İzmir'de Ömer Tuğrul İnançer'in inadına şok kadın pedi eylemi!

Geçtiğimiz günlerde TRT 1 ekranlarındaki bir iftar programına konuk olan Ömer Tuğrul İnançer, hamile kadınlarla ilgili polemik yaratan çaıklamalara imza atmıştı. Hamile kadınların sokağa çıkmasını ayıp ve terbiyesizce gören Ömer Tuğrul İnançer, program sunucundan da "Allah razı olsun"u kapmıştı. Bu sözler üzerine özellikle sosyal medyada olay çokca tartışıldı ve bazı yerlerde eylemler yapıldı. Bu eylemlerden en ilginç olanı ise, İzmir'de TRT binasına asılan kadın pedli eylem oldu.

 

İzmir Alsancak'ta bir araya gelen İzmir Kadın Platformu üyeleri bir televizyon programında Ömer Tuğrul İnançer'in hamile kadınların sokakta dolaşmasıyla ilgili söylediği sözler nedeniyle protesto gösterisi düzenledi.

 

KADIN PEDİ YAPIŞTIRDILAR

 

TRT binasına kadar 'Ikına ıkına dolaşacağız', 'Gezine gezine dolanacağız' ve 'Hamile hamile dolaşıyoruz' sloganları atarak yürüyen kadınlar binanın kapısına hijyenik kadın pedi yapıştırdı.

 

TRT 1 ekranlarında iftar saatlerinde yayınlanan 'Ramazan Sevinci' programında Tuğrul İnançer şunları söylemişti:

 

"Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. 7-8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır. Sonra akşam üstü çıkarlar. Şimdi ise maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı realizm değildir. Bunun adı terbiyesizliktir."

İzmir Alsancak'ta toplanan İzmir Kadın Platformu üyeleri bir televizyon kanalında canlı yayınlanan iftar programında hamileler ile ilgili söylediği sözler nedeniyle Avukat Ömer Tuğrul İnançer'i TRT binası önüne kadar yürüyerek protesto etti.

 

IKINA IKINA DOLAŞACAĞIZ

 

Topluluk 'Ikına ıkına dolaşacağız', 'Gezine gezine dolanacağız' ve 'Hamile hamile dolaşıyoruz' sloganları atarken bazı kadınlarda karınlarına balon koyması dikkat çekti. TRT binası önüne kadar gelen topluluk burada bir basın açıklaması yaptı. 

 

KADIN DÜŞMANLIĞI YAPILIYOR

 

Ak Parti döneminde kadın düşmanlığını arttığını buna bağlı olarak cinayete kurban giden kadın sayısında ciddi bir artış yaşandığını belirten İzmir Kadın Platformu adına Didem Tosun "Medya ölen kadınların haberini nakavt gibi başlıklarla haber yapmaktan çekinmiyor. Emniyet kadınlara şiddetten korunma yöntemi olarak dış kapıdan kaçmalarına salık veriyor. Hal böyle olunca iktidarın kanalı da kadını hamilelik konularında ağzından gerici ve akıl dışı sözler dökülen Avukat Ömer Tuğrul İnançer'in görüşlerinden yararlanmak üzere program çıkarak kadın düşmanlığına kendi cephesinde katkı koyuyor" dedi. 

 

SPİKERİN İŞİNE SON VERİLSİN

 

İnançer'in söylediği sözler üzerine özür dilemesi gerektiğini söyleyen Tosun, "TRT de İnançer'in açıklamalarına sahiplenmediğini iddia ediyorsa bir an önce İnançer'in her sözüne destek veren sunucunun işine son vermelidir" diye konuştu.

 

Basın açıklaması ardından İzmir Kadın Platformu üyeleri kadınların kullandığı hijyenik pedi TRT binasının kapısına yapıştırdı. Topluluk eylemin sonlanması ardından olaysız şekilde dağıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Ankara Güneşevler’de büyük inşaat projesi!
Bu zamana kadar yaptıkları her çalışmayla Ankaralıların takdirini kazanan Kuddusi Yıldız İnşaat, Güneşevler’de...

Haberi Oku