Güncel:
Bugün okullar tatil mi? Kar tatili olan iller ilçeler? 21 Aralık 2012

 

Soğuk hava tüm Türkiye’yi batısından doğusuna kadar olumsuz etkiledi. Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava etkisini göstermeye başladı ve Batı bölgelerimizde kar yağışı etkili oldu. Yağan kar ise hayatı olumsuz etkiledi. Yollar kapandı çoğu il ve ilçede eğitime ara verildi. 21 Aralık 2012’de eğitime ara verilen iller ve ilçeler nereler? Kar tatili en çok çocukları sevindirecek...
 
EĞİTİME ARA VERİLEN İLLER 
Olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verilen iller şöyle: 
 
Engelli Ve Hamilelere Kar Tatili
Bursa"da İl Hıfzısıhha Kurulu kararı ile kamuda çalışan engelliler ve hamilelere bir gün kar tatili verildi. 
 
Bursa Valiliği"nden yapılan açıklamada, “Meteorolojiden alınan bilgiye göre 21 Aralık 2012 Cuma günü (yarın) hava muhalefeti sebebiyle İl Hıfzısıhha Kurulu kararı ile bir gün süreyle Kamuda çalışan Engelliler ile Hamileler idari izinli sayılacaklardır” denildi.
 
Kocaeli'nin 4 ilçesinde okullar tatil
 
Kocaeli bölgesinde kar yağışının en fazla etkili olduğu Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerinde merkez ve köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
 
Kar tatili, gece ilerleyen saatlerde Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerinde yoğun kar yağışının devam etmesi nedeniyle alındı. Kocaeli Valiliği'nce alınan karar Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geç saatlerde tüm okul müdürlerine telefonla bildirildi.
 
Sivas ve Tunceli
 
Sivas merkeze bağlı köylerde bugün, Tunceli'de hafta sonuna kadar, eğitime ara verildiği bildirildi.
 
Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan duyuruda, ''Yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz merkez ilçeye bağlı tüm köy okulları ile taşımalı olarak merkeze taşınan öğrenciler için 19-20 Aralık tarihlerinde 2 gün süreyle eğitime ara verildi'' denildi.
 
Ulaş Kaymakamı Ali Altınkaynak, ilçe merkezindeki okullarda eğitim-öğretimin devam ettiğini söyledi.
 
Tunceli merkezde hafta sonuna kadar eğitime ara verildiği bildirildi.
 
Kars'ta Okullara 1 Gün Kar Tatili
Kars genelinde günlerdir aralıklarla devam eden kar yağışı nedeni ile eğitime pazartesiye kadar ara verildi.
 
Kars Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada elverişsiz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler ile engelli personellerin 21 Aralık 2012 Cuma günü idari izinli sayılacakları belirtildi. Ayrıca il genelinde faaliyet gösteren bütün örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 21 Aralık 2012 Cuma günü eğitime ara verileceği ve okulların pazartesi günü eğitimlerine devam edecekleri kaydedildi.
 
 
İstanbul'da Okullara 1 Gün Kar Tatili
 
İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle 21 Aralık 2012 Cuma günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.
 
Üniversitelere Kar Tatili
 
Yoğun kar yağışı nedeni ile Işık Üniversitesi Şile ve Maslak kampüsleri ile Nişantaşı Üniversitesi ve Şişli Meslek Yüksek okullarında Cuma günü eğitime bir günlük ara verildiği açıklandı.
 
Hakkari'de kar yağışı: Okullar 2 gün tatil edildi 
 
Hakkari ve ilçelerinde etkili olan kar yağışından dolayı okullar 2 gün tatil edildi. 
 
Yüksekova ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgilere göre Hakkari merkez ve ilçelerinde metorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda il ve ilçelerde kar yağışının önümüzdeki 2 gün içinde şiddetini artırarak devam edeceği, bunun üzerine eğitime 2 gün ara verilme kararı alındı. İl, ilçe ve köylerde okullar Perşembe ve Cuma günü tatil edildi. 
 
 
 
 
Arapgir'de yoğun kar yağışı dolayısıyla eğitime 2 gün daha ara verildi 
 
Arapgir ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün daha ara verildi. 
 
İlçe Kaymakamı Ercan Turan, yaptığı açıklamada, yoğun yağış nedeniyle kar kalınlığının 75 santimetreye ulaştığı ilçede, yatılı bölge okulları hariç, ilköğretim ve lise okullarının bugün ve 21 Aralık Cuma günü tatil edildiğini bildirdi.
 
Tekirdağ'da eğitime kar engeli
 
Hayrabolu ilçesindeki köy okullarında olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
 
Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Besim Dede yaptığı açıklamada, gece saatlerinde etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle taşımalı eğitim gören köy okullarının bir gün tatil edildiğini söyledi.
 
Dede, ilçe merkezindeki okullarda eğitime devam edileceğini sözlerine ekledi.
 
Kar nedeniyle Nallıhan'da okullar tatil edildi
 
Yoğun hava muhalefeti nedeniyle Ankara'nın Nallıhan ilçesinde 21.12.2012 Cuma günü Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullar 1 gün tatil edildi. 
 
Adıyaman'da okullar 1 gün tatil
Adıyaman Valiliği'nden yapılan açıklamada, yağışın şiddetlenmesi nedeniyle bugün tatil edilen okulların, yarın da (21 Aralık Cuma) tatil edildiği bilgisi verildi. 
 
Karayazı"da Okullar 1 Gün Süreyle Tatil Edildi
Erzurum"un Karayazı ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar bugün öğleden sonra tatil edildi. 
 
Kar ve tipinin etkili olduğu ilçede ilk ve orta dereceli okullar Kaymakamlığın talimatıyla bugün öğleden sonra tatil edildi. Karın yağışına göre yarın ilçede okulların tatil olup olmadığı akşam saatlerinde açıklanacağı belirtildi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Wilson'dan ABD medyasına sert sözler
Ross Wilson, Türk-Amerikan ilişkileri hakkında çıkan haberlere ilişkin "ABD dış politikasını yapan Amerikan...

Haberi Oku