Güncel:
ATO'dan girişimcilere büyük destek
  ATO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda;  KOSGEB ve ATO’nun  ortak yürüttüğü projeyle iş kurmak isteyenlere verilecek 30 bin TL hibe alabilmenin şartları anlatıldı.  ATO’nun girişimcilik programından mezun olarak kendi işyerini kuran girişimciler de  başarı hikayeleri paylaştı. 
Açılış konuşmalarını ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci ve KOSGEB Başkanı Recep Biçer'in yaptığı toplantıda, girişimcileri heyecanlandıracak projenin ayrıntıları paylaşıldı. Toplantıya OSTİM Başkanı Orhan Aydın da katıldı.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, girişimcilere bu proje ile maddi ve manevi destek sağlamak istediklerini belirtti. Engelli ve kadın girişimcileri de desteklediklerini belirten Biçer; 'Engelli girişimcilere yüzde 80'e kadar destek sağlıyoruz, kadın girişimcilerin yaptığı masrafın ise yüzde 90'ını destekliyoruz ' dedi.

  -YENİLİKÇİ GİRİŞİMCİLİĞİN TEŞVİK EDİLMESİ ŞARTTIR-
 
Girişimciliğin ekonomik gelişmede önemli bir rol oynadığına dikkat çeken Beczi, “Bilgiye dayalı ekonomik ortamda ekonomilerin başarıya ulaşması için yenilikçi girişimciliğin teşvik edilmesi şarttır. Dünyanın bugün ulaştığı rekabet ortamında ancak ve ancak yeni değerler üretebilen, katma değeri artıran, rekabet gücünü geliştiren, farklı ve yeni girişimler başarılı olabilecektir” diye konuştu.

ATO'nun işlevlerinden ve girişimlerinden de bahseden Bezci, girişimcilere verilen destekleri ayrıntıalrıyla aktardı.

ATO GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI

Ekonomik kalkınmaya katkı ve işsizlik sorununa çözüm üretmek amacıyla başlanan Girişimci Eğitimi Programında,  kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına, iş fikri geliştirmesinin öğretildiği derslerde, cesaretlendirme başta olmak üzere, iş kurma süreçleri, pazar bulma, finansal planlama ve yönetim, üretim planı, insan kaynakları yönetimi, markalaşma ve marka yönetimi eğitimleri veriliyor. 

Eğitim programının özel hedefleri ise şunlardır;
Kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarını iş kurma konusunda cesaretlendirmek ve motive etmek,
Girişimci adaylarının iş kurma sürecini anlamaları ve bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmalarını sağlamak,
Girişimci adaylarına, kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazandırmak. 

 
Anahtar Kelimeler
HaberHaberi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner65

Kızılcahamam Sanat ve Su Festivali başlıyor
Kızılcahamam Belediyesi Sosyal ve Kültürel Faaliyetleri kapsamında 07-08 Eylül 2018 Tarihlerinde Kültür,...

Haberi Oku