Güncel:
2013 ek atama sonuçları. KPSS öğretmen atamaları son durum (28 Eylül 2013)

Aslında KPSS 2013 öğretmen atamalarında her şey apaçık ortaya çıktı. Gerek ilk atamda, gerekse ek atamada herhangi bir okula yerleştirilmediyseniz, o halde şansınzıı seneye kadar beklemek zorundasınız. Zira, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın açıklamalarına göre, bu sene de geçen seneki gibi Şubat ataması olmayacak. Bu durumda tek çareniz ya dershanede öğrenmenliğe başlamak ya da ücretli öğretmenlik yapmak. Bunların her ikisi de bir hayli zor kararlar ve zor yollar....

Ek atama sonuçları Spothaber.com'da. 2013 KPSS ve öğretmen atamalarına dair tüm ayrıntıları sitemizde veriyoruz. 

KPSS 2013 öğretmen atamalarının son durağına gelindi. Artık atamalar konusunda hiç bir umut kalmadı, zira Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2014 Şubat atamasının da olmayacağını haber verdi. Bu durumda ek atama sonuçlarınıza bakın ve eğer orada değilseniz, kadrolu öğretmen olabilmek için br sonraki seneyi beklemeniz gerekiyor. KPSS 2013 öğretmen atamaları ek atama sonuçları Spothaber.com'da.

KPSS 2013 öğretmen atamaları yolunun sonunda tek bir çıkış kapısı vardı, o da ek atama sonuçları. Bugünlerde sürekli bir şekilde KPSS ve öğretmen atamaları mevzuları dönüp dururken, öğretmen atamalarının son yolu olan ek atama 2013 souçları da merak ediliyor.

Öğretmen adaylarının dört gözle bekledikleri ek atama 2013 sonuçları ise nihayet belli oldu. Şubat atamasının gerçekleşmeyeceğini hatırlatarak ek atama sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz...

KPSS 2013 öğretmen atamaları yolunda ikinci bir şans olan ek atama 2013 sonuçları nihayetlendi. Yaklaşık 37 bin kişi atandıktan sonra, boş kalan 3 bin küsürlük kontenjana da ek atama yapan MEB, ek atama sonuçlarını da nihayet açıkladı. Ek atama 2013 sonuçları ve atamalara dair her şey Spothaber.com'da. Ücretli öğretmenlik bilgilerine de sitemizden ulaşabilirsiniz. 26.09.2013

Öğretmen adaylarının hareketli ve heyecan dolu günleri yavaş yavaş nihayetlenirken, son başvuru sonuçları da açıklandı. Son bir hamle olan ek atama 2013, öğretmen adaylarının korkulu rüyası haline gelmişti. Ancak açıklanarak sonunda her şeyin apaçık ortaya çıkması, öğretmen adaylarının rahat bir nefes almasına neden oldu. EK atama 2013 sonuçlarında, kendilerini kazandı yazısıyla aynı satırda bulamayan öğretmen adayları için ücretli öğretmenlik kapıları sonuna kadar açık. İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin internet sitelerindeki formu doldurmak kafi. Ek atama 2013 sonuçları Spothaber.com'da sizlerle.

KPSS 2013 öğretmen atamaları yolunda bekledikleri neticeleri alamayanların, ancak sınırda takılıp kalanların umut-fakir-ekmek üçlemesine karşılık gelen ek atama 2013 sonuçları belli oldu. Ek atama 2013 sonuçları linki Spothaber.com'da sizlerle. Ek atama 2013 hakkında tüm detaylar haberimizde. Bugün 25 Eylül 2013.

Ek atama 2013 sonuçlarına hala bakmadınız mı? Haberimizde ek atama sonuçlarının ikgm sitesindeki linki yer alıyor. Bugünlerde sürekli bir şekilde her sınavın ek yerleştirmesi var. KPSS'nin de ek yerleştirmesi, yani ek ataması gerçekleştirildi. 3.227 kişinin yerleştirildiği ve ekseriyetle Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bölümünden alım yapılan ek atama 2013 sonuçları Spothaber.com'da.Ek atama bekleyen adaylara müjde. Eylül ayı ilk atama sonuçlarında boş kalan 3.227 boş kontenjan için yapılan ek atama sonuçları nihayetinde milli eğitim sistemine binlerce kişi daha eklenecek. Ek atama 2013 sonuçları  Spothaber.com'da. KPSS 2013 öğretmen atamaları ile ilgili en güncel bilgiler burada. İşte ek atama 2013 sonuçları beklenen haber.

Ek atama bekleyen binlerce öğretmen adayının son umudu nihayet belli oldu. Ek atama sonuçları açıklandı. KPSS 2013 öğretmen atamalarının ilkinde 37 bin küsür kişinin içerisine dahil olamayan öğretmen adayları, belkide bu 3 bin küsürlük kontenjana dahil olur. Ek atama sonuçları 2013. 


Ek atama 2013 KPSS öğretmen atamaları son durum ne oldu? Bizim bildiğimiz kadarıyla boş kalan kontenjanlara ek atamalar 16-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecekti. Ancak ikgm'nin sitesinden bakıldığına göre, ek atama 2013 başvuruları hala devam ediyor. Bu durumda sonuçların ne zaman açıklanacağı da bilinmiyor. 3 bin kişilik kontenjanın başvuru tarihleri anlaşılan uzatılmış. Ek atama 2013 son durum Spothaber.com'da.

16 alanda boş kalan 3.227 adet kontenjana yapılacak olan ek atamada son durum ne oldu? 2013 KPSS ve öğrewtmen atamalarında an be an güncel bilgiler vermiş olan Spothaber.comun ikgm'yi incelemesiyle ilginç bir sonuca çıktığını söylemek mümkün. Çünkü 16-20 Eylül arasında olacağı söylenen ek atama 2013 başvuru tarihleri uzatılmış olacak ki, hala başvuru paneli açık. Ek atama 2013 son durum Spothaber.com'da.

Öğretmen atamaları sürecinde sürekli bir şekilde haber takibi yapmış olan Spothaber.com, şimdi de ek atama 2013 sürecini takip ediyor. Ek atama tarihlerinde dün son gündü. Bugün ise artık 3 bin boş kontenjana yerleşmek için can atan öğretmen adayları için gergin bekleyiş başladı. Henüz ne zaman açıklanacağı da pek belli değil. Ek atama 2013.

Ek atama 2013 öğretmen atamaları haberleri hızını kesmeden devam ediyor. İlk atamada istedikleri yere yerleşemeyen adaylar, boş kalan 3 binlik kontenjana yerleşmek için ek atamadan medet umuyor. Bugün ise ek atama 2013 için son gün. 16-20 Eylül 2013 tarihlerinde gerçekleşen ek atama tarihleri ne zaman?

Ek atamada bugün büyük gün. 2013 yılının ilk atamasında yerleşemeyen öğretmen adayları, ek atama için gün sayıyor. Bugünlerde sürekli bir şekilde KPSS 2013 öğretmen atamaları hakkında hber aratan adaylar, ek atama bittikten sonra da ücretli öğretmenlik mevzularına girişecekler. 

KPSS maratonu bitti gibi, ancak henüz bitmedi. Ne çilesi bitti ne de haberleri bitti. Atanamayan öğretmenlerin son çares olarak gördükleri ek atama 2013 öğretmen atama tarihleri ne zaman? 16-20 Eylül arasında gerçekleşen başvuru tarihleri  boyunca ek atama 2013 hakkında her şey haberevet.com'da. Ek atama 2013.

Öğretmen adaylarının büyük merakla beklediği ek atama 2013 tarihleri ilanı belli oldu. www.ikgm.gov.tr adresinden yapılan resmi açıklamaya göre, boş kalan 3 bin kişilik kontenjana yapılacak olan ek atama 16-20 Eylül tarihlerinde belli olacak. KPSS 2013 öğretmen atamalarının son durağı olacak olan bu ek atama 2013 ilanı ile, atanmayı bekleyen öğretmen adayları rahat bir nefes alacak. 16 alanda 3227 öğretmenin atanacağı ek atama duyurusu haberevet.com'da.
Bu sene 40 bin öğretmen ataması yapılacağı söylendi, ancak yaklaşkı 37 bin kişinin ataması yapıldı. Bunun en önemli nedeni ilk kez getirilen 60 barajı oldu. 3 bin kişilik boş kontenjana ek atama yapılacağı haberi ise Meb Müsteşarı Yusuf Tekin'den geldi. Bunun üzerine tetikte bekleyen öğretmen adayları gün be gün ek atama 2013 ilanı haberlerini aradılar durdular. Günler sonra İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nden gelen resmi açıklama ise resmen adayları heyecandan uçurdu.
Puanı sınırda kalıp da atanamamış olan 16 alandaki 3227 öğretmen adayı için büyük gün 16 Eylül 2013. Ek atama tarihlerinin belli olması ile derin bi oh çeken öğretmen adayları, şimdi de taban puanları çizelgesini ver tüm detayları arıyor. KPSS 2013 öğretmen atamaları ek atama hakkında herşey Spothaber.com'da sizlerle.
Öğretmen adaylarının 9 Eylül tarihinden beridir beklediği müjdeli haber geldi. 36 bin küsür öğretmenin yerleştirildiği ilk atamada, yaklaşık 3 bin kişilik boş kontenjan kalmıştı. İşte o boş kontenjanlara ek atama ilanı nihayet ilan edildi. ikgm'nin sitesinden gelen resmi açıklamaya göre 16 Eylül-20 Eylül arasında, boş kalan kontenjanlara ek atama yapılacak.
İKGM'den duyuru:
Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarına İlk Atama, Açıktan ve Kurumlar Arası Yeniden Atama ve Millî Sporcuların Ataması
kapsamında 09 Eylül 2013 tarihinde 87 alanda öğretmen ataması yapılmıştır.
16-20 Eylül 2013 tarihleri arasında boş kalan 3.227 kontenjana 16 alanda “ilk atama” kapsamında yeniden başvuru alınarak
23 Eylül 2013 tarihinde ek öğretmen ataması yapılacaktır.
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü
1- 2013 Öğretmen Ek Ataması Yapılacak Alanlar ile Başvuruya Esas Olacak Taban Puan ve Kontenjan Çizelgesi. Tıklayınız.
2-Atama Takvimi. Tıklayınız.
3-2013 Yılı Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Duyurusu. Tıklayınız
EK ATAMA İÇİN TIKLAYIN!
2012'DE NE OLMUŞTU?
MEB, bu yıl 39 bin 431 ilk atama kontenjanından ancak 36 bin 489'una atama yapabildi. 2 bin 943 kontenjan boş kaldı.
Şimdi bir çok aday, boş kalan kontenjanların hangi alanlara dağıtılacağını merak ediyor.
Bu soruya yanıt verebilmek için MEB'in geçen yılkiuygulamasına bakmak gerekmektedir. MEB geçen yıl ilana çıktığı 37 bin 809 kadronun 35 bin 914'üne atama yapmıştı. Boş kalan 3 bin 612 kadro ise toplam 12 branşa dağıtılmıştı.
Aşağıda tek tek geçen ilana çıkılan branş sayıları, atama yapılan sayılar ve ek kontenjan verilerigörülmektedir. Bu verilerde, herhangi bir matematiksel formülasyon yer almamaktadır. Yani MEB en çok kontenjan ayırdıklarının yüzde 10'una ek kontenjan ayırdı gibi bir formülasyon görülmemektedir.

 

 


Sisteme Girişte Sorun Yaşayanlar İçin

Mebbis Sistemi, Internet Explorer 5.0 ve üzerindeki versiyonları için hazırlanmıştır.  
Mebbis uygulamalarını kullanmak için Internet Explorer 5.0 ve üzeri versiyon tarayıcılar ile bu tarayıcılar için "orta derece" güvenlik ayarı gerekmektedir. Yukarıdaki formu kullanamıyorsanız,tarayıcı versiyonunuzu ve ayarlarını kontrol ediniz.

Sisteme girişte sorun yaşayan Personellerin Internet Explorer ayarlarını aşağıda belirtildiği şekilde yapılması gerekmektedir. Ayar değişikliğinin yapılması için: 

1) Menu ayarlarındaki "Araçlar" menüsünden "İnternet Seçeneklerini" seçiniz.
2) Karşınıza çıkan ekranın en üstünde bulunan "Güvenlik" tuşuna basınız.
3) "Varsayılan Düzey" butonu aktif ise bu butona basınız. Sol tarafta çıkan ayar çubuğu ile "Orta" seviyesini işaretleyiniz. "Tamam" tuşuna basınız.
4) "Varsayılan Düzey" butonu aktif değil ise sol tarafta çıkan ayar çubuğu ile "Orta" seviyesini işaretleyiniz. "Tamam" tuşuna basınız.
5) Menu ayarlarındaki "Araçlar" menüsünden "İnternet Seçeneklerini" seçiniz. 
6) Karşınıza çıkan ekranın en üstünde bulunan "Gelişmiş" tuşuna basınız.
7) "Varsayılanları Yükle" tuşuna basınız. "Tamam" tuşuna basınız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Başbakan Davutoğlu'nun en mutlu anları
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bugün serbest kalan konsolosluk personeli ve çocuklarına gösterdiği yoğun...

Haberi Oku