Ekonomi:
Altın fiyatları...23 Ekim 2012.. Çeyrek altın ne kadar?

23 Ekim 2012 salı günü güncel altın fiyatları...Çeyrek altın ne kadar? Yarım altın ne kadar? Tam altın ne kadar?  İşte güncel altın fiyatları ve analizi…

Altın fiyatları bugün nasıl seyir izleyecek: Altın analizi

Altın fiyatları artmaya devam edecek mi? Altın fiyatları yükselecek mi? Altın fiyatları ne olur? Altın fiyatları 2012 Altın fiyatları güncel Altın fiyatı güncel:
 
 
İntegral Menkul ( http://www.integralmenkul.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Altın Fiyatları Raporu:
 
"Altın fiyatlarında dün Asya saatlerinde Japonya’nın ihracatının yüzde 10 düşüş göstermesi ile 1722$ seviyelerinden hızlanan satışların 1713$ seviyesinde alışlarla karşılandığını ve hareketin gün içerisinde 1729-1721 aralığında zayıf devam ettiğini gördük. ABD’nin verilerinin son zamanlarda olumlu gelmesi, yaklaşan ABD seçimleri ve yarın gerçekleşecek FED FOMC toplantısı öncesi alışların zayıf devam ettiğini gördüğümüz Altın kotasyonunda, bu sabah itibari ile işlemlerin 1723,6 seviyesinden hafif satıcılı bir pozisyonda seyrettiğini görmekteyiz. Yatırımcılarımızın, bu aşamada, olası yükselişlerde 1730,5/1731,5 seviyelerinden satış pozisyonunu açmalarını bu pozisyonlar için 1735,5 seviyesini stop loss seviyesi olarak belirlemelerinin ve aşağıda 1725 ile 1723.5 dolaylarını hedeflemelerinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz. Bugün açıklanacak olan Euro Bölgesi Tüketici Güveni ile ABD’de Richmond FED İmalat verisi takip edilmelidir."
 
GCM Menkul Kıymetler ( http://www.gcmforex.com ) Tarafından Hazırlanan Altın Fiyatları Raporu:
 
"1713 dolar seviyesine kadar gerileyen Altın fiyatları haftanın açılış günü bu destekten güç alarak yukarı yönlü hareketlerine devam etti ve şuanda 1724 seviyesinde hareketlerini sürdürmektedir. Ekonomik takvim verisine baktığımızda dün önemli verilerin olmaması Altın fiyatlarının teknik analizdeki belirli seviyeler arasında bant hareketi gerçekleştirmesini sağladı. Bugün de makro-ekonomik verilerin azlığı teknik analizin daha önemli olmasını sağlayabilir. Şuanda da 1724 seviyesinde hareketlerini sürdüren Altın da gün içerisinde 1734 ile 1718 seviyeleri arasında bant hareketine devam etmesi beklenilmektedir. Bu nedenle de belirlediğimiz iki noktanın gün içerisinde dikkatle takip edilmesi gerektiğini, bu iki nokta arasında “destekten al – dirençten sat” ile işlem yapılabileceğini, ayrıca da daha sert hareketlerin devamı için de bu bandın dışına çıkılması gerektiğini söyleyebiliriz. Özellikle de 1734 direncinin geçilmesi ile 1750 seviyesine doğru bir çıkış gerçekleşebilir.
 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Akbank "Esnaf Şenliği" Eskişehir'e geldi
ESKİŞEHİR (AA) - Akbank Esnaf Şenliği kapsamında Eskişehir'de çeşitli etkinlikler düzenlendi.Türkiye...

Haberi Oku