TOKİ'den 64 bin liraya Daire!

Yarın düzenlenecek açık artırmada  yerleri 15 bin lirakonutlar 64 bin liradan başlayan fiyatlarla, yüzde 15 peşin 120 ay vadeyle satışa sunulacak.

TOKİ'den yapılan açıklama göre, piyasa koşullarında ev ve  yeri sahibi olamayan vatandaşlara düşük maliyetli çözümler üreten İdare, bu kapsamda 158 konut ve  yerinicazip fiyatlarla açık arttırma yöntemiyle satışa sundu. 

Bu taşınmazlar arasında Ankara'nın turizm merkezlerinden Beypazarı'nda  yerleri de bulunuyor. 42 metrekare büyüklüğündeki  yerlerinin fiyatları 18 bin lira ile 21 bin lira arasında değişiyor. Ankara protokol yolunda bulunan 153 metrekare büyüklüğündeki  yeri de 145 bin liradan teklife açılacak.

İdare'nin satışa çıkardığı taşınmazlar arasında İzmir Torbalı'da bulunan 132 metrekare büyüklüğündeki iş yeri 62 bin lira, Diyarbakır Merkez Üçkuyular'daki 48 metrekare büyüklüğündeki  yeri de 15 bin lira muhammen bedelle alıcıya sunulacak.

Ankara Polatlı 1. etapta 120 metrekare büyüklüğünde 3 artı 1 konut 87 bin liradan, Polatlı 2. etaptaki konutlar 121 liradan, Sincan Yenikent'teki 135 metrekare büyüklüğündeki 3 artı 1 konutda 85 bin liradan teklife açılacak.Satışa sunulan taşınmazlar, İstanbul, Ankara, İzmir, BursaAdana, Sakarya, Balıkesir, Karaman, Tokat, Samsun, Osmaniye, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Gaziantep, Konya, Yozgat, Burdur, Kırşehir, Niğde, Trabzon, Zonguldak, Ağrı, Çorum, Edirne, Aydın, Eskişehir, Kocaeli, Mersin, Ordu, Yalova, Giresun, Isparta, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Mardin, Nevşehir, Sivas, Şırnak ve Van illerinde bulunuyor.

Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri, Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından yürütülecek, başvurular ve teminatlar bu bankaların yetkilendirilmiş şubeleri aracılığıyla kabul edilecek. Ayrıca, açık artırma gününde müzayedenin yapılacağı salonlarda kurulacak stantlarda başvuru kabul edilecek.

Başvuru sırasında, muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 2 bin, muhammen bedeli 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin, muhammen bedeli 100 bin-200 binlira arasındakiler için 10 bin, muhammen bedeli 200 bin liranın üstünde olan taşınmazlar için 50 bin lira katılım teminatı alınacak.

Bütün taşınmazlar açık artırmaya vadeli muhammen bedellerle çıkacak, bankadayapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcıları peşin ödeme talebinde bulunabilecek. Bu durumda, taşınmazlar için peşin ödeme indirimi yapılmayacak.

Yarın saat 14.00'te yapılacak iş yeri ve konut satış müzayedesi Eskidji firmasının İstanbul'daki merkezinde ve TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkez binasında canlı bağlantı yoluyla gerçekleştirilecek. Adana Seyhan'daki Mavi Sürmeli Otel'den de sesli bağlantı yapılarak teklifler alınabilecek.

Satışa sunulan taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgiye ''www.toki.gov.tr'' ve ''www.eskidji.com'' internet adreslerinden ulaşılabilecek.

 

spot haber

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Ankara Güneşevler’de büyük inşaat projesi!
Bu zamana kadar yaptıkları her çalışmayla Ankaralıların takdirini kazanan Kuddusi Yıldız İnşaat, Güneşevler’de...

Haberi Oku