

KPSS 2013 öğretmen atamaları sürecinde ilk atama ve ek atamada istediklerinizi bulamadıysanız bir alternatif de bizden: ücretli öğretmenlik. Pek sağlıklı ve hakkına hakkının tam karşılığının verilmediği ücretli öğretmenlik sisteminde, belki de siz de bir şans bulursunuz. Buarada söylemeden edemeyeceğiz, şubat ataması bekleyen öğretmen adayları hayal kırıklığına uğruyor. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın dünkü açıklamalarına göre, bu sene şubat ataması gerçekleşmeyecek. Bu yüzden, ücretli öğretmnelik başvurularında bir yoğunluk olabilir. Ücretli öğretmenlik başvuruları ve ders başı aldıkları maaş bilgisi Spothaber.com'da.

KPSS 2013 öğretmen atamalarından istediği sonuçları alamayan öğretmen adaylarının son çaresi ücretli öğretmenlik oluyor. Aldıkları maaş çok da iyi olmasa da, ücretli öğretmenlik hiç bir çaresi olmayanlar için güzel bir yol. Bugün 25 Eylül 2013 günü, Spothaber.com olarak sizlere ücretli öğretmenlik başvuru linki ve ders başı aldıkları ücretin bilgilerini vereceğiz. 25.09.2013. Ücretli öğretmenlik 2013 başvuru linki ve ders başı aldığı maaş.

Ücretli öğretmenlik başvuru linkini ve ders başı alınan ücret maaşını Spothaber.com sayesinde öğrenebilirsiniz. Ücretli öğretmenliğe eskiden il ve ilçe emniyet müdürlüklerinde form doldurularak başvuruluyordu. Şimdi ise internetten bir form doldurmanız yeterli. 

Ücretli öğretmenlik başvuruları Eylül'ün başlarında başladı bile. Bşavurmak istediğiniz il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin resmi web sayfasından form doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri ve ders başı ücreti maaşı ne kadar? Bugün 25 Eylül 2013.

Ücretli öğretmenlik istiyorsanız ve başvuruda nasıl bulunulacağın bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Ücretli öğretmenlik başvuruları internetten devam ediyor. Artık il ve ilçe milli eğitimi müdürlüklerine gitmeye gerek yok, zira artık her iş internetten halledilebiliyor. İl il başvuruda bulunabileceğimiz ücretli öğretmenlik başvurularıyla ilgili bütün bilgiler buarada. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Eskişehir il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri.

Sizlere ücretli öğretmenlikle ilgili en doğru bilgiyi vermek isteyen Spothaber.com ailesi olarak, 2013/2014 eğitim öğretim yılı için ücretli öğretmenlik bilgilerini verebiliriz. Ek atama 2013'ün belli olmaması önemli değil, ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri ve ders başı maaş bilgileri haberimizde. Ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri 25 Eylül 2013.

Mesela Ankara'daki ücretli öğretmenlik başvuruları için tıklayın.

Diğer iller için de ilçe milli eğitim müdürlüğünün ismini aratın ve çıkan linkteki formu doldurun.

Ücretli öğretmenlik ders başı ücretleri ile haberimize başlayalım. Ders başı yaklaşık 8 TL olan ve haftada en fazla 30 ders alabilen ücretli öğretmenler, en fazla 1200 küsür, en az da 900 küsür alıyor. Ücretli öğretmenlik maaş bilgileri Spothaber.com'da.

Ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman? Ücretli öğretmenlik ders başı ücretleri de haberimizde.

Ücretli öğretmenlik hakkında son bilgiler Spothaber.com'da sizlerle. Dün biten ek atama 2013 başvuruları sonucunda ücretli öğretmenlik tarihleri de nihayet belli olacak. Bugünlerde sıcak gelişmelerin yaşanacağı ücretli öğretmenlik başvuruları başladı bile. Maaş bilgisi ise ders başına bir şekilde gerçekleşiyor. 21 Eylül 2013.

Bugünlerde ek atama 2013 ile uğraşan Milli Eğitim Bakanlığı, öncelikle kadrolu öğretmenlerini yerleştirmeye bakıyor. Kadrolular yerleştirildikten sonra ise, ücretli öğretmenlik şeklinde bir uygulama getirerek, sigortasını yarım yaptığı ve ders başına ücret ödediği bir sistem geliştiriyor.


Bu sistemin çok sağlıklı olmadığı ortada. Maliye elverse ve daha çok öğretmeni kadrolu bir şekilde atasa, zaten ücretli öğretmenlik gibi bir şeye gerek kalmayacak. Ücretli öğretmenlik başvuruları Eylül başında. Ancak yine de İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine uğramata fayda görülmekte.
Ücretli öğretmenlik hakkında bilgiler merak edilmeye devam ediyor. Ancak ücretli öğretmenlik hakkındaki tüm bilgiler ek atama 2013'ün nihayetlenmesinden önce belli oldu. Bugün 20 Eylül 2013, ücretli öğretmenlik başvurularıyla ilgili bir haber var. İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri'ne uğranılmasında fayda var. Ücretli öğretmenlik 2013.
Ücretli öğretmenlikle ilgili her gün aratmalar geliyor. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından başvuruları alınacak olan ücretli öğretmenlik mevzusu, özellikle ek atama 2013'ün nihayetlenmesi sonrasında netlik kazanacak.

Bugünlerde varsa yoksa KPSS, varsa yoksa öğretmenlik... Özel sektörden bıkmış olan insanların yegane kurtuluş yolu olan öğretmenlik, son çare olarak ücretli öğretmenliğe zorluyor. Bu sene atanamayan öğretmenler ücretli öğretmenlik başvuru tarihlerini ve maaşını merak ediyor. Ücretli öğretmenlik ne zaman? Maaşı ne kadar?

Ek atama duyurusunun yapıldığı bugün, öğretmen adayları öncelikle ek atama 2013 ile şanslarını deneyecekler, olmazsa paşa paşa ücretli öğretmenlik yapacaklar. 16 Eylül ila 20 Eylül arasında gerçekleştirilecek olan ek atama başvuruları sonrasında, ücretli öğretmenlik başvuruları da başlayacak. Ücretli öğretmnlik başvuruları ne zaman başlıyor, istenen evraklar neler.
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapıaln resmi duyuru ile ek atama 2013 ilanı duyuruldu. 3 bin kişilik boş kontenjan ek atama ile dolacak, dolayısıyla ücretli öğretmenliğe ayrılacak olan yer daralacak. Ücretli öğretmenlik başvurularının ne zaman başlayacağı be istenen evraklar ise haberevet.com'da sizlerle olacak.
KPSS 2013 maratonunun sona ermesiyle birlikte 36 bin 837 adayın yüzünün gülmesine karşılık, atanamayan öğretmenler yine ücretli öğretmenlik yoluna düşecekler. Bu sene ücretli öğretmenlik ne zaman başlıyor? Ücretli öğretmenlik tarihleri ve başvuruda istenen evreklar Spothaber.com'da sizlerle. Boş kontenjanlara ek atamadan da istediğini alamamış olan öğretmen adayları, yine az paraya çok iş yapacakları ücretli öğretmenliğe zorunlu...
MEB bu sene 40 bin öğretmen ataması yapacağını söyledi, ancak bu atamadan 36 bin 837 tanesini atayarak 3 bin kişilik boş kontenjan kalmasına neden oldu. Bu boş kontenjanlara ek atama yapılacağını Twitter'da ilan eden MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'in açıklamasının üstünden 3 gün geçmesine rağmen, söz konusu açıklama gelmedi. Bu durumda, kalan bu boş kontenjanların ve okulların öğretmen açığının giderilmesi için her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretli öğretmen alımına başvurulacak.
Milli Eğitim Bakanlığı 40 bin öğretmenin atamasını yaptı fakat okullardaki ihtiyaçlar bitmedi. Öğretmen ihtiyacı ücretli öğretmenlik sistemi ile karşılanacak. (Ankara) Ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri ne zaman Ücretli öğretmenlik başvuru şartları neler? Başka bölümlerden mezun olanlar ücretli öğretmenlik için başvuru yapabilecek.
Öğretmen atamalarından sonra sıra ücretli öğretmenlik işlemlerinde. Beklemede olan üniversite mezunları Ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri ne zaman Ücretli öğretmenlik başvuru şartları neler. Hangi okulların bitirilmesi gerekiyor? Farkı bölümlerden mezun olanlar öğretmen olabiliyor. İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin aldıkğı başvuru tarihlerinin de bu müdürlüklerin belirlediği ücretli öğretmen atamalarının belirli bir tarihi yok!. Atanamayan öğretmenler ücretli öğretmenlik sistemine mi gidecek.
Uzun süredir atama bekleyen öğretmenler ve yeni mezunlar KPSS 2013'te aldıkları puanlar ile tercih yaptılar. Öğretmen adayları atamalar için bekelemey başlamıştı. Uzun süredir atama kontejyanlarının artması için uğraşan öğretmen adayları bu yılda da başarılı olamadı. Yine binlerce öğretmen açıkta kaldı. Atanamayan öğretmenler isimli bir platform oluştu. Öğretmenlik veya ilgili bölümlerinden mezun olanlar devletin atama yapması için bekliyor.
Atanamayan öğretmnlerin sayılarının 300 bin kadar olduğu söyleniyor. Atanamayan öğretmenler uzun süredir çeşitli girişimlerde bulunarak atama kontenjanının arttırılması ve daha önceleri uygulanan Şubat ayı atamalarının tekrar getirilmesini istediler.
Fakat Milli Eğitim Bakanlığı mali koşullardan ötürü bu talepleri yerine getirmedi. Öğretmen atamaları yapıldıktan sonra gözler öğretmen ihtiyacı olan yerlere dikildi. Ücretli öğretmen olmak isteyenler başvuru tarihlerini ve şartları neler. Haberin detayları spothaber.com'da.
Sayıları 300 bini bulan atanamayan öğretmenler, ücretli öğretmen sistemi mağduru olduklarını ve hükümetten bu mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyor.
ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SİSTEMİ
Atanamayan öğretmenlerin temsilcileri, ziyaretlerinde en fazla iptal edilen Şubat atalamarı ve ücretli öğretmenlik sistemi üzerinde durdu.
Atanamayan öğretmenler, ücretli öğretmenlik konusunda şunları kaydetti: "Ücretli öğretmenlik sistemi yüzünden kadrolu öğretmen atanamıyor. Öğretmen ihtiyacı olan yerlere o bölgedeki Milli Eğitim Müdürlüğü, ücretli öğretmen gönderiyor. Gönderilecek ücretli öğretmenler, bölge Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuruyor, lisans, önlisans ve hatta kimi yerlerde lise mezunları bile ücretli öğretmen olabiliyor."
2013-2014 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları ne zaman yapılır?
Ücretli öğretmenlik başvuruları genel olarak eylül-ekim gibi ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerinin inisiyatifi ile başlar. Norm kadrolar ancak il içi,il dışı, ilk atama, özür tayinlerinden sonra ancak belli olabildiği için ücretli öğretmenlik başvurularının daha önceden yapılması pek uygun değildir.
Yorum bölümünde çok fazla sorulan sorular:
1) Önlisans mezunlarını ücretli öğretmenlik yapabilir mi?
Evet yapabilirler fakat öncelik eğitim fakültesi ve lisans mezunlarındadır. Açık kapatılamamış ise önlisans mezunlarına şans verilir.
2) Üniversite 3.sınıf ya da 4.sınıf öğrencisiyim. Ücretli öğretmenlik yapabilir miyim?
Evet yapabilirsiniz. Ama şansınız çok düşüktür.
3)Ücretli öğretmenlik için okullara başvuru yapmamıza gerek var mı?
Hayır yok. Başvurular ilçe memlerdeki başvuru formuna, online başvuru yoksa bizzat ilçe memlere yapılacaktır.
4) Başvurular ne zaman başlayacak?
Yetki ilçe memlerde olduğu için her ilçe milli eğitim istediği zaman başlatabilir. İlk atamalar yapılmadan önce normlar tam belli olmadığı için başvuruların alınması pek sağlıklı olmayacağı için genel olarak Eylül’ün ilk haftası başvurular alınır ve ilk atamalar yapıldıktan sonra ücretli öğretmenlik görevlendirmeleri yapılır.
BAŞVURUSUNDA İSTENECEK  BELGELER
1-   Ücretli Öğretmenlik İçin Başvuru Dilekçesi
(Müdürlüğümüzce hazırlanmış örneğe uygun olarak ilgili tarafından doldurularak imzalanacaktır.)
(Bu belgenin örneğini müdürlüğümüz http://soke.meb.gov.tr adlı web sitesinden alabilirsiniz.)
2-   Diploma (yada mezuniyet belgesi) Aslı veya Onaylı Örneği.
( Başvuru sırasında aslının getirilmesi halinde mezuniyet belgesi onay işlemi İlçe Milli Eğitim  Müdürlüğü tarafından yapılabilecektir.)
Varsa yüksek lisans, öğretmenlik formasyon belgesi, sertifika vb. diğer belgeler de onaylatılarak eklenecektir.
3-   Sabıka Kaydı Beyanı
(Bu belgenin örneğini müdürlüğümüz http://soke.meb.gov.tr adlı web sitesinden alabilirsiniz.)
4-   Sağlık Durumu Beyanı
(Bu belgenin örneğini müdürlüğümüz http://soke.meb.gov.tr adlı web sitesinden alabilirsiniz.)
5-   Nufüs Cüzdanı Fotokopisi.
(TC. kimlik no yazılı  olması zorunludur.)
AÇIKLAMALAR
1-Tüm belgelerin son 6 ay içinde alınmış olması gereklidir.  Belgeleri    eksik  ve yanlış olanların  başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
2-Tüm Resmi iletişim dilekçenizde yazılmış ev telefonunuzla yapılacaktır.
3- Görevlendirme sonuçları adaylara yazılı olarak bildirilmeyecek,  Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait http://soke.meb.gov.tr  adresindeki web sitesi ana sayfasında yayınlanacaktır.
BAŞVURU SÜRESİ – YERİ
Görev talep edecek adaylar yukarıda belirtilen belgelerle birlikte Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Atama bölümüne  16 Ağustos 2013 – 04 Eylül 2013 tarihleri arasında şahsen başvuru yapacaklardır.
Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 2013-2014 Eğitim-Öğretim dönemi için 'Ücretli Öğretmen' başvurularının 18-29 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

GAzi üniversitesi taban puanı 2014 Üniversitelerin...
Üniversitelerin taban puanları 2014 Gazi Üniversitesi- ODTÜ- Akdeniz Üniversitesi taban puanları. Gazi Üniversitesi...

Haberi Oku