Ekonomi:
Milli Piyango bilet fiyatları tam, yarım, çeyrek bilet. 2013'ü 2014'e bağlayan yılbaşı

Milli Piyango çekilişinde sizin de tuzunuz bulunsun istiyorsanız, öncelikle bir adet Milli Piyango bileti almalısınız. Talih kuşu gelsin sizin de başınıza konsun. Bilet fiyatları ne kadar mı? Çeyrek bilet fiyatı 12.5 TL, yarım bilet fiyatı 25 TL, tam bilet fiyatı ise 50 TL.

Bu sene Milli Piyango bileti ile ne kadar kazanabileceğinizi bir hayal edin. Çeyrek bilet, yarım bilet ve tam bilet fiyatları bu ikramiyenin yanında bir hiç. Tamı tamına 50 milyon TL veriyor. Bakalım talih kuşu bu sene kimin kafasına konacak?

Bu sene 2013'ten 2014'e geçerken Milli Piyango biletleri de rekor bir ikramiyeye imza atıyor. Tamı tamına 50 bin TL verecek olan Milli Piyango bileti fiyatı ne kadar? Çeyrek bilet, yatım bilet ve tam bilet fiyatları Spothaber.com'da.


Bu sene yılbaşı çekilişleri her yıl olduğu gibi 31 Aralık 2013 tarihi gecesi çekilecek. Yeni yılda milyoner olacak olan şanslı kişinin kafasına talih kuşunun konması için milli piyango bileti alması gerekiyor. Peki biletler ne kadar? İşte Yılbaşı çekilişi Milli Piyango bilet fiyatları, çeyrek, yarım ve tam, Spothaber.com'da.

Bu yıl Milli Piyango çekilişleri rekor bir ikramiye vaad ediyor. 50 Milyon TL'lik büyük ödülü kazanmak için, tabi ki Milli Piyango bileti satın almak şart. Peki, çeyrek, yarım ve tam piyango biletleri ne kadar? 2014 Yılbaşı çekilişi hakkında tüm detaylar Spothaber.com'da.

Talih kuşu belki de sizin başınıza konabilir. Milli Piyango biletleri satışa çıkmaya başladı. Peki, Milli Piyango bilet fiyatları ne kadar? Tam, yarım ve çeyrek bilet fiyatları Spothaber.com'da. Yılbaşı 2014 hakkında tüm detaylar sitemizde.

Bu sene talih kuşunun başınıza konması için öncelikle bir Milli Piyango bileti almanız gerekiyor. Peki bir Milli Piyango biletinin fiyatı ne kadar? Bu sene tamı tamına 50 Milyon TL'lik rekor bir ikramiye veren talih kuşunun bilet fiyatı tam 50 TL, yarım 25 TL, çeyrek ise 12.5 TL'den satışa sunulacak.


Milli Piyango idaresi bu yılbaşında rekor bir ikramiye dağıtacak. Büyük ikramiye 50 Milyon tl olarak belirlendi. Talih kuşu, yılbaşı özel çekilişinde 50 milyon lira ile tarihinin en büyük ikramiyesini de vermiş olacak. Milli Piyango İdaresi'nin Merkez Bankası Banknot Matbaası'nda bastırdığı yılbaşı özel çekiliş biletleri bayilere ulaştırıldı.

Büyük ikramiyenin 50 milyon lira olarak belirlendiği Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekiliş biletleri yarından itibaren satışa sunuluyor. Talih kuşu, yılbaşı özel çekilişinde 50 milyon lira ile tarihinin en büyük ikramiyesini de vermiş olacak. Milli Piyango İdaresi'nin Merkez Bankası Banknot Matbaası'nda bastırdığı yılbaşı özel çekiliş biletleri bayilere ulaştırıldı.


Özel çekilişte tam bilet 50 liradan, yarım bilet 25 liradan, çeyrek bilet ise 12,5 liradan satılacak. Yılbaşı özel çekilişinin ikinci büyük ikramiyesi, bu yıl da 5 milyon lira olacak. Talih kuşu, yılbaşı gecesi ayrıca 1 adet 3 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet de 1 milyon lira verecek. Böylece, ikramiyelerin tam, yarım ya da çeyrek bilete çıkma durumuna göre en az 5 kişi, en fazla da 13 kişi 2014'e milyoner olarak girebilecek.

 

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekiliş biletleri yarından itibaren satışa sunulmaya başlanacak. Talih kuşu, yılbaşı özel çekilişinde 50 milyon lira ile tarihinin en büyük ikramiyesini de vermiş olacak.

Milli Piyango İdaresi'nin Merkez Bankası Banknot Matbaası'nda bastırdığı yılbaşı özel çekiliş biletleri bayilere ulaştırıldı.Özel çekilişte tam bilet 50 liradan, yarım bilet 25 liradan, çeyrek bilet ise 12,5 liradan satılacak.

Yılbaşı özel çekilişinin ikinci büyük ikramiyesi, bu yıl da 5 milyon lira olacak. Talih kuşu, yılbaşı gecesi ayrıca 1 adet 3 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet de 1 milyon lira verecek. Böylece, ikramiyelerin tam, yarım ya da çeyrek bilete çıkma durumuna göre en az 5 kişi, en fazla da 13 kişi 2014'e milyoner olarak girebilecek.

2 milyon 950 bin 273 adet ikramiye dağıtılacak

Milli Piyango İdaresi, yılbaşı özel çekilişinde 5 adet 500 bin lira, 20 adet 100 bin lira, 30 adet 50 bin lira, 50 adet 10 bin lira, 100 adet 5 bin lira, 200 adet 3 bin lira, 300 adet 2 bin lira ve 500 adet de bin lira verecek.

Umudunu piyangoya bağlayanların 2 milyonu, yılbaşı gecesi amorti ile yetinecek. 45 milyon liralık büyük ikramiyeyi kıl payı kaçıran 63 kişiye de teselli ikramiyesi olarak 50 bin lira ödenecek.

Böylece yılbaşı özel çekilişinde 2 milyon 950 bin 273 adet ikramiye dağıtılacak. Toplam ikramiye tutarı da 286 milyon 150 bin lira olacak.

Yılbaşı özel çekilişinde biletlerin tümünün satılmaması durumunda, büyük ikramiye satılan bilete çıkana kadar çekilişe devam edilecek. Yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyesinin tam bilete çıkması halinde bu, Milli Piyango tarihinin en yüksek ikramiyesi olacak.

Biletlerin güvenlik özellikleri

Kağıdın dokusunda, yuvarlak içerisinde Milli Piyango amblemli fligran bulunuyor ve gün ışığına tutulduğunda görülüyor. Kağıdın her tarafına homojen olarak dağılmış ve sadece mor ışık (ultra viole) altında görülebilen uzunluğu en az 3 milimetre olan parlayan ve kesin çizgiler şeklinde mavi ve sarı renkli görünmez elyaf da yer alıyor.

Kompozisyon bölümünün üst ve alt bölümünde bulunan mini ''Milli Piyango'' yazısı, renkli fotokopi çekildiğinde dağılma özelliğine sahip bulunuyor. Biletin tarih ve bedelinin yazıldığı bölümdeki ince çizgiler fotokopi çekildiğinde dağılıyor ve netliğini kaybediyor.

Büyük ikramiye 10 yılda yüzde 233 arttı

Milli Piyango İdaresi verilerine göre, bu yılbaşı çekilişinde 50 milyon liraya yükseltilen büyük ikramiye, son 10 yılda yüzde 233 artış gösterdi. 2004 yılında 15 trilyon lira (6 sıfır atılması sonrası 15 milyon lira) düzeyinde bulunan büyük ikramiye, 2005 ve 2006 yıllarında 20 milyon lira, 2007 ve 2008 yıllarında 25 milyon lira olmuştu. Büyük ikramiye 2009'da 30 milyon lira, 2010'da 35 milyon lira, 2011'de 40 milyon lira, geçen yıl ise 45 milyon lira olarak belirlenmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Ünsal Ban: Bankacılık Sektörü Gayet İyi...
Prof.Dr.Ünsal BAN, kriz lobisinin son günlerde bankacılık sektörüyle ilgili iddialarını değerlendirerek,...

Haberi Oku