Ekonomi:
En pahalı kurbanlık hangisi

Kurban bayramı'na son 2 gün kala artık kurbanlıklar da tükenmeye başladı.  Kurbanlık pazarlarının en hareketli dakikalarını yaşadığı günlerde ise tartışılan konu şu   " En ağır ve en pahalı kurbanlık hangisi? " işte bu sorunun cevabı haberimizde...


Samsunda Satışa çıkarılan ve tam 2 ton 160 gram ağırlığında olan " KOCA RIZA " isimli boğa  en ağır olduğu iddia edilen " Kral benim " adlı kurbanın tam tamına 2 katı. Koca Rıza'nın  görüntüsü , cüssesi ve en önemliside fiyatı görenleri duyanları şok etmeye yetiyor.  Koca Rıza'nın fiyatı sıfır bir otomobil fiyatında. Tam 35 bin lira fiyatı olan koca rıza kurban bayramının bitmesine 2 gün gibi bir süre kala satılmayı bekliyor.


2 yıldır bu boğa'ya baktığı belirten boğanın sahibi Murat Kocaman'a fiyat'ın biraz fazla olduğu söylenince'de cevap beklenen gibi oluyor " Zaten 2 yılda 35 bin Tl lik yem yedi . Ben yem parasını alsam yeter bu boğayı alana yanında 2 tane dana ve 3 koç hediye ediyorum." dedi.


Keçiören Belediyesi tarafından Ovacık'a kurulan kurban satış alanının en büyük kurbanlığı olan 1 ton 640 kilo ağırlığındaki dana "bu yılın ağır kurbanı" başlığıyla haberlere yansımıştı. 

Çorum Alaca'dan getirilen "Kral Benim" isimli kurbanlık dana da 23 bin TL'ye satıldı.

Dananın sahibi Ümit Gürses, sırtının bir tarafına 'En Büyük Benim', diğer tarafında da 'Duydum ki rakibim varmış. Kimdir O?' yazılan hayvanın Türkiye'nin en büyük danası olduğu iddiasında bulunmuştu.

Ancak "Koca Rıza" 2 ton 160 kilogram ağırlığıyla "Kral Benim" adlı danayı hem ağırlık hem de fiyat olarak neredeyse ikiye katladı.

"Kral Benim" isimli Dananın uzunluğunun 3 metre 20 santimetre, yüksekliğinin ise 1 metre 80 santimetre olduğunu öğrenildi.

Danayı 23 bin TL'ye isminin açıklanmasını istemeyen Ostim'deki bir iş adamına satan Gürses, dananın günde 40-50 kilo yem yediğini, kesildikten sonra bir tonun üzerinde eti çıkacağını da belirtti. 

 

 

Çorlu İlçesi'nde Kurban Bayramı için kurulan kurbanlık pazarında 'Çapkın' adlı boğa, besicisi tarafından 12 bin liradan satışa çıkarıldı.

"Pazarın en büyük hayvanı. Ben buna 2 yıl baktım. 12 bin lira istiyorum ancak gelip pazarlık yapanların çoğu ise 8 bin liradan fazla para vermiyor." dedi.

 

spot haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

65 ülkenin büyükelçisinin Mardin'de...
DENİZLİ (AA) - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman...

Haberi Oku