Ekonomi:
Mustafa Bılıkçı Et Kompinası Açılışına katıldı
Açılış töreninde Mustafa Bılıkçı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'yle ayaküstü bir sohbet gerçekleştirdi. 


Et ve Süt Kurumu (ESK) Denizli Kombinası; günlük 150 büyükbaş, 250 küçükbaş canlı hayvan kesme kapasitesine sahip, parçalama, hızlı soğutma, paketleme ve depolama bölümlerinden oluşuyor. Kombina, başta Denizli olmak üzere Aydın, İzmir, Muğla, Manisa, Uşak, Afyon, Isparta, Burdur ve Antalya illerine hizmet verecek. 24 bin 178 metrekare açık alana, 750 ton depolama kapasitesine sahip bulunan kombina yaklaşık 23 milyon liraya mal olduğu bildirildi. 


Merkezefendi İlçesi Eskihisar Mahallesinde bulunan Et ve Süt Kurumu Denizli Kombina binasının açılış törenine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ulusal Kırmızı Et Konseyi Başkanı, Etbir Yönetim Kurulu Başkanı ve Sultan Et Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bılıkçı, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Denizli Milletvekilleri Mehmet Yüksel, Nurcan Dalbudak, Bilal Uçar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'nın yanı sıra çeşitli oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Ağbal'dan 'yapılandırma ödemesi' uyarısı!
Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan kamuya olan borçlarını yapılandıran vatandaşlara kritik bir uyarı geldi.

Haberi Oku