Güncel:
29 Ekim kaç gün tatil? 26-27-28-29 Ekim tatil mi? Son durum..

28 Ekim Tatil Edildi mi ? Cumhuriyet Bayramı Kaç Gün Tatil ? MEB  28-29 Ekim Tatil mi ? 28 Ekim Tam Gün Tatil mi OLdu ?  cumhuriyet bayramı kaç gün tatil 28 ekim 2013 tatil mi 28 ekim tatil mi 29 ekim kaç gün tatil cumhuriyet bayramı kaç gün tatil edildi MEB 28 Ekim tatil mi? (28 Ekim tam gün tatil mi?) 29 Ekim Kaç Gün Tatİl Olacak? 28 Ekim'de Tatil mi ? 28 Ekim 29 Ekim tatil mi? Kaç gün tatil? soruların cevapı haberimizde.

29 Ekim Cumhuriyet bayramı tatil haberlerinide beraberinde getirdi. 28 Ekim tatil olacak mı? MEB açıkladı. Vatandaş tatilin yarım mı tam gün mü olacağını merak ediyor. Binlerce çalışanın gözü bu haberde olacak. 28 Ekim tatil olacak mı? bu soruların cevabı an be an mebpersonel.com adresinde olacak. Tatil var mı?

 

Özellikle salı gününe denk gelmesinden dolayı 4 günlük bir tatil beklentisinde bulunan memurlar, henüz Kurban bayramının 9 günlük rehavetini atlatamadan yeni bir bayrama girmek istiyorlar. Ancak onlar için kötü bir haberimiz var, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 4 gün tatil değil. Bunu destekleyen en büyük kanıt ise bayram tatillerinin birleştirilmesi kararını alan organ olan Bakanlar Kurulu'nun gündeminde tatil mevzusunun yer almaması.

Milyonlarca çalışanın beklediği tatil haberi, Bakanlar Kurulu'nun gündeminde yer almadı. Eğer olağanüstü bir durum olursa Bakanlar Kurulu hafta sonunda toplanır, ancak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili olağanüstü bir durum olmadığı için ve bugün de cuma günü yani hafta sonuna girildiği için, Cumhuriyet bayramında 4 günlük tatil olmayacak. 

29 Ekim Cumhuriyet bayramı ile birlikte.. Vatandaş tatil sevincine tutuldu. Peki çalışana tatil kaç gün olacak.  Binlerce çalışanın gözü kulağı bu haberde olacak. 29 Ekim tatilinin hafta sonu tatili ilede birleşerek tam 4 gün olması bekleniyor.  Bakalım vatandaş ve çalışanlar bu mutlu haberi alacaklar mı? 28 29 Ekim tatil mi? İşte ayrıntılarla haberimizde saklı.

Bilindiği üzere 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haftaiçi salı gününe denk geliyor. 29 ekim Salı günü resmi tatil yapacak çalışanlar 28 ekim Pazartesi gününün yarın gün olup olmadığını merak ediyor.

MEB resmi bayramlar yönetmeliğine göre 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim günü öğleden sonra başlayacağı belirtilmiştir.

29 Ekim tatil mi? 28 Ekim Pazartesi resmi tatil var mı? 30 Ekim Çarşamba günü de tatil olacak mı? Bu soruların cevapları ahaber.com’da. 29 Ekim Cumhuriyet bayramının 90. yıldönümü bu Salı kutlanacak. Cumhuriyet Bayramının 90. yılı kutlamaları Türkiye’nin 81 ili ve KKTC’de gerçekleştirilecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Salı günü tam gün resmi tatil olacak. 28 Ekim Pazartesi günü ise yarım gün resmi tatil olacak. 30 Ekim Çarşamba günü ise tatil yok.

SON KARARI BAKANLIK VERECEK

Bakanlığın vereceği bir kararla ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili cumartesi ve pazar günleriyle birleşerek toplamda 4 gün olabilir.

Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim 1923 ülkemizde cumhuriyet yönetiminin ilan edildiği gündür. Bugün ulusal bayram günüdür. Her yıl cumhuriyet yönetiminin ilanını 28 – 29 Ekim günleri Cumhuriyet Bayramı olarak coşkun törenlerle kutlarız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Sarkozy: Geçmişten ders aldım!
Nicolas Sarkozy, geçmişteki hatalarından ders aldığını belirterek, aradan geçen yılların kendisini daha...

Haberi Oku