Güncel:
2013 Öğretmen atamaları kontenjanı ne kadar KPSS atamaları

Binlerce öğretmen adayı devlette gelecek haberi bekliyor. 2013 Öğretmen atamaları ve atanacak öğretmen kontenjanı kaç olarak belirlendi. Farklı farklı branşlardan olan 300 bin öğretmen adayı artık öğrencileri ile buluşmak istiyor. Atama için bekleyen öğretmenlerin en büyük merakı 2013 Öğretmen atamaları kontenjanın ne kadar olduğu konusu. Şubat atamalarının da kaldırılması dana önce atanamayan öğretmenler tarafından sert şekilde eleştirilmişti. Öğretmenler bu konu ile ilgili eylemler de yapmışlardı. Milli Eğitim Bakanlığı'na bu konu ile ilgili binlerce Sms ve dilekçe verildiği aktarılan bilgiler arasında. Aylardır beklenilen atamalarda hangi branştan kaç öğretmen alınacak. Kontenjanlar ne kadar MEB - Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili ne açıklama yaptı?

 

İŞTE BEKLENEN AÇIKLAMA BRANŞ VE KONTENJANLAR - TIKLA ÖĞREN

 

Öğretmenlerin beklediği 300 bin kişilik atama bu yıl da gerçekleştirilmeyecek. Şubat atamaları da getirilmeyecek. Son yıllarda uygunanan sistem devam edecek ve aynı şekilde atmalar yapılacak. Gün yaklaştıkça öğretmen olmak isteyenlerin de heyecanı artıyor. Atanamayan öğretmenlerin bekediği tarih 9 eylül 2013

9 Eylül tarihine sayılı günler. Öğretmenler ne zaman atanacakları için sabırsız. Milyonlarca branş öğretmen kendi bölümlerinden kaç öğretmen atanacağını merak ediyor.. Puanlar alındı. Öğretmen adayları bir an önce atanmak için sabırsızlanıyor.  Öğretmen atamaları 9 Eylül'de yapılcak. Hangi branştan kaç öğretmenin atancağı belli değil. Sınıf öğretmeni, tarih öğretmeni, edebiyat öğretmeni, matematik öğretmeni, coğrafya öğretmeni, sosyal bilgiler öğretmeni, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni, bedeb eğitimi öğretmeni.


Kimi öğretmenin hayalinde çalıkuşu olmak var, kimisinin hayalinde öğrencilerinin en sevdiği öğretmen olmak var. Milyonblarca öğretmen adayı hayallerini kurdukları mesleklerin en kutsalı olan öğretmenlik görevini yerine getirmek için bekliyor.
KPSS 2013 öğretmen atamalarının yapılacağı tarih belli oldu. Öğretmen atamaları 9 Eylül'de yapılacak. KPSS 2013'te hangi branştan kaç öğretmen atanacak? KPSS 2013 hangi alandan kaç öğretmen ataması yapılacak? KPSS 2013 öğretmen atamaları tarihi, atama günü ve atanacak branş sayısı.
Milyonlarca öğretmen adayı bu haberi bekliyordu. Öğretmen adaylara müjde dün akşam Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'den geldi. Öğretmen atamaları ne zaman belli olacak? Öğretmen adayları günlerdir bu sorunun cevabını merak ediyor. Öğretmen atamaları belli oldu. Öğretmen atamaları tarihi 9 Eylül'de yapılacak. Öğretmenler bu habere kilitlendi.


Yıllardır atama bekleyen 300 bin öğretmen var. Atanamayan öğretmenler KPSS 2013 öğretmen atamaları ve kontenjanlarının açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. MEB Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı konu hakkında herhangi bir açıklama yaptı mı? 2013 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı öğretmenlik atamaları başladı mı? Binlerce kişi bu haberi bekliyor.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dabn beklenen KPSS 2013 haberi bakanın müsteşarı Yusuf Tekin'den geldi. Atanamayan öğretmenler en az 200 bin öğretmenin atanmasını istiyordu ama bu talep yerine gelmeyecek. Atanma sayısı bu yıl sadece 40 ile sınırlı kalacak. KPSS 2013 atamalarının ne zaman ve ne şekşilde yapacağını merak eden öğretmenlerin beklediği açıklama geldi. KPSS 2013 öğretmen atamalarının 9 Eylül 2013 tarihinde yapılacağı açıklandı.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Şırnak'ta 4 terörist teslim oldu
Şırnak'ta bölücü terör örgütü mensubu 4 terörist teslim oldu.

Haberi Oku