Güncel:
Cumhurbaşkanı Gül'ün kabulü

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ve bilim olimpiyatlarında başarı gösteren öğrencileri kabul etti. 

Çankaya Köşkü'ndeki kabul, basına kapalı gerçekleşti. 

Cumhurbaşkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Gül kabulde, öğrencilerle gurur duyduğunu belirtti. Her alanda kazanılan başarının önemli olduğunu vurgulayan Gül, bilimde elde edilen başarıyı "her bakımdan olağanüstü" olarak niteledi. 

Bilim olimpiyatlarında kazandıkları derecelerin öğrencileri büyük başarılara hazırladığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Gül, öğrencilere, "Sizlerden beklentiler de muhakkak ki çok. Sizler, bunları karşılayabilmek için kendi programlarınızı uygulayacaksınız. Aslında ne yapacağınızın kararını da vermişsinizdir. Sizler seçkin kişiler olarak erken yaşta çok olgunsunuz. Herkes sizin kabiliyetlerinizin daha da gelişmesi için her türlü desteği verecektir. Her şey sizin elinizde" diye hitap etti. 

-"Tüm imkanlar sizin için"-

Bilim dalında başarı gösteren kişilerde daha da ileri gitme azminin her zaman var olduğuna işaret eden Gül, "Kendi önceliklerinize şaşmadan devam edeceksiniz. Tüm imkanlar sizin için. İnşallah aranızdan dünya çapında takdir edilen kişiler çıkacaktır" dedi.

Kabulde, öğrenciler de kendilerini tanıtıp kazandıkları başarılar hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Gül, öğrencilerin sorularını cevaplandırırken, kendi alanlarının dışında da kitap okumalarını istedi.

Kabulde, Kolombiya'daki 54. Uluslararası Matematik Olimpiyatı, Danimarka'daki 44. Uluslararası Fizik Olimpiyatı, Rusya'daki 45. Uluslararası Kimya Olimpiyatı, İsviçre'deki 24. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatı ve Avustralya'daki 25. Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatı'nda derece kazanan öğrenciler hazır bulundu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Wilson'dan ABD medyasına sert sözler
Ross Wilson, Türk-Amerikan ilişkileri hakkında çıkan haberlere ilişkin "ABD dış politikasını yapan Amerikan...

Haberi Oku