Bugün

13 °C

Yarın

23 °C
03.12.2013 10:36:05

Azerbaycan'da benzin fiyatları zamlandı

Azerbaycan'da benzin fiyatları zamlandı

BAKÜ (AA) - Azerbaycan'da benzin fiyatları zamlandı.

Azerbaycan Devlet Tarife Konseyi'nden yapılan açıklamada, Konsey'in yaptığı son toplantıda petrol ürünleri ve benzin fiyatlarının fiyat güncellenmesinin müzakere edildiği ve bazı ürünlere belli oranda zam uygulanacağı belirtildi.

Açıklamada, 95 oktan benzinin litre fiyatının 3 Aralık 2013 tarihinden geçerli olmak üzere 0.8 manat (yaklaşık iki lira), 92  oktan benzinin 0.7 Manat, mazotun ise 0.6 manat olarak belirlendiği bildirildi.

Azerbaycan'da benzin fiyatlarına en son zam 2007 tarihinde yapılmıştı. Yeni yapılan yaklaşık yüzde 30 zam öncesinde 95 oktan benzin 0.6, 92 oktan benzin 0.55, mazot ise 0.45 manata satılıyordu.

-Telekomunikasyon fiyatlarında indirim-

Tarife Konseyi'nin petrol ürünleri ve benzinin görüşüldüğü toplantısında telekominikasyon fiyatları da gündeme geldi. Yapılan müzakerelerin ardından telefon ücretlerine belli oranlarda indirim uygulanmasına karar verildi. 

Şehirlerarası ve uluslararası görüşmelerde, faks fiyatlarında yüzde 10-30 arasında indirimlerin yapıldığı yeni uygulamanın, 1 Ocak 2014 itibariyle yürürlüğe gireceği belirtildi.

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum