Bugün

21 °C

Yarın

21 °C
07.01.2013 00:00:00

SGK İntibak Emekli maaş farkı ne kadar intibak zammı sorgulama TIKLA SGK

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK emeklilerin merakla beklediği intibak zammı miktarını açıkladı. SGK intibak zammı nasıl sorgulanır. Hangi emekli ne kadar zam alacak. Emekli maaş zammı - intibak zammı ne kadar oldu. SGK İntibak zammı sorgulama sistemi internetten kullanıma açıldı. İşte emeklilerin alacağı intibak zam farkları. SGK'dan İntibak zammı sorgulama. Emekliler ne kadar maaş zammı alacak, intibak zammı miktarı
SGK İntibak Emekli maaş farkı ne kadar intibak zammı sorgulama TIKLA SGK

SGK İntibak zammnı sorgulama sistemini kullanıma açtı.

Emeklilerin sabırsızlıkla beklediği İntibak Zam Farkı yasası 2012'de Çalışma Bakanlığı tarafından hazırlanmıştı. Emekliler intibak yasasından doğan zam farklarını 17 Ocak 2013'te alacaklar. Peki hangi emekli ne kadar intibak zammı alacak. İntibak zammı sorgulama sistemi sayensinde herkes rahatça zammı öğrenecek. İntibak zammını sorgulayan bazı emeklililar hayal kırıklığına uğradı. Zam beklentisiyle açtıkları SGK intibak yasası sorgulama sayfasında zam alamadıklarını gören emekliler üzüldü.  2013 intibak zammı sgk adresinde online olarak alacağınız intibak zammı farkını öğrenebilirisiniz. İntibak Zammı Sorgulama T.C  kimlik numaralarınızı  Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden intibak zammı farkını  sorgulamanız mümkün olacak.

 

 

haberevet.com/haber/20120305/667806/haber.html" target="_blank">TIKLA SGK İNTİBAK ZAMMINI ÖĞREN

 

SGK'DAN İNTİBAK MAAŞI SORGULAYANLAR MAHKEMEYE GİTTİ.

 

İş mahkemesi tarafından intibak hakkı 231 TL olarak hesaplanan ancak SGK tarafından enflasyon dahil 50 lira zam alabilen İşçi Memur Bağ-Kur Emeklileri Derneği Genel Başkanı Hamdi Öz, çözüm için Avrupa İnsan hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvurdu. sgk iNTİBAK MAAŞI SORGLAMA SİSTENİ SPOTHABER'DE.

 

İntibak artışı yüzde 4.14 zam 

Yetkililerin verdiği bilgilere göre emekliler, içerisinde intibak ayarlaması da olan ilk maaşı 17 Ocak tarihinde alacaklar.

Ancak bu tarihte alınacak maaşın içerisinde ayrıca 2012 yılının ilk 6 aylık enflasyonu olan yüzde 4.14 oranındaki enflasyon zammı da olacak. Dolayısıyla intibakın ve zam oranının ayrı ayrı açıklanmaması halinde emeklilerin kafasında soru işaretleri oluşacağını belirten yetkililer, bu karışıklığı önlemek için şeffaf yolu seçtiklerini söylediler.

En Fazla Fark 320 TL

 

Yapılan hesaplamalara göre, 2000 yılından önce emekli olan 207 bin SSK emeklisine 20 TL ve altında, 293 bin emekliye ise 20 ile 50 TL arasında intibak farkı ödenecek. 340 bin emekliye 50 ile 100 TL arasında, 471 bin emekliye 100 ile 150 TL arasında, 291 bin emekliye 150 ile 250 TL arasında, 258 bin emekliye 200 ile 250 bin TL arasında, 45 bin emekliye de 250 TL’nin üzerinde intibak farkı verilecek. En fazla intibak alan emeklinin maaşına ise 320 lira ilave ödeme yansıyacak. 12 bin Bağ-Kur emeklisinin maaşına ise 27 ile 178 bin lira arasında intibak yansıyacak.

 

 

İNTİBAK ZAMMI NEDİR


İntibak kanunuyla birlikte 2000 yılından önce emekli olan 2,7 milyon kişinin maaşı yeniden hesaplandı. İntibak farkları 17 Ocak’ta ödenecek. Ancak Ocak ayı maaşında intibak oranının yanı sıra enflasyon zammı olan yüzde 4.14'lük oran da maaşlara eklenecek. Dolayısıyla birçok emeklinin kafası ne kadar intibak zammı aldığı noktasında karışacak. İşte bu karışıklığın önüne geçmek için SGK intibak oranlarını açıklayan sistemi yayına soktu. SGK'nın internet sitesinde yer alan düzenlemeyle her emekli ne kadar intibak zammı aldığını öğrenebilecek. Aşağıdaki linke tıklayarak açılan sayfada TC kimlik ve sicil numaranızını girin, intibak zammınızı öğrenin.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum