Bugün

14 °C

Yarın

18 °C
08.06.2013 00:00:00

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ankara Eylemi bugün Yapılıyor

Gezi Parkı olaylarının olduğu bu günlerde Emeklilikte Yaşa Takılanlar'da eylem hazırlığında. EYT yarın Ankara'da eyleme çıkacak. Yarın Emeklilikte Yaşa Takılanlar grubu Çalışma bakanlığı önünde eylem yapacak. Eylem saati 14.00 olarak belirlendi. İşte Emeklilikte Yaşa Takılanların Ankara Eylemi hakkında geniş bilgi. Erken Emeklilik derdi bitmiyor.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ankara Eylemi bugün Yapılıyor

İstanbul'da başlayarak bazı illere sıçrayan Gezi Parkı Eylemleri ve Olayları sıcaklığiı yavaş yavaş kaybederken, Başkent'te yeni bir eylem hazırlığı var. Nisan ayında duyrulan ve hazırlıklara başlanan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ankara Eylemi yarın (09.06.2013) saat 14:00'da gerçekleştirilecek.

 

 

GAZSIZ BİBERSİZ EYLEM

 

Türkiye genelinde hemen hemen her ay eylem yaşan Emeklilikte Yaşa Takılanlar haklarının verilmesi ve emekli edilmeleri  için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e makamı önünden seslenecekler. Yakın zaman içinde istanbul'da 2 ve İzmir'de 1 eylem yapan Emeklilikte Yaşa Takılanlar grubu etkinlşikten önce şu mesajları verdi:

 

Biz daha önce de yaptıklarımız gibi olaysız, gazsız, taşsız bir eylem için orada olacağız. Yasal ve demokratik eylem hakkımızı yine yasalara uyarak kullanacağız. Hükümet, kendisinden önce yapılan ayıbı gidermelidir. Sayın Bakan Faruk Çelik, daha önce çalışmaların başlatıldığı söylemişti... Biz bu çalışmaların hızlandırılmasını ve bir sonuca bağlanmasını isyoruz. Eylemimiz saat 14:00'da başlayacak ama biz saatler öncesinden orada olacağız. Çalışma Bakanlığı önüne yapacağımız eyleme tüm yaş mağdurlarını, basın mensuplarını ve destekçilerimizi bekliyoruz. Hükümet kendisinden önce yapılmış bu ayıbı düzeltmelidir." dediler.

 

 

 

 

 

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR PLATFORMU'NDAN AÇIKLAMA

 

 

Eylemimiz; yine sanatsal, temsili cenaza namazı kılınarak, basına ve konuklara; eylemin amacı, "Emeklilikte "Yaş"a Takılanlar kimlerdir, Kimler "yaş"a takılmıştır. 1999 da, çıkartılan yasa ile, emeklilik hayali kuranlar, mağdur edilmiştir. Bu yasa ile toplum vicdanı yara almıştır. Ayrıca, kendi içinde dahi adil olmayan, insan haklarına aykırı, eşitlik ve adalet kavramlarını da, güveni zedeleyen, yasanın uygulanması sonucu mağduriyetler doğmuştur/doğacaktır."

 

 

"Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetinin giderilmesini talep ediyoruz. İşte, bu çağrılarımızı yenilemek ve bir daha sesimizi komuoyuna ve yetkililere duyurmak için; herkesi 9 Haziran pazar günü Çalışma Bakanlığı önüne bekliyoruz."

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum