Güncel:
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sesi kısıldı! (Video)

Başbakan'ın Van mitinginde sesi kısıldı ve birden inceldi. Sesini duyanlar kulaklarına inanamadı! Her gün en az 2 farklı yerde miting katılan Başbakan Erdoğan'ın sesi kısıldı. "Van'ı ve Diyarbakır'ı iptal edemezdim" diyen Erdoğan kurmayları tarafından "iptal edelim" teklifine de "Hayır, bu kadar insan saatlerce beni bekledi, onlara bunu yapamam" cevabını verdi. Sesi kısılan Başbakan konuşmasına özür dileyerek başladı.. 

Van'ın alimi Said Nursi'yi buradan yaad ediyorum

Van'da depremde hayatını kaybeden kardeşlerimizi rahmetle yaad ediyorum

30 Mart'ta mührü ya eski Türkiye'ye yada yeni Türkiye'ye vuracağız

Eski Türkiye'de yasaklar vardı. Cezaevinde annenin oğluyla Kürtçe konuşması yasaktı.

Eski Türkiye'de asimilasyon vardı

Eski Türkiye'de devlet kibirliydi. Vatandaşını hor görüyordu

12 yıl boyunca yeni Türkiye'yi kurma mücadelesi verdik.

Yeni türkiye'de yasaklara son verdik.

BDP'YE YANIT

"(Demokratikleşme süreci) Biz bunları tehditle  yapmadık, tehditlere rağmen yaptık. Biz bunları silahların gölgesinde yapmadık,  silahlara rağımen yaptık. Şimdi BDP çıkmış diyor ki, 'AK Parti yapmadı biz aldık'  diyor. O zaman soruyorum, neden 90'larda almadınız o zaman? 90'larda da vardınız,  neden almadınız? 90'da adeta kan gövdeyi götürürken neden tek bir reform  yaptıramadınız?"

FETHULLAH GÜLEN

"Pensilvanya'daki zat gençliğinde imkan varken gidip  Said-i Nursi'yi ziyaret etmemişti. Neden biliyor musunuz? Kürt olduğu için yanına  gitmekten kaçınmıştı. O gün nasıl ırkçıysa bugün de aynı şekilde ırkçı. O gün  nasıl insanlara aynı nazarla bakmıyorsa bugün de aynı nazarla bakmıyor. O gün  nasıl tahkir ettiyse bugün de senaryosunu yazdığı dizilerle Kürt kardeşlerimi  tahkir ediyor. İşte Pensilvanya'daki bu zat, oradaki kurduğu sarayıyla buradaki maşaları aracılığıyla çözüm sürecine, kardeşliğe, barışa saldırıyor."

''İşte bu kardeşlik atmosferi birilerini çok ciddi  şekilde rahatsız etti. Yıllardır gençlerin kanından beslenen vampirler bundan  rahatsız oldu. 'AK Parti nasıl megri (ağlama) der' Biz hayatımızı bunun üzerine  kurduk. Yıllardır huzursuzluktan istikrarsızlıktan, ölümlerden beslenenler bundan  rahatsız oldu. ''

VAN FAŞİZAN BASKIYI HAKETMİYOR

"BDP hizmet üretmez. Varoldukları her yerde benim bölgedeki vatandaşımı çöpe, çamura, kanalizasyonlara, susuzluğa mahkum ettiler. Barış, demokrasi diyorlar bölgede her türlü gerilimi çıkarıyorlar. Van bunları hak etmiyor. Van, bu faşizan baskıyı, bu ayrımcı, ırkçı baskıları hak etmiyor."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Erdoğan destek için ABD'de resepsiyon verdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin 2015-2016 BM Güvenlik Konseyi adaylığına destek amacıyla...

Haberi Oku