Güncel:
ABD donanma binasındaki saldırı
ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, bakanlığın tüm tesislerine giriş prosedürleri ve güvenlikle ilgili iki ayrı gözden geçirme süreci başlatacaklarını belirterek, "Nerede açıklar varsa, oraları kapatacağız. Nerede yetersizlikler ve başarısızlıklar varsa, onlara çözüm bulacağız. Bunu kurbanlara, onların ailelerine ve insanlarımıza borçluyuz" dedi.
Hagel, düzenlediği basın toplantısında, dünya genelinde savunma bakanlığının tesislerine giriş prosedürleri ile fiziki güvenlikle ilgili gözden geçirme talimatı verdiğini bildirdi.
İncelemelerin bakan yardımcısı Ashton Carter tarafından yürütüleceğini ve bu incelemelerin taşeron firmaların güvenlik prosedürlerini de kapsayacağını belirten Hagel, bunun yanında bağımsız bir panel oluşturulacağını ifade ederek, bu panelin de bakanlığın tesisleri ve güvenlik prosedürlerine yönelik kendi değerlendirmesini hazırlayacağını kaydetti.
Bakanlığın, bu gözden geçirmelere dair sonuç ve önerileri dikkatli biçimde inceleyeceğini ve etkili biçimde uygulayacağını dile getiren Hagel, donanma tarafından hazırlanan gözden geçirmenin de bu genel araştırmayı destekleyeceğini söyledi.
Hagel, "Nerede açıklar varsa, oraları kapatacağız. Nerede yetersizlikler ve başarısızlıklar varsa, onlara çözüm bulacağız. Bunu kurbanlara, onların ailelerine ve insanlarımıza borçluyuz" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
AnkaraBeyin

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Kızılcahamam Sanat ve Su Festivali başlıyor
Kızılcahamam Belediyesi Sosyal ve Kültürel Faaliyetleri kapsamında 07-08 Eylül 2018 Tarihlerinde Kültür,...

Haberi Oku