Güncel:
Başbakan Erdoğan AK Parti son parti grubu konuşması 20 Kasım 2012

Başbakan Erdoğan Ak Parti son parti grubu toplantısında konuşuyor.. Başbakan Erdoğan Ak Parti Grup toplantısında Ortadoğu meselesini ve muhalefetin tavrını eleştiriyor. Başbakan ERdoğan AK Parti son grup toğlantısında CHP heyetinin Esad ile çektirdiği fotoğrafları da eleştirdi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın 20 Kasım 2012 tarihli Ak Parti grup toplantısı konuşması:

AK Parti görevdeki 10. yılını tamamladı. Bugüne kadar hükümetimizde görev almış arkadaşlarıma şükranlarımı ifade ediyorum. Tüm yol arkadaşlarına yıldönümü vesilesiyle teşekkür ediyor Allah hepinizden razı olsun diyorum. Hedef 2023 ilk etapta. İnşallah hedefleri tutturacak, 2071'in zeminini şimdiden hazırlamaya devam edeceğiz. Bu dava köksüz değildir. Medeniyet değerlerinden ilhamını alarak yükselen dava, sürekli büyüyerek bugünlere erişmiş davadır. Bu davayı 2023 burçlarına inşallah hep birlikte dikeceğiz. 10 yıl önceki Türkiye'nin hali unutulursa bugün nereye geldiğimiz anlaşılamaz. Bugün 22 yaşındaki gençler o gün çocuktu. 20-25 yaş üstü vatandaşlarımız Türkiye'nin nereden nereye geldiğimiz izleyerek gördüler.AK Parti sadece 2002'ye nazaran değil, cumhuriyet tarihinde farklı bir konuma yükseltmiş, tarihi başarılar elde etmiş, 79 yılda ulaşılamayan seviyelere gelmiştir. 1924 yılında 1 yılda gerçekleştirdiğimiz ihracatı şimdi biz 5 saatte gerçekleştiriyoruz. Bakın biz Cumhuriyete slogan atarak sahip çıkanlardan değiliz. Biz Türkiye'yi hangi seviyeden aldığımızı örneklerle somut örneklerle açık ve net şekilde ortaya koyuyoruz. Bunu cumhuriyetle hesaplaşma olarak görmek kifayetsizlikten başka bir şey değildir.
 
Biz şimdi Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırdık deyince CHP'si MHP'si hem hop oturup hop kalkıyor. Ya neden rahatsız oluyorsunuz biz bu ülkeyi nereden alıp nerelere götürdüğümüzü anlatıyoruz. Bu millet zor şartlar altında vatanını savundu. Yolu olmayan ülkenin refahını sağlaması mümkün olmaz. Askerini giydiremeyen bir ülkenin bağımsızlığından söz edilemez. Gazi'nin vefatından sonra kıskançlık nedeniyle büyük projeler akamet uğramıştır. Yurt dışından uçak siparişleri alınarak engellenmiştir. AK Parti olarak 10 yılda bunu tersine çevirdik. Savunma sanayinde karşılama oranını yüzde 54'e çıkardık. Savunma sanayisinin cirosu 4 kat arttı. Bizim dönemimizde ASELSAN ve TUSAŞ, savunma sanayinde dünyanın en büyük 100 şirketi arasına giren 2 Türk şirketi arasına girdi. 
 
Biz ordumuzu savunma sanayimizi güçlendirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Savaştan yana değiliz fakat gelecek olan tehlikeleri de gözardı edemeyiz. kendimizi savunabilmeliyiz. 
 
BM'in adaletine inanmıyorum. BM taraflı davranıyor. Suriye ve İsrail konusunda bunu çok açık görüyoruz. Suriye'de olanlar görülmezken İsrail de haklı çıkarılmaya çalışılıyor.  İsrail Gazze saldırısında haklı değildir.  İSrail Gazze'ye saldırmaktadır. Oradaki insanlar ise kendilerinin savunmaktadır.  Bu suç gibi gösterilmektedir. Başta ABD olmak üzere tüm batılı devletler 2 devlet bir çözüm diyorlardı.. Hani nerde iki devlet bir çözüm? Amaçları Filistin'i boşaltıp İsrail'e peşkeş çekmek.. Biz Arap ülkeleri ile birlşikte hareket etmek zorundayız. Onlarda bizimle. BM den bize hatyır gelmez. Öleceksek adam gibi ölelim. Bir yandan hak, hukuk, insanlık diyeceksiniz...Bir taraftan da insan haklarını yok eden sistemlere sesiniz çıkmayacak. Türkiye'de PKK'yı takip etmeye gelip gidiyorsun. Gazze'de bebek katillerinin neden hesabını sormuyorsun?  Böyle insanlık olmaz! Hastaneler, ambulanslar, siviller hedef alınıyor.  
 
Tüm dünya Filistin'e arkasını dönsede biz her zman onların yanında yer alacağız. İsrail'de 85 yaşındaki nenenin 3 aylık bebeğin hesabını er ya da geç ödeyecektir.
 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu taktiği
MHP’de önümüzdeki yıl yapılacak olan genel seçim öncesi sürpriz bir karar alındı.

Haberi Oku