Bugün

19 °C

Yarın

19 °C
02.06.2013 00:00:00

Başbakan Erdoğan'dan Taksim Gezi Parkı açıklaması

Başbakan Erdoğan bugün açıklama yaptı. Günlerdir süren Taksim gezi parkı olayları bugün biraz olsun durakladı. Ancak akşam neler olacağı bilinmez. Taksim Gezi Parkı hakkında Erdoğan'dan açıklamalar var. Ankara Başkent te Kızılay İstanbul'da Taksim'de milyondolarlık hasarlar var. İşte Başbakan Erdoğan'dan Taksim açıklaması.
Başbakan Erdoğan'dan Taksim Gezi Parkı açıklaması

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde Rumeli Türkleri Derneği Genel Kurulu'nda konuştu...

 

İşte konuşmanın Taksim'le ilgili kısmı: 

 

Farklı etnik kökenlerin inanç ve mezheplerin toplulukların birlikte yaşadığı bir coğrafyadayız. Biz aynı kaderi paylaşan tek bir milletiz. Ülke olarak çeşitli senaryolara maruz kaldık. Fitneye Maruz kaldık. Her seferinde birbirimize güvendik. Şu anda Çözüm süreci adı altında 30 yıllık terörü bitirecek adımlar atıyoruz inşaallah neticesini de alacağız. Devletin bu teröre yaptığı harcama 300 milyar doları aşmıştır. Bu yeni bir Türkiye demektir alt yapısı, üst yapısı ile... Bu yeni bir umuda yolculuk demektir. Türkiye'nin kardeşlik iklimi yaşadığı dönemde, tertip edilen tuzakların benzerini yaşıyoruz.

 

Sandıkta başarı sağlayamayan ve sağlayamayacağını bilen Anamuhalefetin ve destekleyen bazı kesimlerin tahrik ettiğini görüyoruz. Sizin protestonuz ağaç dikmek midir? Artık ağaç sökme makinaları alınıyor sökülüyor ve dikiliyor. Benim zamanımda dışardıdan ağaç ithal ettik. 10 yaşın üzerinde ağaçlardı. 2 milyarı aşkın fidan diktik.

 

160 civarında park yaptık. 250-500 binm metrekare isteyene ağaçlandır ve gel piknik olarak işlet diyoryz. Böyle yatırımlar yapıyoruz

 

Belediye başkanlığım döneminde Kilyos'ta 10 binlerce ağaç söküldü üniversite yapacaklarını söylediler. Ben onlarla mücadele verdim. Paranız da var bunu başka yerde yapın dedim. O zaman bu çevrecileri ve anamuhalefeti yanımda bulamadım. Ben cezaevindeyken o dönemin Cumhurbaşkanı buraya karşı çıkanlar nerede demişti. Ben oradan çıktım ve davayı kazandım. Artık o bölge Çevre ve Orman Bakanlığı'nın biz Üniversite olduğu için yıkmadık. Kiracı olun olan oldu dedik.

 

Biz Gezi Parkı kalksın demiyoruz. 3. Selim Toplu kışlasını yapmıştı. Biz yeşili de muhafaza edecek şekilde yeniden inşa etmek., AKM'yi yıkıp yanındaki boşluğa da dev bir kültür ve opera binası yapmak istiyoruz...

ETİKETLER
» Okuyucu Yorumları
Güvenlik Kodu
» AA SON DAKİKA

Foto Galeri
Video Galeri
GAZETE MANŞETLERİ
ARKADAŞIMA GÖNDER
Adım Soyadım (*)

E-posta Adresleri


";" ile ayırarak birden fazla kişiye gönderebilirsiniz.
Yazacağınız e-posta adresleri başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Notum