Güncel:
2014 Şubat ataması taban puanlar ne? Şubat atamasında hangi bölümden kaç öğretmen alımı olacak?

2014 Şuabt Ayı öğretmen atamalarının yapılacağı duyruldu. peki hangi bölümden kaç öğretmen atanacak ve atamaalrda taban puan kaç olacak* 2014 Şubat ataması taban puanları.ç Hangi bölümden kaç öğretmen alımı yapılacak?  Öğretmen adayları heyecanla 6 Şubat'ı bekliyor.Eğitim haberleri ile dikkatleri çeken ve atama bekleyen öğretmenler tarafından yakından takip edilen Spothaber.com atamalar ile ilgili detayları yazmaya devam ediyor. İşte öğretmenlerin aradığı o ayrıntılar... 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), internet sitesinden yaptığı bir duyuruyla 6 ve 7 Şubat'ta 10 bin öğretmenin atanacağını bildirdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı, 6 ve 7 Şubat'ta 10 bin öğretmenin atanacağını duyurdu.. MEB'in internet sitesinden yer alan duyuruda "2014 Şubat ayı öğretmen atamaları kapsamında, Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla 29 Ocak-4 Şubat 2014 tarihleri arasında alanlar bazında başvurular alınacak ve atamalar, 6-7 Şubat 2014 tarihlerinde yapılacaktır" denildi. 

TABAN PUANLAR 

Taban puanlar henüz açıklanmadı. Eğer dilerseniz 2013 ayından son öğretmen atamalarındaki taban puanları görebilirsiniz. 

TATİL NE ZAMAN? 

2013-2014 Eğitim - Öğretimin ilk yarıSI 24 Ocak 2014’te sona erecek. 

NABİ AVCI NE DEMİŞTİ? 

250 bin öğretmen adayına karşın Milli Eğitim Bakanlığı'nın en ideal koşullarda istihdam edebileceği öğretmen sayısı 125 bin. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda konuştu. 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen adayı olan gençlerin sayısı ile bakanlıkta istihdam edilebilecek öğretmen sayısının birbirini karşılamadığını belirterek, "Bütün dersliklerin tamamlandığı ve her derslikte en fazla 30 öğrencinin eğitim gördüğü, bütün okullarda tekli eğitime geçildiği durumda bile, bakanlığın istihdam edebileceği öğretmen sayısı 125 bin. Ancak bu okullardan mezun olan gençlerimizin sayısı 250 bin civarında" dedi. 

'ÖĞRETMEN PROJEKSİYONU HAZIRLANDI' 

Binlerce öğretmen adauı bu haberi bekliyordu. Şubat Ayı öğretmen atamaasının 10 bin olacağı açıklanadı. Hangi bölümden, hangi branştan kaç kontenjan ile öğertemenn ataması yapılacak.


2014 Şubat ayı atamalarında taban puan kaç olacak. İşte 2014 Şubat Ayı öğretmen atamaalrı ile ilgili tüm ayrıntılar doğru ve net bilgiler. çalıkuşları dikkat.

 urul'a öğretmen atamalarıyla ilgili istatistiki bilgi sunan Milli Eğitim Bakanı Avcı; “öğretmen yetiştirme ve atamaları konusunda, bu tür arz ve talep dengelerini sağlamak amacıyla, 2023 ve daha sonrasına ilişkin öğretmen projeksiyonu hazırlandığını da sözlerine ekledi. “ 

Milli Eğitim Bakanı Nabi avcı atama bekleyen öğretmen adaylarıyla ilgili de şunları söyledi:"Şu anda öğretmen adayı olan, öğretmen yetiştiren eğitim fakültesinden mezun olan gençlerin sayısı ile bakanlıkta istihdam edilebilecek öğretmen sayısı ne yazık ki birbirini karşılamıyor. Çok sayıda atama bekleyen öğretmen adayı var

 

 Bakanlığın en ideal koşullarda, yani bütün derslik eksikliklerimizin giderildiği, bütün dersliklerin tamamlandığı ve her derslikte en fazla 30 öğrencinin eğitim gördüğü, bütün okullarda tekli eğitime geçildiği durumda bile, bakanlığın bütün branşlarda istihdam edebileceği öğretmen sayısı 125 bin. Buna mukabil şu anda bu okullardan mezun olan gençlerimizin sayısı 250 bin civarında. Bundan sonrası için bu tür arz ve talep dengelerini sağlamak amacıyla, 2023 ve daha sonrasına ilişkin öğretmen projeksiyonu hazırlandı."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Sarkozy: Geçmişten ders aldım!
Nicolas Sarkozy, geçmişteki hatalarından ders aldığını belirterek, aradan geçen yılların kendisini daha...

Haberi Oku